سیاست وزارت نفت در خزر، همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

به گزارش خبرنگار دکاموند شیمی، محسن خجسته‌مهر دیروز (شنبه، ۱۵ آبان‌ماه) در آیین تکریم علی اصولی، مدیرعامل پیشین شرکت نفت خزر و معارفه مراد کمالی به‌عنوان سرپرست این شرکت، میدان سردار جنگل و سکوی ایران‌امیرکبیر را نماد حاکمیتی ایران در خزر عنوان کرد و گفت: نیاز به فناوری‌های روزآمد، ضرورت توجه دوچندان به مباحث زیست‌محیطی و ایمنی و اهمیت نگهداری از سکوی امیرکبیر به‌عنوان دارایی ارزشمند صنعت نفت، از جمله ویژگی‌هایی است که برای توسعه فعالیت‌ها در خزر باید مدنظر قرار گیرد. این موضوع در عین حال که تعیین‌کننده سازوکارهای پیش روی صنعت نفت است، از اهمیت و ارزشمندی فعالیت‌هایی هم که تاکنون در این بخش انجام شده، حکایت دارد.

تداوم فعالیت‌های اکتشافی در شمال کشور

وی درباره اهمیت اکتشاف در شمال کشور گفت: اکتشاف، مبنای برنامه‌های صدساله توسعه کشور است، بنابراین چه توسعه در دستور کار باشد چه نباشد، باید ثروت‌های زیرزمینی احصا شوند و فعالیت‌های اکتشافی با قدرت ادامه یابند. تولید و توسعه، بحث مجزایی است.

هم‌افزایی با هدف کارآمدی بیشتر

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه نظر وزیر نفت درباره فعالیت‌های ایران در خزر مبتنی بر همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است، تصریح کرد: موقعیت ژئوپلیتیکی ایران در خزر ایجاب می‌کند سیاست‌های ما در این منطقه بسیار هوشمندانه باشد و لازم است رویکردهای این شرکت در هم‌افزایی با دیگر شرکت‌ها و مدیریت‌ها از جمله مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، بیش از پیش تقویت شود.

توجه به اشتغال‌زایی

خجسته‌مهر بر ضرورت بهره‌مندی هر چه بیشتر از متخصصان خبره و توانمند در شرکت نفت خزر تأکید کرد و با اشاره به لزوم دامنه‌دار بودن مطالعات در منطقه خزر، ادامه داد:  این شرکت باید در استفاده از خدمات، بهره‌مندی حداکثری از شرکت‌های خدماتی موجود در منطقه را با هدف ایجاد اشتغال‌زایی دنبال کند.

خجسته‌مهر در پایان از تلاش‌های علی اصولی در شرکت نفت خزر قدردانی کرد.

زنده نگه داشتن روحیه ایثار و شهادت راهکاری برای حل چالش‌ها و مشکلات است

اولویت‌های نفت خزر

مراد کمالی، سرپرست شرکت نفت خزر از حسن اعتماد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و از تلاش‌های علی اصولی و مدیران عامل پیشین نفت خزر قدردانی کرد و گفت: در حکم انتصاب اینجانب ۱۰ مسئولیت اصلی مورد تأکید قرار گرفته که این وظایف سرلوحه کاری نفت خزر خواهد بود.

وی با تأکید بر اهمیت الزام‌هایی از جمله اکتشافات، تعمیر و بهسازی ناوگان، رعایت حداکثری ایمنی، مدیریت دانش، چابک‌سازی و غنی‌سازی ساختار سازمانی، افزایش بهره‌وری، کرامت سرمایه انسانی، شفافیت، بهبودسازی فرآیندها و کاهش هزینه‌ها، افزود: جز در مواردی که نیاز ضروری ایجاب کند، اهل ایجاد تغییر و تحول نیستم و امیدوارم در کنار همکاران خود در نفت خزر با همکاری و همدلی بتوانیم در مسیر اهداف تعیین‌شده گام برداریم.

سیاست وزارت نفت در خزر، همکاری سازنده به جای رقابت بازدارنده است

ابراز امیدواری برای شکوفایی صنعت نفت در خزر

علی اصولی، مدیرعامل پیشین شرکت نفت خزر در این نشست به ظرفیت‌های بی‌شمار هیدروکربوری در بخش جنوبی دریای خزر و موانع تولید و توسعه در این بخش از جمله بعضی از کاستی‌های ایران از فناوری‌های روزآمد به‌واسطه تحریم‌های ظالمانه آمریکا اشاره کرد.

وی گفت: در سطح داخلی نیز ریسک و هزینه بالای فعالیت در آب‌های عمیق، اهمیت مضاعف بحث ایمنی و نبود تجربه پیشین برای توسعه و تولید در این بخش، همواره از دغدغه‌های صنعت نفت به‌شمار می‌رفته است.

مدیرعامل پیشین شرکت نفت خزر اظهار کرد: شرکت نفت خزر برنامه ۲۰ ساله‌ای به شرکت ملی نفت ایران ارائه داده است و امیدواریم با بذل توجه بیشتر به ظرفیت‌های هیدروکربوری شمال کشور، در آینده شاهد توسعه و تولید و شکوفایی هرچه بیشتر صنعت نفت در این بخش باشیم.

سرمایه‌ای به نام مناطق نفت‌خیز شمال

عماد حسینی، رئیس هیئت‌مدیره شرکت نفت خزر نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های سرشار بخش جنوبی دریای خزر و خوش‌بینی حاصل از مطالعات نسبت به ظرفیت‌های ساختار چالوس، ابراز امیدواری کرد که فعالیت‌های شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت خزر در شمال کشور به نحوی پیش رود که زمینه ایجاد مناطق نفت‌خیز شمال در این بخش ایجاد شود.

زیر و بم معاملات بلوکی در بازار مالی بورس کالا

بازنگری در الگوهای قراردادی برای جذب سرمایه

هرمز قلاوند، عضو هیئت‌مدیره شرکت نفت خزر نیز با قدردانی از تلاش‌های علی اصولی و آرزوی موفقیت برای مراد کمالی در مدیریت این شرکت، به ارزش تجهیزات نفت خزر که در رأس آن سکوی نیمه‌شناور ایران‌امیرکبیر قرار دارد اشاره و بیان کرد: با در نظر گرفتن نتایج حفاری‌ها و مطالعات انجام‌شده در خزر جنوبی، جذب سرمایه‌گذار برای توسعه و تولید در این بخش بسیار حائز اهمیت است.

وی با یادآوری اینکه توسعه و تولید در آب‌های عمیق نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلانی است، ادامه داد: در نظر گرفتن تمهیداتی در الگوی قرارداد توسعه‌ای در خزر، می‌تواند به ایجاد جذابیت بیشتر برای جذب سرمایه‌گذاران کمک کند.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-11-07 10:21:27

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.