رمز و راز متان در قمر زحل دوباره جستجوی حیات را در سیارات دیگر زنده می کند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

سال گذشته ، تیمی از دانشمندان پیشنهاد کردند که فسفین در ابرهای زهره می تواند نشانه حیات باشد – مطالعه ای که اکنون توسط دانشمندان مورد بحث قرار گرفته است که چگونه آتشفشان ها و شیمی جوی می توانند این ترکیب را تولید کنند.1 در همان زمان ، یک مطالعه متفاوت نشان داد که متان بیش از حد در قمر زحل انسلادوس وجود دارد که از فرایندهای ساده ژئوشیمیایی ناشی نمی شود.2 در عوض ، ممکن است توسط میکروب های ساکن در دریچه های گرمابی در عمق زیر سطح یخی ماه تولید شود.

اما بحث با این واقعیت پیچیده می شود که تعریف زندگی در خارج از محدوده سیاره خود دشوار است. آیا مولکول های جداگانه می توانند نشانه هایی از زندگی باشند یا این همه شیمی است که ما هنوز درک نکرده ایم؟

در سپتامبر 2020 ، جین گریوز در دانشگاه کاردیف و همکارانش سیگنالهای طیفی از آنچه در ابرهای زهره به نظر می رسید فسفین یافتند. با توجه به جو اکسید کننده کره زمین ، فسفین حتی نباید وجود داشته باشد. هر فسفر به فسفات یا اسید فسفریک اکسید می شود. این تیم فرایندهای غیر زنده ای را که می تواند فسفین تولید کند ، بررسی کردند ، اما هیچ کدام نتوانست مقدار کشف شده را توضیح دهد. از نظر آنها ، این شیمی یا حیات ناشناخته بود – به هر حال ، فسفین روی زمین یک محصول جانبی تجزیه مواد آلی است.

اما یک زوج دانشمند با این که تیم گریوز به سرعت آتشفشان را به عنوان منبع فسفین زهره رد کردند ، موافق نبودند. Ngoc Truong و Jonathan Lunine از دانشگاه کرنل ، ایالات متحده ، استدلال می کنند که فسفیدهای کوچک از گوشته عمیق این سیاره را می توان با آتشفشان های انفجاری به سطح رساند و فسفیدها را در ابرهای پر از اسید سولفوریک تزریق کرد. در آنجا ، آنها با اسید واکنش می دهند و فسفین ایجاد می کنند.

رشد قیمت نفت با کاهش موجودی ذخایر آمریکا / چشم انداز مثبت نسبت به تقاضا از بازار حمایت کرد

دیوید روتری ، زمین شناس سیاره ای در دانشگاه باز انگلستان ، موافق است که هنوز نباید آتشفشان را از بحث کنار گذاشت. مانند زمین ، زهره نیز دارای سابقه آتشفشان است. روتری خاطرنشان می کند که پاسخ دادن به آن می تواند زمان بندی باشد – معلوم نیست که آتشفشان ها در حال حاضر فعال هستند یا خیر. سه مأموریتی که بزودی به زهره می روند می توانند پاسخ ها را بیاورند. دو نفر سطح سیارات را نقشه برداری می کنند و یکی نمونه هایی از اتمسفر آن را جمع آوری می کند.

راز متان انسلادوس

اکنون توجهات به یکی از قمرهای زحل ، انسلادوس تغییر یافته است. این اقیانوس در زیر پوسته یخ قرار دارد و در ته آن ، دریچه های گرمابی ، توده هایی از مواد را ایجاد می کنند که از شکاف های یخ به فضا بالا می روند. در سال 2015 ، مأموریت فضایی کاسینی از این توده ها نمونه برداری کرد و مقادیر قابل توجهی هیدروژن و متان را آشکار کرد – آنقدر که رگیس فریر در دانشگاه آریزونا ، آمریکا و همکارانش معتقدند که موجودات زنده ای هستند که آن را تولید می کنند. آنها با انجام آزمایش های مدل سازی محاسباتی ، استدلال می کنند که فرایندهای شیمیایی غیر زنده نمی توانند مقدار متان اندازه گیری شده را به طور کامل توضیح دهند.

