سیستم ترکیبی از نمک و نور خورشید برای خنک کننده خارج از شبکه | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محققان در عربستان سعودی سیستمی را ابداع کرده اند که از انحلال گرمازا یک نمک در آب برای خنک کردن منطقه مجاور آن استفاده می کند. سپس انرژی خورشیدی می تواند املاح را بازسازی کند و بدین معناست که سیستم حلقوی می تواند بدون نیاز به منبع برق کار کند و این امر برای کاربران در مناطق دور افتاده مناسب است.

بسیاری از مناطق در سالهای اخیر رکورد شکن دما را تجربه کرده اند و خطرات مرگ و میر ناشی از گرمای شدید به این معنی است که تقاضا برای فناوری خنک کننده در آینده افزایش می یابد. با این حال ، اکثر تجهیزات خنک کننده به فشرده سازی بخار برقی متکی هستند ، که برای صدها میلیون نفر از مردم در جوامع خارج از شبکه غیرقابل اجرا است.

پنگ وانگ از دانشگاه علم و صنعت ملک عبدالله می گوید: “ما معتقدیم که سیستم ما قادر به تأمین قدرت خنک کننده برای مناطق دور افتاده یا جوامع خارج از شبکه است.”

سیستم توسعه یافته توسط تیم وانگ دارای دو مرحله است. مرحله اول شامل حل شدن نمک نیترات آمونیوم در آب در یک فنجان فلزی است که به انرژی نیاز دارد. این انرژی از محیط فوری گرفته می شود و هوای اطراف جام و همچنین محلول را خنک می کند. مرحله دوم با تبخیر حلال آب ، املاح را بازسازی می کند و با چسباندن محلول به صورت عمودی بر روی سطح یک ساختار سه بعدی ، که در معرض نور شبیه سازی شده خورشید قرار می گیرد ، مساحت وسیعی را که حلال می تواند در آن تبخیر شود ، به دست می آورد. این یک لایه نمک متراکم بلوری بر روی سطح می گذارد ، که کریستال های بزرگتر با گذشت زمان از آن خارج می شوند و در زیر ساختار برای استفاده مجدد جمع آوری می شوند.

84.9 درصد عرضه های پ پ شیمیایی معامله شد

تصویرسازی کلی از مفهوم

وانگ می گوید: “این سیستم می تواند در هر زمان که نیاز باشد ، در تمام طول روز و در تمام طول سال خنک کننده را ارائه دهد ، در حالی که بازسازی کننده املاح خورشیدی در طول روز که انرژی خورشیدی وجود دارد ، کار می کند.”

این گروه دریافتند که با تفکیک انحلال و بازسازی املاح ، قدرت ذخیره و سرمایش انرژی تا 191 وات بر متر بر متر2 می تواند در صورت درخواست در تمام فصول سال استفاده شود. جداسازی مراحل به صورت فیزیکی و زمانی امکان کنترل میزان خنک کننده را فراهم می کند. مقدار نمک در حال حل شدن را می توان متناسب با اهداف مختلف تنظیم کرد و میزان بازسازی را می توان با تأثیر بر میزان تبخیر حلال کنترل کرد – برای مثال با تغییر سطح موجود برای شکل گیری کریستال ها.

وانگ می گوید: “این سیستم به هیچ وجه گران نیست زیرا هم سیستم خنک کننده انحلال و هم بازسازنده املاح ارزان هستند.” با این حال ، برخی از محدودیت ها باید در نظر گرفته شود. در مقایسه با تهویه مطبوع معمولی ، این سیستم هنوز قدرت خنک کنندگی پایینی دارد و فقط برای خنک کردن فضاهای کوچک مناسب است. “

ایولین وانگ ، رئیس بخش مهندسی مکانیک در MIT در ایالات متحده ، اظهار می دارد که چنین فن آوری های خنک کننده پایدار وعده قابل توجهی برای رفع نیازهای خنک کننده در عین کاهش مصرف انرژی و انتشار جهانی دارد. به طور خاص ، بهبود قدرت خنک کننده با استفاده از مواد ارزان قیمت در طیف وسیعی از کاربردها از جمله خنک کننده ساختمان و ذخیره مواد فاسدشدنی تأثیر خواهد داشت. “

“فقدان ورودی برق این مفهوم را برای برنامه های روستایی و خارج از شبکه امیدوار کننده می کند.” Renaldi Renaldi ، یکی از برنامه های آکسفورد مارتین در مورد آینده سرمایش در انگلستان اظهار نظر می کند. “جالب خواهد بود که در مورد بالقوه افزایش ، ایمنی و قابلیت اطمینان آن بیشتر بدانیم.”

معرفی هلدینگ شیمیایی شانگ هونگ

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-29 13:32:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.