سیاست خارجی هوشمند و پویای دولت سیزدهم در حمایت از صنعت پتروشیمی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

به گزارش خبرنگار دکاموند شیمی، ایران به عنوان یکی از قدرت های پتروشیمی در منطقه خاورمیانه با توجه به زیر ساخت های مطلوب درحال توسعه این صنعت ارزش آفرین است و در این مسیر دیپلماسی انرژی و بهره گیری از ظرفیت های موجود در دستگاه دیپلماسی کشور می تواند نقش آفرین باشد.

در این میان باید در نظر داشت که با توجه به طرح های توسعه ای که امسال و سال های آتی وارد مدارتولید خواهند شد سهم این صنعت در بازارهای داخلی و بین المللی افزایش خواهد یافت که با یک استراتژی جامع می توان در بسیاری از بازارهای بین المللی نیز حضوری گسترده تر داشت.

از سوی دیگر با توجه به فضای جدید پدید آمده در عرصه دیپلماسی با برنامه ریزی های انجام شده، تنوع تولید محصولات و مقاصد جدید صادراتی به عنوان  راهبردهای مهم در صنعت پتروشیمی در دستور کار قراردارد و در حال حاضر تقاضاها از سراسر جهان برای محصولات پتروشیمی ایران درحال افزایش است.

دکاموند شیمی در گفتگو با میر مسعود حسینیان دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا، سید رسول موسوی مدیرکل آسیای جنوبی و نیز پیمان سعادت دستار وزیر و مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه، سعید کوزه چی دستیار مدیرکل اقتصاد مقاومتی زمینه های فعالیت از صنعت پتروشیمی ایران از سوی وزارت امور خارجه را برسی کرده است که این گفتگو ها در پی می آید:

لزوم تلاش برای جذب سرمایه گذاری و فناوری های نوین

پیمان سعادت دستار وزیر و مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه در گفتگو با دکاموند شیمی با اعلام حمایت قاطع از صنعت پتروشیمی ایران اظهارکرد: این صنعت با وجود برخی فشارها ونیز تحریم ها از رشد و توسعه مطلوبی برخوردار است و پتروشیمی ها با تکه بر توان داخل و نیز همکاری شرکت های دانش بنیان رشد بسیار خوبی در زمینه های مختلف را رقم زده اند.

حتما بخوانید :
ارزآوری ۱۸.۶ میلیارد دلاری از محل صادرات نفتی

وی افزود: در شرایط تحریم وقتی می توانیم چنین پیشرفتی داشته باشیم شکوفایی و جهش دوباره این صنعت تحقق خواهد یافت و تلاش خواهیم کرد که در فعالیت های دیپلماسی از تمامی ظرفیت های وزارت امور خارجه برای تسهیل صادرات، انتقال فناوری و جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید ، فاینانس و نیز فرصت های همکاری با شرکت های اروپایی استفاده شود.

مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه با بیان این که اروپایی ها در شرایط تحریم بی عمل بودند گفت: با توجه به ظرفیت ها و امکانات صنعت پتروشیمی امید است که این کشورها در آینده متفاوت عمل کنند و سیاست خارجی دولت سیزدهم پویا، هوشمند، متوازن و عمل گرا است و با توجه به این که صنعت پتروشیمی برای کشور یک مزیت است با هدف کاهش خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر این امادگی وجود دارد تا از بخش های مختلف این صنعت حمایت های لازم معمول شود.

اعلام آمادگی سرمایه گذاران لبنانی برای حضور درصنعت پتروشیمی

میر مسعود حسینیان دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا، با اشاره به فرصت های مناسب برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران به خبرنگار دکاموند شیمی گفت: امروز همه از توسعه این صنعت به خود می بالند پتروشیمی نشان دهنده قدرت و اقتدار کشورمان است و در صورت جذب سرمایه گذاری های جدید می توان پتروشیمی ها را در مسیر توسعه خود کمک کرد.

وی افزود: تعدادی از سرمایه گذاران لبنانی برای حضور دراین صنعت تمایل خود را نشان داده اند و وزارت امور خارجه آمادگی دارد تا حمایت های مورد نیاز برای حضور سرمایه گذاران خارجی را فراهم کند.

حسینیان با بیان این که در زمینه صادرات نیز کشورهای شمال آفریقا به ویژه الجزایر و تونس می توانند بازارهای خوبی برای صادرات باشند گفت: کشورهای سوریه و لبنان نیز از دیگر کشورهایی است که مجتمع های پتروشیمی می توانند محصولات خود را به این کشورها صادر کنند.

حتما بخوانید :
دانشمند چینی به سرقت اسرار تجاری مونسانتو اعتراف کرد | کسب و کار

مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه تصریح کرد: الان شرایط به گونه است که در جنگ اقتصادی به سر می بریم و هر دلار یک گلوله است و با توجه به ارزش افزوده صنعت پتروشیمی این صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کشورهای همسایه فرصتی برای صادرات محصولات پتروشیمی

سید رسول موسوی مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه در گفتگو با خبرنگار دکاموند شیمی با تاکید بر آمادگی دستگاه دیپلماسی کشور برای حمایت از صنعت پتروشیمی اظهارکرد: در مذاکره با کشورهای خارجی یکی از موضوع های گفتگو همکاری در بخش پتروشیمی ایت و با توجه به جایگاه این صنعت در کشورمان باید گفت که علاقه مندی کشورهای خارجی برای همکاری افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در زمینه صادرات می توان از بازارهای کشورهای همسابه بهره گرفت و ظرفیت های موجود درکشور می تواند نیازهای همسایگان به محصولات پتروشیمی را تامین کند و ما در وزارت امور خارجه آماده هرگونه تعامل و همکاری با شرکت های پتروشیمی هستیم.

موسوی افزود: ما همیشه آماده همکاری بوده ایم و خواهیم بود و بر همین اساس وظیفه خود می دانیم که از صنعت پتروشیمی حمایت کنیم.

ضرورت آگاهی از نیازهای صنعت پتروشیمی

سعید کوزه چی دستیار مدیرکل اقتصاد مقاومتی وزارت امور خارجه صنعت پتروشیمی را یک صنعت راهبردی و مهم برای کشور معرفی کرد و به دکاموند شیمی گفت: آگاهی از نیازها و درخواست های این صنعت می تواند منجر به ایجاد فضایی جدید در مسیر توسعه پتروشیمی در ایران شود وهمکاری و شناخت مطلوب کسب شده از سوی دستگاه دیپلماسی فضایی بهتر را برای پتروشیمی های کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان این که بازدید ها وآشنایی با ظرفیت های صنعت پتروشیمی می تواند بسیاری از مشکلات این صنعت در زمینه بین المللی را مرتفع کند اظهارکرد: دستگاه دیپلماسی کشور در صورت آگاهی دقیق از مشکلات و نیازهای این صنعت می تواند زمینه را برای تسهیل امور فراهم کرده واثر بخش باشد.

حتما بخوانید :
آرامش دلار در انتهای تابستان

کوزه چی ایجاد ارزش افزوده و نیز تکمیل زنجیره ارزش را 2 راهبرد موثر در کاهش خام فروشی برشمرد و گفت: وزارت امور خارجه آماده حمایت قاطع از این صنعت پیشرو است و با توجه به ظرفیت های این صنعت می توان در ستاد وزارت و نیز نمایندگی های خارج از کشور زمینه را برای همکاری های آتی فراهم کرد تا صنعت پتروشیمی ایران به اهداف خود دست یابد.

تهیه کننده: فواد نبوی

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.nipna.ir
2022-01-29 11:38:09

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.