زوج های فوتوکاتالیست نیتروژن زدایی و تقسیم آب برای مدیریت آلودگی با نیترات | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محققان در کره جنوبی یک سیستم فتوکاتالیستی با انرژی خورشیدی ایجاد کرده اند که آب را برای تولید گاز هیدروژن تقسیم می کند و سپس از آن به عنوان عامل کاهنده برای نیتره زدایی استفاده می کند. با تولید گاز هیدروژن درجا ، سیستم می تواند نیترات را بدون نیاز به افزودن سایر عوامل احیا کننده به دینیتروژن تبدیل کند.

نیترات یک آلاینده اصلی آب است و معمولاً با استفاده بیش از حد از کود کشاورزی یا فاضلاب خانگی و صنعتی مرتبط است. روشهای فعلی برای حذف نیترات شامل نیتروژن زدایی خورشیدی و فتوکاتالیستهای بارگیری شده با کوکاتالیست است. با این حال ، کاربردهای عملی آنها به دلیل انتشار محصولات جانبی مضر مانند نیتریت و آمونیوم و نیاز به عوامل کاهنده خارجی محدود است.

برای غلبه بر این چالش ها ، وونیونگ چوی از دانشگاه علم و صنعت پوهانگ و همکارانش یک فوتوکاتالیست نیتروژن زدایی ایجاد کرده اند که عامل کاهنده خود را تولید می کند. فوتوکاتالیست جدید شامل یک کاتالیزور مس -پالادیوم و اکسید گرافن کاهش یافته بر روی کامپوزیت دی اکسید تیتانیوم است. مس تبدیل نیترات به نیتریت و پالادیوم باعث تبدیل نیتریت به دینیتروژن و همچنین تولید گاز هیدروژن می شود.

در حالی که تیم دریافتند که فوتوکاتالیست به تنهایی می تواند نیترات را به گاز نیتروژن تبدیل کند ، کاهش اکسید گرافن به عنوان واسطه انتقال بار ، تولید گاز هیدروژن را افزایش می دهد. عملکرد هم افزایی اجزای مختلف در سیستم باعث می شود که گاز هیدروژن تولید شده در محل بلافاصله برای تبدیل نیترات به دینیتروژن مورد استفاده قرار گیرد.

طرحی با جزئیات مربوط به نیتروژن زدایی خورشیدی همراه با تقسیم آب

این تیم نشان داد که این سیستم تقریباً 100٪ نیترات را به دینیتروژن تبدیل می کند. از آنجا که فوتوکاتالیست ها می توانند ظرفیت تقسیم آب برای تولید هیدروژن را داشته باشند ، اگر بتوانید این ویژگی را با خاصیت نیتروژن سازی فوتوکاتالیست ترکیب کنید ، من فکر می کنم بدون تأمین گاز هیدروژن به عنوان منبع واکنش خارجی ، می توان نیترات را به نیتروژن تبدیل کرد ، چوی در توضیح اهمیت اتصال آب به نیتروژن زدایی می گوید.

یادگیری ماشین لحظه ژنوم انسان را برای پروتئین ها فراهم می کند | اخبار

چوی می گوید: “تمام مطالعات قبلی در مورد کاهش نیترات فوتوکاتالیستی از عوامل احیا کننده شیمیایی استفاده می کنند ، به عنوان مثال ، اسید آلی ، الکل یا گاز هیدروژن.” “هنگام استفاده از مواد کاهنده شیمیایی ، تشکیل محصولات جانبی سمی مشاهده شد ، اما در مورد ما ، این نوع تولید محصولات جانبی ناچیز بود.”

کلادیا گومس سیلوا ، که سیستم های فوتوکاتالیستی را توسعه می دهد ، اظهار می کند: “تبدیل نیترات خورشیدی به نیتروژن با استفاده از نور خورشید ، منبع انرژی تمام نشدنی برای فعال کردن واکنش و آب به عنوان منبع عامل کاهنده ، بهترین دو جهان را با هم ترکیب می کند.” کاربردهای زیست محیطی در دانشگاه پورتو در پرتغال این کار گامی رو به جلو در جهت توسعه فناوری های خورشیدی به عنوان مسیرهای پایدار و کارآمد برای غلبه بر اهداف توسعه جهانی مربوط به دسترسی به آب و منابع انرژی تجدیدپذیر است. “

این تیم در حال بررسی نحوه ارتقاء سیستم خود است. محدودیتی که ما باید در کاربرد عملی بر آن غلبه کنیم این است که ما به یک سیستم آنوکسیک نیاز داریم. چوی می گوید: عملاً ساخت یک سیستم بی هوازی به مقدار قابل توجهی انرژی نیاز دارد. بنابراین ، کارهای آینده این تیم نحوه استفاده م effectivelyثر از فتوکاتالیست نیتروژن سازی در حضور اکسیژن محلول را مورد بررسی قرار خواهد داد.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-10 18:09:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.