خصیصه‌های مشترک در میان رهبران خوب

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

زمانی که یک کسب و کار نوپا شکل می گیرد، فردی برای رهبری آن پیش قدم شده است که برای رسیدن به موفقیت و هدایت تیم، باید برخی از خصوصیت های ذاتی و رفتاری را داشته باشد. در این مقاله قصد داریم برخی از خصیصه های مشترک در میان رهبران خوب را بیان کنیم.

1. تمرکز

رهبر نیاز به تصمیم گیری های مهم دارد و این تصمیم گیری ها، معمولا طاقت فرساست. وقتی صحبت از اتخاذ تصمیمات مهم به میان می آید، اهمیت تمرکز نیز مطرح می شود.

برای رهبری یک تیم باید پریشانی و هرج و مرج را از عملکرد روزانه خود حذف کنید. پیشنهاد ما این است که چندکاره بودن را کنار گذارید و بر روی اولویت ها، تمرکز کنید. همچنین نگرانی های حاشیه ای را از امور اصلی متمایز کنید.

2. اعتماد به نفس

یک رهبر می تواند با نشان دادن چشم اندازی روشن، همدلی و مربی گری قدرتمند، اعتماد به نفس را به تیم خود القا کند.

برای نشان دادن اعتماد به نفس درونی خود کافی است علاوه بر حفظ ظاهری محکم، مهربانی، سخاوت و احترام را نیز در اولویت رفتاری خود قرار دهید.

3. صداقت

کارمندان بازتاب مستقیمی از ارزش های اعتقادی یک رهبر هستند. اگر همه چیز بر مبنای صداقت پیش برود، استعداد تیم به صورت هدفمندتر هدایت می شود و صرف مسائل حاشیه ای نخواهد شد.

اگر به جای راستی و درستی، راهکارهای پیچیده را پیش بگیریم، پتانسیل کسب و کار را محدود خواهیم ساخت. برای دست یابی به اعتبار بهتر است که در تعاملات خود صداقت داشته باشید و فرهنگی این چنینی را در سازمان خود بنا گذارید.

4. الهام

شاید این جمله را از دیگران شنیده باشید که “من انسان خود ساخته ای هستم”. اما باید بگوییم که چنین چیزی وجود ندارد. رهبران خود ساخته نیستند، آنها به این مسیر هدایت شده اند و یک پتانسیل درونی دارند.

ساخت تجهیز کاربردی به همت متخصصان نفت و گاز شرق

نمی توان گفت که آموزش ها و مهارت ها نقشی در روند رهبری ندارند، ولی داشتن یک نیروی درونی برای رهبری یک تیم از ملزومات است، اعتقادات شما از دورن شور و شوق دست یابی به آنچه می خواهید را ایجاد می کند. اگر قدرت الهامات درونی را بدانید، آن زمان هدایت دیگران را نیز بر عهده خواهید گرفت.

5. شور

شما باید کاری را که انجام می دهید، دوست داشته باشید. برای اینکه واقعا در چیزی به موفقیت برسید باید از لحاظ روحی برایتان خوشایند باشد.

مهم نیست که چقدر ممکن است کسب و کار شما موفق شود، اگر نسبت به کار خود شور و اشتیاق نداشته باشید، هرگز راضی نخواهید بود و به طور مداوم در معرض فشار قرار می گیرید. زمانی که حس کنید مجبور به انجام کاری هستید، رهبری کار محقق نمی شود.

6. نوآوری

در هر سیستمی با منابع محدود و امکان گسترش نامحدود، برای دست یابی به موفقیت، نوآوری و خلاقیت ضروری است.

نمی توان کسب و کار جدید و نوآوری را از یکدیگر متمایز دانست؛ همانطور که وجود تکنولوژی لازمه ی بقای یک سازمان است، نوآوری نیز تنها امید برای حل چالش ها محسوب می شود.

7. صبر

داشتن صبر در امور واقعا نیازمند قدرت است، این توانایی به معنای آزمودن میزان تعهد به خود و اعتقادات خود است.

مسیر دست یابی به چیزهای بزرگ، همیشه دشوار است؛ اما بهترین رهبران درک این را دارند که چه زمانی باید دلایل را رها کنند و چه زمانی باید در کار پایداری ورزند.

اگر بینش بلند مدت شما به اندازه کافی مشخص باشد، صدها دلیل هم نمی تواند شما را مردد کند. همه ی موارد گرد هم می آیند، مثل بازارهای خارجی، رقابت، تامین مالی، تقاضای مصرف کننده ی نیازمند و … ممکن است نشان از این داشته باشد که شانس دست یابی به موفقیت بزرگتر، پیش روست.

