زنبورها با بارهای شیمیایی و محیطی روبرو هستند | کسب و کار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

زنبورهای وحشی و اهلی تحت فشار سموم دفع آفات ، بیماریها و تخریب زیستگاه هستند ، اما تعیین میزان تأثیرات آنها و درک نحوه عملکرد آنها با یکدیگر چالش برانگیز است.

مارک براون ، انگل شناس و زیست شناس زنبورعسل در دانشگاه رویال هالووی لندن می گوید: “ما در حال اندازه گیری از دست دادن زیستگاه ، عوامل بیماری زای جدید ، رقابت و آفت کش های کشاورزی جدید به صورت جداگانه هستیم ، اما در درک نحوه تعامل آنها با یکدیگر بسیار کمتر مهارت داریم.” بریتانیا. س questionsالات باز شامل این است که آیا منظره ای با منابع گل اندک ، زنبورها را بیشتر در معرض انگل ها یا آفت کش ها قرار می دهد و آیا ترکیبات خاصی از تنش ها بیشتر از بقیه به زنبورها آسیب می رساند؟

زنبور زنبور روی گل

براون و همکارانش 15000 مطالعه مربوطه را آزمایش کردند و آزمایش هایی را انتخاب کردند که بیش از یک عامل استرس زا را مورد بررسی قرار داد. آنها داده های 90 مطالعه آزمایشگاهی را در فراتحلیل خود در دو دهه گذشته جمع آوری کردند ، جایی که زنبورها در معرض ترکیبات شیمیایی ، مواد مغذی و/یا انگل ها قرار گرفتند.1 آنها تأثیرات بر مرگ و میر ، رفتار تغذیه ، حافظه ، مرگ و میر و تولید مثل مستعمرات را مورد بررسی قرار دادند. آنها یک اثر کلی هم افزایی بین عوامل استرس زای متعدد بر مرگ و میر زنبورها پیدا کردند و به این نتیجه رسیدند که ما پیامدهای منفی برای زنبورها را تحت فشارهای متعددی قرار نمی دهیم.

هنگامی که محققان تجزیه و تحلیل را فقط با غلظت های مرتبط انجام دادند ، شواهد قوی برای همکاری با مواد شیمیایی زراعی در مورد مرگ و میر زنبورها پیدا کردند ، اما نه انگل ها و/یا کمبودهای تغذیه ای. هری سیویتر ، عضو تیم و زیست شناس زنبور عسل در دانشگاه تگزاس در آستین ، ایالات متحده می گوید: “دیدن این نکته جالب بود که محصولات شیمیایی تنها تداخلاتی بودند که کاملاً هم افزا بودند.” به نظر می رسد این امر در سطوح واقع بینانه اتفاق می افتد. ” هم افزایی بدین معناست که اثر ترکیبی دو تنش بیشتر از آن چیزی است که از جمع شدن آنها فقط انتظار می رود.

ما به سیستمی احتیاج داریم که در آن این واقعیت را در نظر بگیریم که وقتی مواد شیمیایی را کنار هم قرار می دهید نتایج غیرقابل پیش بینی به دست می آورید

اما یک شرط ، کمبود آزمایشات تغذیه ای بود. براون می گوید که این امر تعجب آور است ، “با توجه به این که تغذیه نامناسب یکی از مهمترین مواردی است که در این زمینه می بینیم ، مانند مناظر فقیر از گل.” به گفته محققان ، انجام چنین آزمایش هایی در مقایسه با مقایسه اثرات سموم دفع آفات بر زنبورها ، سخت تر است و نیازمند درک نیازهای تغذیه ای زنبورها و اینکه گل های مختلف چه چیزی می توانند برای آنها تأمین کنند ، است.

عزم وزارت نفت برای پرداخت بدهی گازی به ترکمنستان

کریستین ماوس ، مدیر ایمنی گرده افشان در بایر ، درباره این مطالعه جدید می گوید: “این یک تحلیل بسیار جامع و جامع است.” اما او می گوید بیشتر هم افزایی ها شامل ترکیبی از دو گروه از مواد شیمیایی است که “به خوبی شناخته شده است و می توانند با یکدیگر هم افزایی داشته باشند” ، مانند قارچ کش های آزول و حشره کش های پیرتروئیدی. او می گوید این امر نمی تواند نتیجه گیری کند که هم افزایی بین آفت کش ها رایج است.

