شرکت ملی نفت به‌دنبال موقعیت‌های برد-برد در بخش سرمایه‌گذاری است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

به گزارش دکاموند شیمی به نقل از شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر در نشست تکریم تالین منصوریان، مدیر پیشین و معارفه فریدون کردزنگنه، مدیر جدید سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار این شرکت، گفت: از تلاش‌های خانم منصوریان در مدت تصدی این سمت قدردانی می‌کنم و در مورد آقای کردزنگنه هم باید اشاره کنم ایشان فردی آشنا به صنعت نفت، مسائل مالی و اقتصادی هستند که ارتباطات خوبی نیز در بخش‌های مرتبط مانند بانک مرکزی دارند.

وی افزود: از آقای کردزنگنه می‌خواهم بدنه کارشناسی و دپارتمان سرمایه‌گذاری را در آن مدیریت تقویت کند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: ایجاد ساختار مدیریت سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار در شرکت ملی نفت اقدام خوبی بود که در گذشته انجام شد و به‌عنوان یک ضرورت باید به حداکثر اثربخشی برسد.

درآمدزا بودن فعالیت‌های نفت به سرمایه‌گذاری وابسته است

خجسته‌مهر به اینکه فعالیت‌های نفت هم سرمایه‌بر است و هم درآمدزا که درآمدزا بودن فعالیت‌ها به‌شدت به سرمایه‌گذاری وابسته است، تصریح کرد: در دو دهه گذشته شرایط داخلی و محدودیت‌های بین‌المللی سبب شداز مسئله سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی تا حدی غافل شویم و تا حدودی نیز در کشور دیر به این مسئله مهم پرداخته شد.

وی ادامه داد: با مطرح شدن بحث اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری برخی بنگاه‌ها و برون‌سپاری فعالیت‌ها، رویه بخش سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی کمی تغییر کرد و در این مسیر متأسفانه برخی واگذاری‌ها ذیل اصل ۴۴ به‌صورت ناقص اجرا شد که مستقیماً مانعی برای سرمایه‌گذاری‌های بعدی بود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: در ادامه به‌تدریج کشور وارد شرایط پیشرفته‌تری شد و به سمت تأمین منابع مالی با شیوه‌ها و اسامی مختلف مانند فاینانس، انتشار اوراق، قراردادهای بیع متقابل و… حرکت کردیم که هدف این سرمایه‌گذاری‌ها، بهبود کسب‌وکار بود.

خجسته‌مهر با بیان اینکه دلایل عدم توفیق در زمینه تأمین منابع مالی و سرمایه‌گذاری را نباید تنها به مسائل داخلی ربط داد، بلکه زمینه‌های بین‌المللی نیز در این بخش اثرات منفی گذاشته بود، افزود: طرح‌های نفتی عمدتاً جذاب و سودآورند و حتی مواقعی که قیمت نفت کاهش می‌یابد نیز در بخش بالادستی و به‌ویژه در برخی میدان‌ها و طرح‌ها برای سرمایه‌گذاران جذابیت وجود دارد.

برنامه دهلی‌نو برای تمدید قانون ضد دامپینگ واردات ملامین از چین

وی با بیان اینکه شرکت ملی نفت ایران در شرایط فعلی باید رویکردهای متنوعی را مدنظر قرار دهد، گفت: نفت در چند سال آینده مأموریت‌های مهمی پیش رو دارد و در این زمینه لازم است مدیریت امور سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار با دیگر بخش‌ها از جمله مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی، معاونت توسعه و مهندسی، امور مالی و امور بین‌الملل همراه و در مسیر هم‌افزایی حرکت کنند.

حداکثرسازی درآمدهای نفتی

معاون وزیر نفت با بیان اینکه زمانی که نمی‌توانیم از ظرفیت‌های بین‌المللی به‌طور کامل استفاده کنیم باید درآمدهای داخلی خود را به حداکثر برسانیم، گفت: این درست نیست که شرکت ملی نفت برای دیگران درآمدزایی کند، اما برای خودش عایدینداشته باشد؛ خوشبختانه در مدت اخیر نیز در هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران تصمیم‌های خوبی گرفته شده است که به تکمیل زنجیره ارزش کمک می‌کند.

خجسته‌مهر افزود: از منابع داخلی برای توسعه طرح‌ها استفاده می‌شود که این یک نوع استقراض است و شرکت باید بتواند سهم خود از محل فروش نفت خام و میعانات گازی را افزایش دهد.

ترسیم زنجیره طرح‌های بالادستی

وی با اشاره به اینکه برخی طرح‌ها کامل اجرا نشده است و زنجیره طرح‌های بالادستی باید ترسیم شود تا هدف سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد محقق شود، گفت: باید نقدینگی را احراز کرد؛ یکی از مشکلات این است که شرکت ملی نفت درآمد دارد، اما نقدینگی ندارد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه اقتصاد نفت باید مردمی باشد، گفت: ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در بین مردم نیز وجود دارد و علاوه بر اینکه سبد سرمایه‌گذاری خارجی محفوظ است باید از ظرفیت‌های مردمی نیز استفاده کرد.

خجسته‌مهر افزود: وقتی می‌گوییم باید قراردادها را بهبود و قدرت چانه‌زنی و جذابیت طرح‌ها را افزایش دهیم لزوماً به معنای تغییر ماهیتی در روش‌های گذشته نیست، بلکه به‌دنبال بهبود و ایجاد موقعیت‌های برد-برد هستیم.

صدور خدمات فنی و مهندسی

وی افزود: صدور خدمات فنی و مهندسی باید ارتقا یابد و در این زمینه اقدام‌های جدی را در دستور کار قرار دهیم.

81.33 درصد عرضه ها معامله شد/ آمار معاملات محصولات پتروشیمی؛ دوشنبه 4 مرداد 1400

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه باید زمینه سرمایه‌گذاری بخش پایین‌دست در بالادست را فراهم کنیم، گفت: وقتی نفت، خوراک آن بخش را تأمین می‌کند بخش پایین‌دست نیز می‌تواند در بخش توسعه که جذابیت‌های مناسبی هم دارد حضور یابد.

تقویت ساختار و استفاده از نیروهای توانمند

خجسته‌مهر افزود: برای اینکه کارهای مهم را به سرانجام برسانیم نیاز به قالب و ساختار مناسب داریم و از آن مهم‌تر، فردی است که قرار است در آن ساختار کار کند. باید به‌دنبال افراد کارآمد و دارای دیدگاه‌های متعالی باشیم.

وی ادامه داد: شاخص‌های مدیریت ریسک در شرکت ملی نفت باید تدوین و ریسک‌های شرکت شناسایی و محاسبه شود تا در اقدام‌های آتی ریسک زیادی متوجه شرکت نفت نباشد.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست فریدون کردزنگنه، مدیر جدید سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار شرکت ملی نفت ایران به بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود پرداخت.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-11-20 10:31:32

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.