تصویری برش خورده که لایه های مختلف ماه انسلادوس را نشان می دهد

با این حال ، لونین ، که برای مدت طولانی در مورد انسلادوس تحقیق کرده است ، فکر نمی کند که این مطالعه پاسخ های زیادی ارائه دهد. او توضیح می دهد: “متان به خودی خود یک امضای زیستی نیست.” “ما متان را در دنباله دارها می بینیم ، آن را در محیط بین ستاره ای می بینیم ، آن را در تایتان می بینیم”. او پیشنهاد می کند که اندازه گیری های دیگر – مانند تجزیه و تحلیل ایزوتوپ کربن – برای تعیین اینکه آیا متان می تواند نتیجه فرایندهای بیوتیک باشد ، مورد نیاز است. به گفته فریر ، دانشمندان در سراسر جهان مأموریت هایی را برای بازیابی اطلاعات بیشتر از انسلادوس انجام داده اند ، اما هیچ کدام تاکنون تأمین مالی نشده است.

اعلام آمادگی ایران برای از سرگیری صادرات به عربستان

با این حال ، از نظر فریر ، متان و فسفین متعلق به یک روایت نیستند. او می گوید: “ما بدون پرداختن به مسئله مهم زیست پذیری ، سناریوی بیوتیک را در نظر نگرفتیم.” ‘زندگی نمی تواند در محیطی وجود داشته باشد که قابل سکونت نباشد. این یک نقص جدی در “داستان فسفین” اخیر در مورد ناهید بود ، جایی که منشا بیولوژیکی فسفین بدون در نظر گرفتن اینکه آیا شرایط ناهید در حال حاضر برای شروع هر نوع زندگی مطلوب است ، مورد بحث قرار گرفت. “

از نظر زیست پذیری ، انسلادوس بیشتر از زهره خوش آمد می گوید. در سال 2018 ، محققان پیشنهاد کردند که میکروب هایی که در دریچه های گرمابی زمین زندگی می کنند ، احتمالاً می توانند در دریچه های انسلادوس نیز زنده بمانند. از سوی دیگر ، به نظر می رسد ونوس بسیار گرم است – به طور متوسط ​​تقریباً 500 درجه سانتی گراد – و برای نگهداری از زندگی بسیار خشک است.

زندگی را چه می سازد ، زندگی؟

از نظر لونین ، دلیل اثبات حیات در سایر سیارات بسیار سخت است زیرا محققان روی مولکولهای تک به عنوان بیوسنیگن تمرکز کرده اند. او پیشنهاد می کند: “برای تشخیص اینکه آیا حیات در حال حاضر وجود دارد ، بدون اینکه واقعاً آن را به تصویر بکشید و به سلول ها نگاه کنید ، باید مجموعه وسیعی از ترکیبات شیمیایی را بررسی کنید.”

از سوی دیگر ، یانوش پتکوفسکی ، همکار گریوز ، ستاره شناس در موسسه فناوری ماساچوست آمریکا ، می گوید کسانی که به دنبال زندگی هستند اغلب بیش از حد زمین محور هستند. او می گوید: “شما باید آماده باشید تا چیزی غیر منتظره پیدا کنید.” “شما باید آماده باشید تا زندگی را متناسب با آن محیطهای خاص پیدا کنید.”

هنوز مشخص نیست که دقیقاً چه چیزی زندگی ، زندگی را می سازد. “عملکردهای اساسی که ما را به عنوان چیزی شیمیایی عجیب یا نوع دوم زندگی سوق می دهد ، چیست؟” لونین می پرسد. مردم به طور قطع در این مورد 100٪ موافق نیستند. “

قدردانی معاون اول رئیس‌جمهوری از کارکنان صنعت نفت

در حال حاضر ، پاسخ به این که آیا مولکولهای منفرد مانند فسفین و متان بیوسیگنال هستند همچنان مبهم است. لونین می گوید ، حتی اگر آنها به سادگی نشانه های شیمی جدید باشند ، جامعه نباید ناامید شود. “شیمی در جهان ما حتی بدون زندگی فوق العاده است.”

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-25 11:33:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.