انتقادات نظارتی

در همین حال ، برخی از زیست شناسان زنبورعسل می گویند که تنظیم کننده ها تأثیرات واقعی ترکیبات شیمیایی بر گرده افشان ها مانند زنبورهای وحشی را از دست داده اند. “ما می دانیم که یک مزارع با قارچ کش ها ، علف کش ها و احتمالاً حشره کش های متعدد سم پاشی می شود. براون می گوید: مطالعه ما نشان می دهد که تعامل آن چیزها نگران کننده است. وی می افزاید: اندازه گیری اثر هر ماده شیمیایی به تنهایی ، که فرآیند نظارتی انجام می دهد ، می تواند به اشتباه آنها را برای زنبورها بی ضرر نشان دهد.

ما به سیستمی نیاز داریم که در آن این واقعیت را در نظر بگیریم که وقتی مواد شیمیایی را با هم ترکیب می کنید نتایج غیرقابل پیش بینی به دست می آورید. براون می گوید ما این کار را نمی کنیم و بنابراین خطراتی که برای حیات وحش ایجاد می کنیم را دست کم می گیریم. او به تازگی مارک های علف کش را با ماده فعال گلیفوسات مقایسه کرده و مرگ و میر بالای ناشی از Roundup بایر را گزارش کرده است ، اما نه برخی دیگر از مارک ها.2 این مطالعه به این نتیجه رسید که سورفکتانت ها و سایر ترکیبات ممکن است زنبورها را با مسدود کردن تبادل گاز از بین ببرند و از شرکت های آفت کش خواسته شد تا لیست کامل مواد تشکیل دهنده هر فرمول آفت کش را منتشر کنند.

بایر ماوس می گوید در اتحادیه اروپا هر ماده فعال مورد ارزیابی قرار می گیرد ، اما همچنین هر محصول فرموله شده باید آزمایش شود و تحت ارزیابی خطر قرار گیرد. او می گوید که بایر همچنین برای هم افزایی مضر در محصولاتی که کشاورزان معمولاً در یک مخزن اسپری ترکیب می کنند ، آزمایش می کند. اما Siviter مایل است که نهادهای نظارتی نظارت بیشتری را پس از بازار انجام دهند ، مانند نظارتی که به محض ورود یک داروی انسانی به بازار رخ می دهد. او می گوید: “هنگامی که یک ماده شیمیایی مجوز گرفت ، می توان تا پایان این مجوز از آن استفاده کرد.” “ما بر اثرات زیست محیطی آن نظارت نمی کنیم.”

ماوس مخالف است. او می گوید که در حال حاضر برخی نظارتها مانند موسسه Julius Kohn در آلمان و گروه بررسی حوادث حیات وحش در بریتانیا در حال انجام است که زنبورداران به مشکوک بودن به مسمومیت با آفت کش ها گزارش داده و نمونه ها را به آزمایشگاه ارسال می کنند. به ویژه در انگلستان تعداد [honeybee] ماوس می گوید ، میزان بروز بسیار کم است.

مشعل گاز در ۱۵ روستای قزوین روشن شد

گلهای وحشی کنار جاده شهری

به گفته دانشمندان ، مسئله دیگر این است که زنبورهای عسل تقریباً همیشه برای چنین مطالعاتی استفاده می شده اند. این حشره اهلی در جهان زنبور عجیبی است و در کندوها با هزاران نفر زندگی می کند که اغلب توسط زنبورداران اداره می شود. سیویتر می گوید: “آگاهی روزافزونی وجود دارد که ما باید زنبورهای دیگر را در فرآیند نظارتی گنجانیم.”

ماوس می گوید بایر فراتر از آن چیزی است که توسط نهادهای نظارتی مورد نیاز است و به عنوان مثال ، در سیستم های جدید آزمایش ، از جمله برای زنبورها ، مشارکت می کند. او می افزاید: “همکاران در بخش تحقیقات ما نحوه سم زدایی زنبورها از برخی آفت کش ها را بررسی کرده اند و می توانند موادی را شناسایی کنند که به طور بالقوه توسط آنزیم های زنبورها سم زدایی می شوند و آنها را بیشتر دوستدار زنبور عسل می کند.”

دیو گولسون ، محقق زنبورعسل در دانشگاه ساسکس ، انگلستان ، می گوید که همکاری های جفتی ، مانند قارچ کش ها که قابلیت سم زدایی زنبورها را در معرض آفت کش های پیرتروئیدی کاهش می دهد ، مدتی است شناخته شده است ، اما این متاآنالیز جدید نشان می دهد که -اثرات افزودنی بین آفت کش ها بسیار بیشتر از آن چیزی است که شاید کسی تصور می کرد.

دادخواست آفت کش ها

گولسون اخیراً کتابی منتشر کرده است – زمین خاموش: جلوگیری از آخرالزمان حشراتتجلیل از حشرات و بررسی دلایل کاهش آنها و آنچه می توانیم برای حفظ آنها انجام دهیم. او طوماری را برای ممنوعیت آفت کش های شهری و باغی در انگلستان برای محافظت از زنبورها ، دیگر حیات وحش و سلامت انسان ترتیب داد. این طومار بیش از 38000 امضا دارد و دولت یک پاسخ رسمی صادر کرده است. اگر به 100000 امضا برسد ، برای بحث در پارلمان انگلستان مورد بررسی قرار می گیرد.

