سوئیس در برنامه Horizon Europe وضعیت کشور مرتبط را از دست می دهد | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

در حال حاضر سوئیس به عنوان یک کشور ثالث غیر مرتبط در برنامه های اصلی تأمین بودجه تحقیقاتی اتحادیه اروپا از جمله Horizon Europe شناخته می شود. تصمیم کمیسیون اروپا در دوره ای از روابط تیره بین اتحادیه اروپا و سوئیس گرفته می شود و می تواند پیامدهای مخربی برای تحقیقات سوئیس داشته باشد.

اگرچه سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست ، اما قبلاً در برنامه های تأمین بودجه تحقیقاتی اروپا به عنوان یک کشور مرتبط شرکت کرده است و به اعضای اتحادیه اروپا فرصت های مشابهی می دهد. اما تنش های سیاسی بین کمیسیون و دولت سوئیس باعث شده است که وضعیت این کشور به دلیل برنامه 95.5 میلیارد یورویی (82.3 میلیارد پوند) افق اروپا کاهش یابد.

وضعیت کشور ثالث میزان مشارکت محققان سوئیسی در پروژه های تأمین شده توسط Horizon Europe را به شدت محدود می کند. در یک پرسش و پاسخ که به صورت آنلاین منتشر شد ، بخش تحقیق و نوآوری دولت سوئیس (Seri) اذعان می کند که از دست دادن وضعیت مرتبط به این معنی است که محققان سوئیسی دیگر نمی توانند پروژه های تحقیقاتی با بودجه اتحادیه اروپا را هدایت کنند ، زیرا واجد شرایط امضای موافقت نامه های مربوطه نیستند.

سری همچنین اظهار می کند که سوئیس در برنامه های مربوط به اتحادیه اروپا به نام اوراتوم و اروپای دیجیتال به عنوان یک کشور سوم رفتار خواهد کرد و دیگر به عنوان مشارکت کننده در Iter – بزرگترین پروژه تحقیقاتی همجوشی هسته ای جهان – در نظر گرفته نمی شود.

کریستین لومان ، شیمی دان ارگانیک که به عنوان رئیس فعلی دانشگاه برن خدمت می کند ، این وضعیت را “یک نقطه واقعی غم” توصیف می کند. او می گوید: “برای سیستم آموزش عالی سوئیس بسیار مهم بوده است که ما در چشم انداز تحقیقاتی کامل اروپا ادغام شویم.” “این بزرگترین کنسرسیوم تحقیقاتی در جهان در پایان روز است.”

100 درصد عرضه ها معامله شد/ آمار معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا؛ یکشنبه 19 دی 1400

لومان نگران خسارتی است که محرومیت از افق اروپا بر شهرت سوئیس به عنوان مقصد برتر دانشمندان خواهد داشت و خاطرنشان کرد که دریافت کنندگان کمک های مالی شورای تحقیقات اروپایی و کمک هزینه تحصیلی ماری اسکلودوسکا-کوری در صورت استخدام نمی توانند وجوه خود را با خود بیاورند. موسسات سوئیس “اگر نمی توانید با کمک مالی معتبر خود به اینجا بیایید ، چرا باید به سوئیس بیایید؟” او می گوید “حتی برای اساتید جوان – که می خواهند به سوئیس بروند اگر نتواند کمک مالی خود را بیاورد و اساساً از این ابزارهای تحقیقاتی اصلی حذف خواهند شد؟”

ثبات را جستجو کرد

سازمانهای علمی سوئیسی نگرانی خود را درباره از دست دادن وضعیت مرتبط برای محققان این کشور مطرح کرده اند. کریستف جیووانینی از بنیاد ملی علوم سوئیس (SNSF) می گوید: “مانند اقتصاد ، علم سوئیس نیز برای موفقیت نیاز به یک چارچوب قانونی پایدار و ادغام در شبکه های بین المللی دارد.” بنابراین SNSF از پیوند به موقع و کامل سوئیس با برنامه چارچوب جدید Horizon Europe پشتیبانی می کند. “

Giovannini خاطرنشان می کند که مقیاس Horizon Europe پروژه های تحقیقاتی را “که هیچ کشور اروپایی نمی تواند به تنهایی انجام دهد” را امکان پذیر می کند. وی می افزاید که هرگونه جایگزینی “مستلزم هزینه های بیشتر و سالها کار توسعه ای برای سوئیس است” و اقدامات ملی “نمی تواند به طور کامل جایگزین همه جنبه های برنامه چارچوب اتحادیه اروپا شود”.

ماه گذشته ، شورای علوم سوئیس با ارسال نامه ای سرگشاده-که شوراهای پژوهشی در سراسر اروپا آن را امضا کردند-هشدار داد که تنزل رتبه سوئیس به یک کشور ثالث ، وضعیت باخت و باخت را به همراه خواهد داشت و همکاری موفق در زمینه های استراتژیک را در معرض خطر قرار می دهد و در نهایت تضعیف می شود. [European research area] در کل’.

دولت سوئیس اظهار می کند که هنوز قصد دارد در برنامه های تحقیقاتی اروپایی به دنبال وضعیت مرتبط باشد و مدعی است که موقعیت آن “در هر زمان قابل تغییر است”. اما لومان هشدار می دهد که هر دوره محرومیت می تواند پیامدهای درازمدتی برای تحقیقات سوئیسی داشته باشد. وی به تجربه قبلی خود اشاره می کند ، زمانی که وضعیت سوئیس در سال 2014 در جریان اختلاف با اتحادیه اروپا بر سر قوانین مهاجرت به طور موقت تنزل یافت.

ساخت20 مجتمع پتروشیمی طی یک دهه آینده در هند

لومان می گوید: “حتی چهار یا پنج سال بعد ما هنوز به طور کامل از این واقعیت خارج نشده بودیم که – برای مدت کوتاهی – از این برنامه ها حذف شده بودیم.” اگر این کار را در کنسرسیوم های بزرگ تحقیقاتی انجام ندهید ، نمی توانید علوم آب و هوا را انجام دهید. اگر در کنسرسیوم های بزرگ با هم نباشید ، نمی توانید علوم فضایی را انجام دهید. حتی زیست پزشکی-کووید -19 را بگیرید ، این ویروس در مرزهای کشورها متوقف نمی شود ، بنابراین ما باید با هم بجنگیم. این همکاری ها ضروری هستند و ما آموخته ایم که بازگشت به آنجا آسان نیست. ‘

اگر ما برای بار دوم اخراج شویم ، من مردم اروپا را می فهمم که می گویند: “سلام ، آیا این بچه ها اینجا در سوئیس قابل اعتماد هستند؟ آیا در برنامه مشترک یکی از آنها را برمی گزینیم؟ آیا سوار شدن آنها ایمن است؟ ” بنابراین دیدگاه من این است که بار دوم ، بازگشت به حالت عادی حتی سخت تر خواهد بود. ‘

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-22 13:39:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.