سلولهای مصنوعی “خود باد کننده” می توانند محموله را ضبط ، ذخیره و آزاد کنند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

اشکال کروی با سوراخ در هر کدام

سلولهای مصنوعی ایجاد شده اند که هیچ گونه اجزای بیولوژیکی ندارند و برای جذب ، ذخیره و رهاسازی بارهای میکروسکوپی با استفاده از نور ، کاملاً به شیمی وابسته هستند. به گفته محققان ، میکروکپسول های شبیه ساز سلول می توانند برای انتقال دارو ، حذف آلاینده ها یا جمع آوری نمونه های بیولوژیکی در موجودات زنده مفید باشند.

سلولهای زنده از حمل و نقل فعال – که به انرژی و پروتئین ها و آنزیمهای تخصصی نیاز دارد – برای پمپاژ یونها و مولکولها در غشاهای خود در برابر شیب غلظت استفاده می کنند. اما تقلید از این در سیستم های غیر زنده بدون ترکیب برخی از ماشین آلات بیوشیمیایی چالش برانگیز بوده است.

‘[Our] سیستم کاملاً مصنوعی است [and] استفانو ساکانا در دانشگاه نیویورک که این کار را رهبری می کند می گوید: “این مطمئناً اولین موردی است که می تواند بطور فعال محموله را بلعیده و خارج کند.”

برای ساخت سلول ها ، ساکانا و همکارانش ابتدا غشاهای مصنوعی را با استفاده از امولسیون های خود باد کننده ایجاد کردند. این قطرات روغن شامل واکنش مواد ترکیبی مبتنی بر سیلیس به نام silsesquioxanes الیگومر چند وجهی با یک مونومر آبگریز بود.

نمودار آزمایش با ساختارهای شیمیایی در هر مرحله

سپس این قطرات با استفاده از هیدروکسید سدیم از نظر شیمیایی تبدیل شدند. این امر باعث شد تا مونومرهای باردار یک فشار اسمزی داخلی ایجاد کنند که باعث می شود قطرات خود به خود در آب منبسط شوند. غشاهای پر از آب هنگامی که به اندازه دلخواه رسیدند ، با استفاده از اشعه ماوراء بنفش سفت می شوند.

سپس محققان یک حفره کوچک یا ریز حفره در غشا ایجاد کردند تا محموله بین داخلی و خارجی هر سلول حرکت کند-شبیه پروتئین غشایی در سلولهای زنده. آنها با استفاده از پلی استایرن فداکاری که در ابتدا در هر غشای مصنوعی گنجانده شده بود ، به این مهم دست یافتند. سپس پلی استایرن با تتراهیدروفوران حل شد.

چرا رکورد عرضه، تقاضا و معاملات امسال شکست؟

سرانجام ، تیم با استفاده از کاتالیزور اکسید آهن فعال شده در داخل هر سلول ، یک پمپ میکرو برای جابجایی بار به داخل و خارج ایجاد کرد. هنگامی که کاتالیزور با نور آبی روشن می شود ، انرژی شیمیایی را از پراکسید هیدروژن در سلول جمع آوری می کند و یک شیب شیمیایی برای جذب محموله ایجاد می کند. برای رهاسازی محموله در صورت تقاضا ، تنها چیزی که نیاز است این است که pH فعال شده کاتالیزور را کاهش دهید ، که این امر اثر معکوس می کند.

تیم Sacanna دریافت که هنگامی که سلول ها بارگیری می شوند ، می توان آنها را برای چندین ماه بدون هیچ گونه تلفات بار قابل ذخیره سازی ذخیره کرد. “دیدن کپسول ها در حال کار کردن و خوردن غذا احساس بسیار خوبی بود. ساکانا می گوید: “هر قطعه ای از این پازل ماه ها و گاهی سال ها به تحقیق و توسعه نیاز داشت.” او خاطرنشان می کند که سوخت پراکسید هیدروژن برای اکثر موجودات زنده مناسب نیست ، بنابراین تیم او امیدوار است که این سیستم را زیست سازگارتر کند.

یووال الانی ، که در زیست شناسی مصنوعی در کالج امپریال لندن تحقیق می کند ، می گوید: “این یک مطالعه کاملاً جذاب است و بسیار زیبا نشان می دهد که چگونه می توان ویژگی های متنوع زندگی را از تعداد نسبتاً کمی از اجزای سازنده مولکولی پدید آورد.” “این با توجه به این که از اجزای بیولوژیکی استفاده نشده است بسیار قابل توجه است ، اما پیچیدگی رفتاری پیچیده هنوز به دست آمده است.”

این تیم شبیه سازهای سلولی را بلع ، ذخیره و رهاسازی دانه های پلی استایرن ، سایر قطرات امولسیون و اشرشیاکلی در سوسپانسیون های مختلف کلوئیدی سلولها حتی میله های سیلیس را به راحتی گرفتار کردند با وجود اینکه میله ها باید با ریز حفره ها ردیف شوند و این نشان می دهد که گرادیان محلی به طور فعال ذرات را نسبت به سطح سلول برای جذب جذب می کند.

۱۸۳ میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه‌های پارس جنوبی فرآورش شد

الانی می افزاید: “این رویکرد در کل یک ویژگی مهندسی ریز دقیق است.” “یک ریز حفره واحد ، در کپسول هایی با اندازه بسیار یکنواخت ، همه از طریق مونتاژ فله تولید می شود ، به این معنی است که می تواند در مقیاس بزرگ تولید شود.”

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-16 18:19:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.