گولسون می گوید: “این روزها در هر سوپر مارکت مجموعه ای از سموم گیج کننده وجود دارد که مردم می توانند به صورت ناخواسته و ناخواسته از باغ های خود بخرند.” “وقتی به این موضوع فکر می کنید که ما چقدر به سلامت و ایمنی توجه داریم ، در بیشتر موارد ، کاملاً دیوانه کننده به نظر می رسد.” او می افزاید که برای خرید چنین محصولات بالقوه خطرناک در انگلستان حتی محدودیت سنی وجود ندارد. سایر کشورها و شهرها استفاده از محصولات شیمیایی خاص مانند گلیفوزات را ممنوع کرده اند – به ویژه برای اهداف داخلی و آرایشی مانند درمان چمن.

برخی از سموم دفع آفات احتمالاً برای رشد مواد غذایی در مقیاس تجاری ضروری هستند ، اما در باغ ، هیچ مدرکی مبنی بر نیاز ما به آنها وجود ندارد

گولسون روایت می کند که چگونه هر تابستان لوبیاهای باغدارش در شته های لوبیا سیاه خفه می شوند ، که به اعتقاد او وحشتناک به نظر می رسد. او می گوید امسال ، ظرف دو هفته ، شته ها از بین رفتند ، “توسط مرغ کفش خورده ، مگس پران ، بچه های آبی و غیره خورده شد.” او استدلال می کند که عدم استفاده از حشره کش ها این گونه شکارچیان طبیعی را در باغ تشویق می کند ، به طوری که مشکلات آفات می تواند به طور طبیعی حل شود.

سیگنال مهم بازار ارز به بورس

باغبانی که گل را با سموم دفع می کند

براون می گوید: “در شکل فعلی کشاورزی ما ، که متکی به مزارع وسیع و کشاورزی یک محصول واحد است ، ما در حال ایجاد یک سیستم مناسب برای گیاهخواران هستیم.” با این حال ، او دلیلی نمی بیند که آفت کش ها یا علف کش ها باید در باغ ها یا پارک ها استفاده شوند. گولسون می گوید: “شما می توانید یک استدلال بسیار قانع کننده ارائه دهید که برخی از آفت کش ها برای رشد مواد غذایی در مقیاس تجاری ضروری یا حداقل مفید هستند ، اما در محیط باغ هیچ مدرکی وجود ندارد که ما به آنها نیاز داریم.” او همچنین نگران است که مردم به برچسب زدن آفت کش ها توجه کافی نداشته باشند و اطلاعاتی در مورد خطرات احتمالی و میزان استفاده از آنها داشته باشند. ماوس در بایر می گوید که “از هیچ مورد مسمومیت ناشی از محصولات خانه و باغ مطلع نیست”. او می افزاید که ابعاد آنقدر کوچک است که بسیار بعید است که بتوانند خسارت بزرگی ایجاد کنند. وی خاطرنشان می کند: “من نمی بینم که میزان بروز زنبورهای عسل با محدود کردن استفاده از آنها محدود می شود.”

اما گولسون امیدوار است که در آینده از سموم دفع آفات کمتر برای حفاظت استفاده شود و به طور هدفمندتری مورد استفاده قرار گیرد. او می گوید: “بسیار معمول است که وقتی مردم نمونه های عسل از کندو را تجزیه و تحلیل می کنند ، 20 آفت کش مختلف پیدا می کنند.” “در دنیای واقعی ، زنبورها و دیگر حشرات مفید در معرض مخلوط های واقعا پیچیده قرار دارند.” وی ادامه می دهد: “ما نباید به دنبال یک علت واحد برای کاهش حشرات باشیم. این فشارهای زیادی است که ما به آنها وارد می کنیم ، از جمله کوکتل های پیچیده آفت کش ها. یک کار ساده که می توانیم انجام دهیم این است که حداقل مناطق شهری خود را عاری از آفت کش ها کنیم. برخورد زنبورها با یک چیز کمتر می شود و هزینه زیادی ندارد. ‘

Siviter امیدوار است که متاآنالیز جدید تیمش تغییرات در مقررات مربوط به مواد شیمیایی را تشویق کند. او می گوید: “اگر می خواهید تغییر سیاست دهید ، باید کمی را تعیین کنید و آنچه ما توانسته ایم انجام دهیم این است که با تمام داده ها نشان دهیم که این تعاملات در حال وقوع هستند.”

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-20 12:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.