روبناهای پپتیدی واکنش مایکل را تسریع می کند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محققان دریافتند مجموعه های فوق مولکولی تری پپتیدهای ساده یک واکنش نامتقارن را تسریع می کنند. ‘اینها [tripeptides] آرماندو کارلون ، از دانشگاه آکوئیلا ، ایتالیا ، که این مطالعه را رهبری می کند ، توضیح می دهد که خود را در فیبریل ها ، ساختارهای فوق مولکولی که … واکنش مایکل را تسریع می کند ، جمع می کند.

گروه کارلون چند سال پیش مطالعه ارگانوکاتالیز را آغاز کردند. او می گوید: “ما از ماشینهای مولکولی و ساختارهای فوق مولکولی ، به ویژه پپتیدهای خود مونتاژ ، الهام گرفتیم.” این سازندها فعالیت کاتالیستهای ارگانیک سنتی مانند پرولین را حفظ می کنند ، اما به لطف معماری منظم فعالیت بالاتری از خود نشان می دهند. کارلون می افزاید: “فیبرها اگرچه کوچک هستند ، اما فعالیت آنزیم های طبیعی را تقلید می کنند و یک محفظه چربی دوست ایجاد می کنند که آب را دفع می کند و برهم کنش بین واکنش دهنده ها را افزایش می دهد.”

کارلون و تیمش با متخصصان در زمینه مونتاژ پپتیدها برای طراحی ساختار کامل ، که شامل یک واحد پرولین و دو واحد فنیل آلانین است ، همکاری کردند. کارلون توضیح می دهد: “این تریمرها غالباً تجمع می یابند و تشکیل فیبریل را در انواع حلال ها امکان پذیر می کند.” “ما فقط پرولین را به عنوان بخشی از آن انتخاب کردیم [sequence] برای انتقال خواص ارگانوکاتالیستی. ‘

طرحی که افزودنی مایکل را در کنار تریپپتید نشان می دهد

در آب خالص ، تریپپتیدها تنها فعالیت کمی را نشان می دهند که افزودن مایعات مایکل به آلدئیدها به نیتروآلکن ها را تحریک می کند – یک واکنش معیار در کاتالیزاسیون ارگانیک. اما وقتی ساختارهای فوق مولکولی در محلول بافر فسفات شکل می گیرند ، واکنش تا 74 درصد سرعت می گیرد. با این حال ، فیبریل ها بر قدرت انتخابی واکنش تأثیر نمی گذارند.

قانون ثانیه‌ها برای تغییر طرز تفکر

کیت آدامالا ، متخصص بیوکاتالیز در دانشگاه مینه سوتا ، ایالات متحده می گوید: “این کار بسیار محکمی است که توانایی های ما را در کاتالیزاسیون ارگانیک افزایش می دهد.” این واکنش در محیط های آبی به خوبی اجرا می شود و طیف وسیعی از بسترها را تحمل می کند ، هر دو نقطه عطف کلیدی برای کاهش وابستگی ما به معرفهای نفتی و رسیدن به اهداف شیمی سبز است. “

راکل هررا ، متخصص در اندام کاتالیز نامتقارن در موسسه سنتز شیمیایی و تجزیه همگن در ساراگوسا ، اسپانیا ، در این مفهوم امیدوار کننده است. او می گوید: “بسیاری از واکنش های معیار دیگر از مشتقات پرولین استفاده می کنند و می توانند این شرایط جالب را آزمایش کنند.” او همچنین امیدوار است کارهای بعدی تجزیه و تحلیل کند که آیا اصلاح در ساختار تری پپتید می تواند منجر به بازدهی بهتر و قدرت انتخابی شود.

آدامالا موافقت می کند و منتظر غربالگری های با کارایی بیشتر برای افزایش عملکرد این کاتالیزورها است. او می گوید: “این فناوری می تواند در صنعت مورد استفاده قرار گیرد.” تریپپتیدها با بسترهای مختلف واکنش می دهند – یک چاقوی ارتش سوئیس برای بسیاری از واکنشها.

کارلون می گوید: “این در واقع اولین اثبات مفهوم است.” “به زودی ، ما امیدواریم که محاسبات محاسباتی را برای درک بهتر مکانیسم و ​​منطقی کردن طراحی پپتیدها انجام دهیم.” یکی از اهداف تیم او توسعه کاتالیزورهای مشابه است که با ایجاد فعل و انفعالات غیر کووالانسی ، مانند پیوندهای هیدروژنی ، باعث افزایش انتخاب پذیری می شوند. کارلون می گوید ، چنین فعل و انفعالاتی سریعتر از فعل و انفعال فیبریل ها هستند که “حتی واکنش های سریع تری را فعال می کند”.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-30 12:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.