جستجوی چند جانبه برای درمان کووید -19 | کسب و کار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

وضعیت مأیوس کننده بسیاری از بیماران مبتلا به کووید -19 و مقیاس همه گیری مداوم ، علاقه به درمان های تجربی جدیدی را برانگیخته است که هدف آنها نجات جان افراد و کاهش رنج است. در حالی که ایده های اولیه در مورد استفاده مجدد از داروهای موجود عمدتا بی اثر بود (به جز استروئید دگزامتازون) ، روشهای هدفمندتر می تواند داروهای جدید قدرتمندی را به ارمغان بیاورد. تعدادی از این درمانها در حال حاضر در آزمایشات بالینی برای علائم دیگر قرار داشتند.

تصویری که اتصال ویروس به گیرنده ها را نشان می دهد

دو راهبرد اصلی برای درمان بیماران مبتلا به کووید -19 وجود دارد: یا تکثیر ویروس را متوقف کنید ، در حالت ایده آل بلافاصله پس از ظاهر شدن علائم ، یا پاسخ التهابی فراری را بعدا در بیماری کاهش دهید. پنی وارد ، داروساز پزشکی در کالج کینگ لندن ، انگلستان می گوید: “هنگامی که مردم به بیمارستان می رسند ، این ویروس نیست بلکه واکنش التهابی به ویروس است که همه مشکلات را ایجاد می کند.”

فعال سازی سیستم ایمنی بدن

یک رویکرد امیدوار کننده که توسط Pulmotect در هوستون ایالات متحده توسعه یافته است ، دو مولکول مصنوعی را ترکیب می کند: یک لیپوپپتید به نام Pam و یک الیگونوکلئوتید به نام ODN. اینها گیرنده های مختلف Toll-like را در سلول های ایمنی خط مقدم تحریک می کنند ، که سلول های داخل ریه را در حالت هشدار بالا برای حمله میکروبی فعال می کند. این سلولها با تولید پپتیدهای ضد میکروبی و گونه های فعال اکسیژن واکنش نشان می دهند.

کالین بروم ، مدیر اجرایی توضیح می دهد: “وقتی دارو را استنشاق می کنید ، سلول های اپیتلیال بلافاصله عمل می کنند تا عامل بیماری زا را از بین ببرند.” آنها همچنین به سیستم ایمنی تطبیقی ​​علامت می دهند و ماکروفاژها و نوتروفیل ها را وارد ریه می کنند. “

محلول استنشاقی در دو مرحله آزمایش بالینی قرار دارد. یکی برای بیمارانی که در معرض Sars-CoV-2 قرار گرفته اند اما هنوز عفونت ایجاد نکرده اند ، و دیگری برای بیماران مبتلا به کاهش علائم است. در اوایل سال جاری ، این شرکت بودجه این آزمایشات را از وزارت دفاع ایالات متحده دریافت کرد. مطالعات در ژوئن سال گذشته آغاز شد و انتظار می رود در آگوست امسال به پایان برسد.

ما می توانیم حیوانات را در برابر تعدادی از عفونت ها مانند سیاه زخم ، ویروس SARS-CoV-1 و MERS محافظت کنیم ، در صورتی که قبل از تجویز به آنها از قبل درمان کنید. [pathogen] بروم می گوید. “ما معتقدیم که با استنشاق [the drug] شما می توانید از انتشار ویروس به داخل ریه جلوگیری کنید. ‘ این می تواند تجویز در اولین علائم را مناسب کند.

وارد می گوید: “این شرکت در مدلهای مختلف حیوانی ، در مورد بیماریهای التهابی ریه و عفونتها ، اثبات بسیاری از مدلهای حیوانی را نشان داده است.” RSV). Pulmotect تحقیقات خود را با بیماران سرطانی که به دلیل درمان سرطان مستعد ابتلا به عفونت ریه هستند ، آغاز کرد.