استقبال تولیدکنندگان و صادرکنندگان از اقدامات وزارت صمت/ استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان یکماهه شد

8. تفکر باز

یکی از بزرگترین رازهای رهبری کسب و کارهای خوب این است که، این فرد با عزم و اراده قوی، اهداف رویا پردازانه ی خود را در سر می پرورانند و محدودیتی برای ذهن و توانایی های خود، قائل نمی شود.

رهبران باید ذهن انعطاف پذیری داشته باشند، زمانی که کمپانی در مرحله ی راه اندازی و کسب و کار نوپاست، این امکان وجود دارد که برنامه ریزی برای آینده ی آن، بسیار گسترده در نظر گرفته شود.

اهداف یک استارتاپ، ایستا نیست. تعهد شما باید بر روی سرمایه گذاری، توسعه و حفظ روابط بزرگتر باشد.

9. قاطعیت

زمانی که با صدای محکم، نگاهی نافذ و رفتاری قاطعانه با دیگران وارد تعامل می شوید، در آنها احساس اعتماد بیشتری ایجاد خواهید کرد. این رفتار در بلند مدت برای ایجاد یک تیم قوی تر، موثر خواهد بود.

10. توانمندسازی

در بسیاری از فلسفه های رهبری، به آموزه های ورزشکاران اشاره می شود. شاید یک تیم ورزشی خوب، همیشه متشکل از ناب ترین استعدادها نباشد، اما باید مجموعه ای از چند مهارت، چندین نقطه قوت و همچنین حس اعتماد بین اعضا را به همراه داشته باشد.

برای ساخت چنین تیم ممتازی باید بتوانید مسئولیت های موجود را در میان اعضا ایجاد کرده و به آنها توانمندی اجرا بدهید.

شاید این کار سخت تر از این باشد که آن مسئولیت را خودتان انجام دهید، اما با این کار تیم قوی تری خواهید داشت و یکی از ارکان رهبری را پیش برده اید.

باید بتوانید قابلیت های افراد را بیابید و با واگذاری تعهدات و مسئولیت های کاری، از این قابلیت ها استفاده کنید.

11. مثبت بودن

به منظور رسیدن به کسب موفقیت های عظیم، باید فرهنگ خوش بینی را در خود ایجاد کنید. فراز و نشیب های زیادی در کسب و کارها وجود دارد اما شیوع دید مثبت، پیشرفت شرکت را حفظ خواهد کرد.

راهکارهای برون‌رفت از چالش‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت اعلام شد

اما بدانید که این امر، مستلزم شهامت و بی باکی است. شما باید واقعا ایمان داشته باشید که امور غیر ممکن را ممکن خواهید ساخت.

12. سخاوت

شاید هدف اصلی ما همیشه این باشد که بهترین را برای خودمان ارائه دهیم. اما وقتی که به عنوان یک کل، جمع شده ایم، باید بدانیم که زمانی رشد جمعی حاصل می شود که نسبت به دیگران نیز بخشده باشیم و برای کمک به آن ها پیش قدم شویم.

13. تداوم

تمام کارهای بزرگ، نیاز به زمان دارند. تداوم در امور باعث ادامه ی حیات کسب و کار خواهد شد. یک رهبر باید بداند که هر زمانی که متوقف شود، دیگرانی نیز که برای پیمودن مسیر به او تکیه کرده اند، متوقف خواهند شد.

14. ارتباطات

اگر دیگران از انتظارات شما آگاه نیستند و پس از مدتی تعامل خود را با شما قطع می کنند، واقعا مقصر خودتان هستید، زیرا برای آنها توضیحی نداده اید. گاهی بین افرادی که با هم کار می کنند، شکافی ایجاد می شود، ارتباطات است که در این میان اعتدال رفتاری بین افراد را رقم می زند. همیشه نیاز است که افکار و ایده ها مطرح شوند.

15. پاسخگویی

شاید اینکه بخواهید مسائل را به تعویق بیندازید و یا آن را به دیگران واگذار کنید، کار آسانی باشد اما یک رهبر همیشه پاسخگوست.

شخصی که هدایت تیم را بر عهده دارد، نه تنها مسئولیت ها را می پذیرد، بلکه در قبال درخواست ها نیز متعهد است.

منبع: یوکن

 


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

 

منبع : wikiplast.ir
2021-11-02 11:35:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.