جهش واقعی تولید با رونق معاملات کشف پریمیوم در بورس‌کالا

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

تنوع ابزارهای معاملاتی در بورس‌کالا یا هر بازار مشابه دیگری می‌تواند حمایت بنیادین و نامحسوس از حجم معاملات مواد اولیه در بر داشته باشد. اضافه شدن معاملات کشف پریمیوم توانسته است به یکی از ارکان تامین امن مواد اولیه بدل شود و به نظر می‌رسد، روند رونق روزشمار آن ادامه یابد. هنوز فضا برای رونق و گسترش بیشتر این ابزار معاملاتی وجود دارد؛ ابزاری که منافع آن در نهایت نصیب بخش تقاضای مواد اولیه یعنی تولیدکنندگان در صنایع تکمیلی و ساخت‌‌‌محور خواهد شد.

در همین خصوص فاطمه زمانیان، کارشناس بازار سرمایه معتقد است با توجه به اینکه در روش کشف پریمیوم، امکان برنامه‌ریزی مطمئن برای تولید وجود دارد، به این ترتیب این طرح یعنی عرضه کالاهای مختلف در حوزه صنایع معدنی که از سوی وزارت صمت در بورس پیگیری می‌شود، می‌تواند کمک شایانی به جهش واقعی تولید کند.

کارشناس بازار سرمایه در خصوص مزایای افزایش حجم معاملات کالاها در قالب قرارداد کشف پریمیوم در بورس‌کالا به «کالاخبر» گفت: تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کالاها در این روش با اطمینان‌بخشی درباره فروش و تامین مواد اولیه موردنیاز خود در آینده می‌توانند برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای تولید داشته باشند که این رویداد در اقتصاد پرنوسان ایران، مزیت بزرگی به شمار می‌رود.

زمانیان افزود: با توجه به اینکه تولیدکنندگان ممکن است در آینده با تغییرات قیمتی زیادی مواجه شوند و این امر روند عرضه و تقاضا و صادرات کالاها را تحت‌تاثیر قرار دهد، خریداران مواد اولیه همواره نگران تامین مواد موردنیاز تولید در ماه‌های آتی هستند که با ورود به قرارداد کشف پریمیوم این دغدغه بزرگ حل می‌شود.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، همچنین در این روش برعکس معاملات سلف، مشتری ‌درصد کمی از ارزش معامله را پرداخت می‌کند که این موضوع نیز بر انگیزه تولیدکنندگان پایین‌دست به عنوان خریدار مواد اولیه برای ورود به قرارداد کشف پریمیوم می‌افزاید. در معاملات سلف، خریدار باید کل وجه معامله را بپردازد و کالا را در آینده تحویل بگیرد.

ظرفیت انتقال گاز در منطقه آغار و دالان افزایش یافت

وی در خصوص اینکه عرضه کدام کالاها در قالب کشف پریمیوم با استقبال بیشتر خریداران مواجه می‌شود، گفت: به طور طبیعی در محصولاتی که به صورت نقدی عرضه می‌شوند و تقاضای محصول در بازار فعلی بیشتر از عرضه است، این ابزار می‌تواند با استقبال زیاد خریداران مواجه شود، اما در کل برای تولیدکنندگانی که تولید مستمر دارند و به طور دائمی خریدار مواد اولیه هستند، ابزاری پرطرفدار خواهد بود.

زمانیان رونق معاملات کشف پریمیوم در بورس‌کالا را کمک به جهش تولید کشور عنوان و تصریح کرد: همان‌طور که ذکر شد، در این روش امکان برنامه‌ریزی مطمئن برای تولید وجود دارد، به این ترتیب این طرح یعنی عرضه کالاهای مختلف در حوزه صنایع معدنی که از سوی وزارت صمت در بورس پیگیری می‌شود، می‌تواند کمک شایانی به جهش واقعی تولید کند.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: صادرات محصولات با توجه به امکاناتی که وزارت صمت در اختیار تولیدکنندگان قرار داده است که اگر عرضه کشف پریمیوم داشته باشند و در صورت نبود مشتری امکان صادرات پیدا کنند، می‌تواند به برنامه‌ریزی مطلوب آنها برای صادرات کمک کند.


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : wikiplast.ir
2021-12-04 12:07:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.