بستن درب عفونت

Apeiron Biologics در اتریش در حال بررسی شکل نوترکیبی از آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین 2 (ACE2) است. این از ACE2 انسان تقلید می کند ، که توسط ویروس Sars-CoV-2 برای ورود به سلول ها استفاده می شود. این ویروس به جای ACE2 به سطوح سلولی به نسخه نوترکیب محلول متصل می شود ، به این معنی که ویروس دیگر نمی تواند سلول ها را آلوده کند. این شرکت می گوید واکنش های التهابی در ریه ها را نیز کاهش می دهد و از آسیب های حاد محافظت می کند. در ماه مه ، این بخش به عنوان بخشی از یک کارآزمایی موسسه ملی سلامت ایالات متحده در مورد 1600 بیمار بستری در بیمارستان انتخاب شد. همچنین بخشی از محاکمه Recovery+ در بریتانیا است.

پروسه رفع تعهد ارزی صادرکنندگان

تصویری که عفونت و خنثی سازی ویروس را نشان می دهد

پروتئین نوترکیب (APN01 نامیده می شود) قبلاً در آزمایش بر روی بیماران مبتلا به فشار خون شریانی ریوی و آسیب حاد ریه بی خطر نشان داده شد. این شرکت مرحله آزمایشی مرحله 2 را با 178 بیمار مبتلا به کووید -19 شدید در اتریش ، آلمان ، روسیه و دانمارک در مارس 2021 تکمیل کرد. این مطالعه آنقدر بزرگ نبود که کاهش چشمگیری در مرگ و میرها نشان دهد ، اما این دارو بار ویروسی را در بیماران کاهش می دهد. تعداد روزهای بدون تهویه مکانیکی

وارد می گوید: “این به طور ایده آل در اوایل به عنوان مکانیسم تاخیری برای ویروس مورد استفاده قرار می گیرد ، اما متأسفانه این دارو به صورت داخل وریدی تجویز می شود.” این باعث می شود که مدیریت آن برای افراد جامعه ، به ویژه در دوران همه گیری ، یک چالش عملی باشد. او می افزاید: “مردم باید به مرکز تزریق بروند.”

با این حال ، Apeiron در حال حاضر قصد دارد نسخه قابل استنشاق این دارو را در بزرگسالان سالم آزمایش کند. این امر می تواند به راحتی برای بیماران در معرض خطر و همچنین افراد بدون علامت و کسانی که عفونت خفیف دارند تجویز شود. انتظار می رود محاکمه در ماه سپتامبر آغاز شود.

منطق این خواهد بود که از این امر در اسرع وقت به دو دلیل استفاده شود. پیتر لوولین دیویس ، مدیر اجرایی Apeiron می گوید ، یکی ، جلوگیری از گسترش بیماری در بدن است. شماره دو ، استفاده از این به عنوان یک اقدام پیشگیرانه بازار بسیار بزرگتری را باز می کند. ” او همچنین خاطرنشان می کند که رویکرد مکانیکی به این معنی است که انواع جدید ویروس نیز به همان اندازه مستعد هستند ، زیرا Sars-CoV-2 و کروناویروس های مرتبط همه به ACE2 متصل می شوند.

جایگزینی دفاع های ضعیف شده

BioAegis Therapeutics در نیوجرسی ، ایالات متحده ، همچنین از نسخه نوترکیب پروتئین انسانی برای مبارزه با ویروس استفاده می کند. ژلزولین در پلاسمای خون افراد سالم به وفور یافت می شود ، اما هنگامی که بدن دچار آسیب شدید یا عفونت می شود ، از بین می رود.

پزشک مارک دی نوبیل ، افسر ارشد پزشکی در BioAegis می گوید: “هرچه سطح ژلسولین کاهش یابد ، احتمال اینکه بیماران خوب عمل نکنند و در اندام های مختلف دچار عوارض شوند ، بیشتر است.” او می گوید که دادن پروتئین به حیوانات آلوده بقای آنها را افزایش داده و آسیب بافتی را کاهش می دهد.

ژلزولین به عنوان تعدیل کننده سیستم ایمنی عمل می کند و آثار بیشماری روی سیستم ایمنی بدن دارد. در گردش عمومی می تواند به پروتئین های پیش التهابی متصل شود و التهاب سیستمیک را از بین ببرد ، که یک مشکل عمده در بیماران مبتلا به بیماری شدید کووید -19 است.

