حذف تعهد ارزی در سال آینده/ مالیات صادرکنندگان ظرف یکماه مسترد می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با دستورالعملی که تا یکماه آینده از سوی وزارتخانه های اقتصاد و صمت تدوین خواهد شد، مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان حداکثر ظرف 30 روز عودت داده می شود، گفت: تعهد ارزی در سال آینده لغو می شود.

به گزارش دکاموند شیمی به نقل از اکسپورتنا، سیدرضا فاطمی امین در حاشیه هم اندیشی وزیر صمت با صادرکنندگان و روسای اتاق های سراسر کشور در جمع خبرنگاران گفت: در سال 97 شوک‌هایی به اقتصاد ایران وارد شد که کشور را به دوران اضطرار ارزی وارد کرد؛ به همین خاطر قواعدی در مورد صادرکنندگان و تعهد ارزی صادرات وضع گردید تا تلاطمات مدیریت شود؛ اما این موضوع باید حداکثر ظرف یکسال به طول می‌انجامید و ساز و کارهای مرتبط با آن اصلاح می‌شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در واقع کشور باید با شرایط جدید تطبیق می‌یافت و به خاطر یکسری از اهداف، صادرات کشور تحت تاثیر قرار نمی‌گرفت، بر این اساس ابلاغیه ای از سوی معاون اقتصادی رئیس جمهور امروز ابلاغ شده که بخشی از این مشکلات را حل کرده و رونق صادراتی ایجاد خواهد کرد، اما هنوز این موضوع کافی نیست.

وی ابراز امیدواری کرد که در سال آینده، صادرکنندگان با هیچ یک از محدودیت‌های مذکور از جمله رفع تعهد ارزی مواجه نباشند؛ اما این به دست خود صادرکنندگان و با حمایت و کمک ما امکان پذیر است به این معنا که تراز ارزی کشور باید با صادرات غیرنفتی مثبت شود تا بسیاری از نگرانی‌هایی که از بابت بازگشت ارز صادراتی در سطح کلان وجود دارد از بین برود.

فاطمی امین گفت: در این صورت بسیاری از مقررات حل خواهد شد؛ این درحالی است که مصوبه امروز چند نکته مهم در خصوص رفع تعهد ارزی دارد که در دوران کنونی که کشور هنوز به ثبات ارزی نرسیده، می تواند راهگشا باشد.

روند اجرای طرح‌های پارس ۲ کنگان شتاب می‌گیرد

وی افزود: امروز قول دادم که تا پایان امسال، تمامی مسائل و موانع صادراتی را یک به یک برداریم و سال بعد صادرکننده ای نتواند مانعی را مطرح کند که روند را کند کرده است؛ این کار در قالب 18 پروژه حمایت از صادرات به ثمر خواهد نشست.

فاطمی امین با اشاره به جلسات مشترک وزارت صمت با وزارت اقتصاد مبنی بر استرداد به موقع مالیات بر ارزش افزوده صادرات گفت: مطابق قانون مالیات بر ارزش افزوده صادرات باید حداکثر ظرف مدت یکماه مسترد شود؛ این کار باید بدون وقفه انجام شود؛ این در حالی است که هم اکنون این کار متوقف است که به تفاهم رسیده ایم که وزارت صمت و اقتصاد ساز و کارهای بازگشت مالیات بر ارزش افزوده را ظرف مدت یکماه تدوین کنند.

وزیر صمت گفت: با توجه به تاکید رئیس جمهور مبنی بر توجه حداکثری به موضوع دیپلماسی اقتصادی و تجارت روان با کشورهای همسایه، تا پایان سال زمینه ای را فراهم خواهیم کرد که صادرات رونق گیرد و تنوع لازم در مبادی واردات و مقاصد صادراتی حاکم شود.

وی افزود: در حوزه صادرات نباید کالاهایی صادر شود که ارزش افزوده و اشتغال کمی در کشور دارند؛ این در حالی است که 24 میلیارد دلار از صادرات کشور به صورت تقریبا خام صادر می شود که باید ترکیب صادرات و  واردات را در سالهای آینده به طور جدی اصلاح کنیم.

فاطمی امین گفت: بخش عمده ای از محدودیتهای وارداتی و صادراتی با مصوبه ستاد اقتصادی دولت حل خواهد شد؛ اما باید کاری کرد که صادرکنندگان راضی باشند و با گسترش صادرات غیرنفتی زمینه درآمد ارزی کشور را به حدی برسانیم که مجبور نباشیم به خاطر کمبود ارز صادرکنندگان را اذیت کنیم.

وی افزود: موانع بزرگ برداشته شده است؛ اما باید موانع اداری و تعهدات ارزی را به مرور حذف کرد و البته باید توجه داشت که خروج سرمایه نیز با برداشته شدن تعهد ارزی صورت نگیرد؛ پس باید با جهش صادراتی ملاحظات را کنار گذاشت و موانع اداری را هم تا آخر سال حذف خواهیم کرد.

77 درصد عرضه های پ پ شیمیایی معامله شد

وزیر صمت گفت: در مورد خودرو نیز به لحاظ افزایش تولید و مدیریت قیمت در بازار برنامه های خوبی تدارک دیده شده است که ظرف روزهای آینده خبرهای مرتبط با آن را اعلام خواهیم کرد.

 


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

 

منبع : wikiplast.ir
2021-10-02 18:22:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.