راکتور بیوگاز راهی برای تمرکززدایی از تولید هیدروژن سبز ارائه می دهد | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

هیدروژن به عنوان یک سوخت سبز پتانسیل بالایی دارد، اما چندین مسئله باید قبل از عرضه گسترده برطرف شود. یک کارخانه تولید هیدروژن فشرده توسعه یافته توسط دانشگاه فنی (TU) گراتس و شرکای صنعتی می تواند پاسخی برای برخی از این مشکلات باشد.

این کارخانه از یک روش حلقه‌ای شیمیایی برای استخراج هیدروژن از متان تولید شده از زباله‌های مزرعه در یک کارخانه بیوگاز محلی به نام Ökostrom Mureck استفاده می‌کند. هنوز در مرحله آزمایشی است، اما Rouge H2 Engineering، استارت آپ مستقر در گراتس که در این پروژه مشارکت دارد، امیدوار است در آینده تعداد بیشتری از این کارخانه های کوچک را راه اندازی کند. کریستین لگرر، مدیر پروژه مهندسی این شرکت می‌گوید: «علاقه‌های زیادی وجود دارد، من قطعاً می‌توانم آن را تأیید کنم.

تصویری که تیم اصلی پروژه Biogas2H2 را نشان می دهد

بیشتر هیدروژن سبز در حال حاضر با استفاده از الکترولیز و انرژی های تجدیدپذیر تولید می شود. اما این با معایبی همراه است. همیشه نمی توان به انرژی های تجدیدپذیر مازاد وابسته بود و می تواند گران باشد. این فرآیند همچنین کربن منفی نیست، در حالی که فرآیند حلقه شیمیایی است.

سباستین بوک، محقق فوق دکتری در TU Graz که روی این پروژه کار کرده است، می گوید این کارخانه ابتدا متان را با استفاده از بخار به گاز سنتز – مخلوطی از هیدروژن و مونوکسید کربن – تبدیل می کند و سپس محصولات به کاهش آهن در راکتور ادامه می دهند. مرحله دوم شامل معرفی بخار با دمای بالا است. اکسیژن آب به آهن کاهش یافته متصل می شود و در این فرآیند هیدروژن را تکامل می دهد. این فرآیند آهن را اکسید می کند و حلقه را می بندد.

باک می‌گوید: «از آنجایی که در مرحله دوم فقط بخار را در راکتور ارائه می‌کنیم، مستقیماً هیدروژن خالص تولید می‌کنیم.

تصویری که ماشین آلات را نشان می دهد

چندین مشکل وجود دارد که در حال حاضر هیدروژن را از استفاده گسترده تر باز می دارد. مایک میسون، رئیس و گردآورنده گروه کاری آمونیاک سبز در بریتانیا، که همچنین در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کند، توضیح می‌دهد: «باید خیلی سرد باشد یا در فشار بسیار بالا نگه داشته شود تا مقدار مناسبی از هیدروژن به حجم قابل استفاده برسد. تعداد شرکت های فناوری سبز

جزئیات ارائه پروفایل مالیاتی به هر فرد ایرانی

او می‌افزاید: «این ماده در هر کیلو هیدروژن خام انرژی فوق‌العاده‌ای دارد، اما تا زمانی که تمام کیت مورد نیاز برای نگهداری آن در شرایط قابل استفاده را در نظر بگیرید، اینطور نیست. همچنین عادت بدی دارد که بین کریستال های فولادی که برای آن استفاده می شود نفوذ کند و آن را شکننده کند، که باعث انواع مشکلات می شود.

عدم تمرکز تولید هیدروژن می تواند برخی از این مسائل را حل کند، زیرا نیاز به ذخیره سازی یا حمل و نقل طولانی را کاهش می دهد. همچنین می تواند یک تجارت اضافی مفید برای نیروگاه های بیوگاز در کشورهایی مانند اتریش و آلمان باشد که بسیاری از آنها تنها به دلیل یارانه های گسترده اتحادیه اروپا قادر به کار هستند.

در حالی که هیدروژن سبز ارزان نیست، لگرر می گوید که هزینه ها را می توان در مقایسه با الکترولیز نسبتاً پایین نگه داشت – زیر 4.50 یورو / کیلوگرم (3.85 پوند / کیلوگرم). این روش همچنین می تواند محصول جانبی دی اکسید کربن را در آینده جدا کند زیرا در جریان خالص تولید می شود، مزیتی که توسعه دهندگان معتقدند با افزایش جذب و ذخیره کربن در آینده تقاضای بیشتری خواهد داشت.

میسون می‌گوید که این سیستم قطعاً پتانسیل‌هایی دارد، اما اینکه آیا در آینده در مقیاس وسیع‌تری موفق می‌شود یا خیر، تا حد زیادی به متقاعد کردن صنعت برای استفاده از آن بستگی دارد. من این سوال را می پرسم که “چه مشکلی را حل می کند؟” این همه به خوبی هیدروژن را در مقادیر کم به صورت محلی تولید می کند، اما شما با آن چه خواهید کرد؟ چه کسی آن را می خواهد؟ او اضافه می کند.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-11-10 13:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.