تصویری که ژلسولین را نشان می دهد

وارد می گوید: “اولین علائم ظاهر شدن با تکثیر ویروسی همراه است ، اما اگر وضعیت بیمار دیرتر بدتر شود ، مشکل التهاب چند سیستم است. “این معمولاً ظرف پنج تا هفت روز پس از اولین علائم ظاهر می شود و افراد به سرعت بیمار می شوند.” او خاطرنشان می کند که ژلسولین یک پروتئین نسبتاً فراوان در افراد سالم است و به طور کلی اگر شما مورد حمله قرار بگیرید ، سعی می کنید مقدار بیشتری تولید کنید. او امیدوار است که پروتئین نوترکیب BioAegis به سرعت در بیماران بستری تجویز شود و نتیجه آنها را بهبود بخشد.

معاون وزیر نفت، نائب رئیس مجلس را در بازدید از عسلویه همراهی می‌کند

این شرکت به تازگی مرحله دوم آزمایش در اسپانیا و رومانی را در مورد بیماران بستری شده با پنومونی شدید Covid-19 به پایان رسانده است و تجزیه و تحلیل به زودی آغاز می شود. امید است که آزمایش بزرگتر ایالات متحده بر روی بیماران مبتلا به بیماری شدید Covid-19 در اواخر امسال آغاز شود.

ضربه مستقیم به ژنوم

تعدیل سیستم ایمنی یک استراتژی مفید در بیماران بستری است ، اما محققان در استرالیا روی روشی کار می کنند که ویروس را در سلول های ما خراب می کند و در نتیجه از کووید -19 شدید جلوگیری می کند. این امر به RNA کوچک تداخلی (siRNA) متکی است که با استفاده از یک نانوذره لیپیدی به سلول ها منتقل می شود.

محققان siRNA را برای هدف قرار دادن مناطق بسیار حفاظت شده از RNA Sars-CoV-2 توسعه دادند ، بنابراین بعید است ویروس با جهش خارج شود. کوین موریس ، زیست شناس مولکولی در دانشگاه گریفیت در کوئینزلند ، استرالیا ، که این تحقیقات را رهبری می کند ، می گوید: “این تنها درمانی است که من می شناسم و ژنوم واقعی ویروس را هدف قرار می دهد و آن را کاملاً مهار می کند.”

به گفته موریس ، siRNA بسته بندی شده در نانوذرات لیپیدی به صورت داخل وریدی تجویز می شود ، به ریه ها راه پیدا می کند و ظرف حدود 24 ساعت از بدن خارج می شود. او می افزاید که تنظیم کننده ها و تأمین کنندگان دارو برای یک دهه تمایلی به تایید نانوذرات لیپیدی به عنوان سیستم های تحویل نداشتند ، اما از زمانی که Moderna و Pfizer-BioNTech از این سیستم در واکسن های کووید -19 استفاده کردند ، همه چیز تغییر کرده است.

نانوذرات RNA دو رشته ای را در بر می گیرند. هنگام ورود به سلول ، یک آنزیم (Argonaut II) دو رشته را از حالت زیپ خارج می کند و یکی از آنها را با خود می برد و دنباله های مکمل را از بین می برد و از بین می برد. هنگامی که آن را با این رشته کوتاه 21 تا 23 نوکلئوتید RNA مطابقت داد – در این مورد ، ژنوم ویروسی – آنزیم آن را خرد می کند. این درمان برای کار بر روی همه ویروس های بتا طراحی شده است ، که شامل ویروس های اصلی سارس و مرس می شود.

RNA می تواند بسیار ویژه ویروس باشد. موریس می گوید هیچ چیزی در انسان هدف قرار نمی دهد. در مطالعه اخیر ، تزریق siRNA در نانوذرات لیپیدی سرکوب قوی ویروس را در ریه موش ها نشان داد که “مزیت بقا قوی ای به همراه داشت.” موریس امیدوار است که تداخل RNA با هدف Sars-CoV-2 بتواند تا سال 2023 وارد مرحله بالینی 2/3 شود.

اولین درمان مبتنی بر تداخل RNA در سال 2018 تأیید شد ، هنگامی که Onpattro آلنیلام برای درمان یک بیماری نادر و پیشرونده که شامل رسوبات غیر طبیعی پروتئین ها بود ، نور درمانی را دریافت کرد. از آن زمان ، این شرکت دو داروی RNAi دیگر تأیید کرده است. با این حال ، هیچ داروی RNAi در بازار برای یک بیماری عفونی وجود ندارد. وارد می گوید: “این یک درمان بسیار جالب خواهد بود.” از آنجا که ما می توانیم RNA را به آسانی با همه واکسن ها بسازیم. اما ما به همان مشکل برمی گردیم. این است [intravenously] اداره می شود. ‘

بیماری کلیوی و راه‌های درمان آن

در حالت ایده آل ، دارویی که ویروس را هدف قرار می دهد ، بلافاصله پس از مثبت شدن آزمایش فرد یا علائم آن تجویز می شود ، اما افرادی که در جامعه هستند ، بعید به نظر می رسد که برای درمان نیاز به تزریق مکرر وریدی داشته باشند. وارد می گوید: “همه مطالعات نشان می دهد که اوج تکثیر ویروسی در عرض سه روز از اولین علائم ظاهر می شود ، بنابراین ما باید در هنگام دادن داروی ضد ویروسی به موقع در جامعه درمان کنیم.” زمانی که افراد وارد بیمارستان می شوند ، بیماری آنها با واکنش التهابی هدایت می شود و ویروس قبلاً توسط سیستم ایمنی بدن تحت کنترل قرار گرفته است. “

داروهای ضد ویروس هدفمند

Pfizer آزمایش یک مهار کننده پروتئاز را آغاز کرده است که به طور خاص Sars-CoV-2 را هدف قرار می دهد. این به آنزیم مهم پروتئاز ویروسی درون سلول ها متصل می شود و مانع از هرس زنجیره های طولانی پروتئین به اجزایی می شود که ویروس برای تکثیر به آنها نیاز دارد. مهار کننده های پروتئاز قبلاً برای HIV و هپاتیت C ایجاد شده است.

تصویری که یک محقق BioAegis را نشان می دهد

یکی دیگر از داروهای ضد ویروسی جدید ، در آزمایشات بالینی پیشرفته ، مولنوپیراویر از Merck است. این یک آنالوگ ریبونوکلئوزیدی است که مانع تکثیر چندین ویروس RNA از جمله Sars-CoV-2 می شود. یک مطالعه بزرگ فاز 3 در بیماران سرپایی مبتلا به کووید -19 ادامه دارد. در ماه ژوئن ، دولت ایالات متحده متعهد شد که در صورت دریافت مجوز قانونی یا مجوز استفاده اضطراری ، تقریبا 1.2 میلیارد دلار از این دارو (برای درمان 1.7 میلیون نفر) خریداری کند.

وارد می گوید که منتظر نتایج این قرص ضد ویروسی است ، زیرا این روش درمانی برای کسانی است که در بیمارستان نیستند. علاوه بر این ، اگرچه واکسن ها هنوز بر خلاف نوع دلتا عمل می کنند ، اما همچنان یک آسیب پذیری وجود دارد که تنها با یک روش درمانی جدید قابل رفع است.

وارد می گوید: “برخی از انواع ویروس ها ممکن است ظاهر شوند که توسط واکسن ها سرکوب نمی شوند ، در این صورت شما واقعاً به درمان ضد ویروسی احتیاج دارید که می توانید بلافاصله برای محافظت از مردم در حین ایجاد واکسن جدید انجام دهید.” او توضیح می دهد: “اکثر آزمایشات تا کنون بر روی برخورد با کووید -19 شدید و بیماران بستری متمرکز شده است.” اما ما به شدت نیازمند مداخله هایی هستیم که بتوانیم در جامعه برای درمان زودهنگام عفونت استفاده کنیم و همچنین داروهای ضد ویروسی م ،ثر داشته باشیم ، که می تواند برای جلوگیری از تماس افراد مبتلا به عفونت استفاده شود – در نتیجه از گسترش جامعه جلوگیری می کند و ما را قادر می سازد تا بهتر قطع شود. از شیوع جامعه جلوگیری می کند. ‘

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-27 13:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.