توضیح دهنده: علم آلکیل نیتریتها با نام مستعار پوپر | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

استنشاق آلکیل نیتریت ها طبق نظر برخی از کاربران مانند مست شدن است ، اگرچه این اثر فقط چند دقیقه طول می کشد. این مواد شیمیایی که به عنوان پوپر نیز شناخته می شوند ، از دهه 1960 به صورت تفریحی مصرف می شدند. اگرچه آنها به طور آشکار به فروش می رسند ، معمولاً در بطری های قهوه ای کوچک با نام های تجاری فریبنده مانند “طلای مایع” ، اما مصرف آنها همچنان یک منطقه خاکستری قانونی است. در حالی که آنها در طول سالها مد شده اند و از مد افتاده اند ، اما همچنان بخش مهمی از خرده فرهنگ همجنسگرا هستند.

از نظر شیمیایی پوپرها چیست؟

امروزه رایج ترین فرمولاسیون ها حاوی ایزوپروپیل نیتریت هستند. اما داستان با آمیل نیتریت (معمولاً ترکیبی از ایزومرهای پنتیل نیتریت) شروع می شود: اولین بار در قرن نوزدهم به عنوان آنژین درمانی مورد استفاده قرار گرفت و تا سال 1970 در داروخانه های انگلستان به صورت رایگان در دسترس بود. این داروی مایع در آمپول های شیشه ای مهر و موم شده فروخته می شد که برای رهاسازی بخار درمانی خرد شده و نام “پاپ” را ایجاد می کرد.

چه کسی پوپر را کشف کرد؟

آمیل نیتریت برای اولین بار در سال 1844 توسط شیمیدان فرانسوی آنتوان ژرم بالارد ، که برم را نیز کشف کرد ، سنتز شد. او نیتروژن را از طریق آمیل الکل (پنتانول) عبور داده و مایعی تولید می کند که بخار او باعث سرخ شدن می شود. آلکیل نیتریت ها را می توان با واکنش الکل مربوطه با اسید نیتروژن ، یا اسید سولفوریک غلیظ و نیتریت سدیم سنتز کرد.

آلکیل نیتریت ها چگونه کار می کنند؟

عکس پرتره سیاه و سفید از توماس لادر برونتون ، مردی ریش سفید ، ریش دار و موهای کوتاه و خیره ای شدید ، کت و شلوار کت و شلوار مرتب و پالتو

در سال 1867 ، پزشک اسکاتلندی توماس لادر برونتون برای درمان آنژین استفاده از بخار آمیل نیتریت را در تلاش برای جایگزینی خونریزی درمانی برای کاهش فشار خون مبتلایان به آنژین ، آغاز کرد. پس از مشاهده آزمایشات با آمیل نیتریت توسط بیوشیمی دان دانشگاه ادینبورگ ، آرتور گمجی ، برونتون تصمیم گرفت این ماده را روی بیماران خود آزمایش کند و متوجه شد که درد قفسه سینه آنها را نشان می دهد. هنگامی که استنشاق می شود ، آلکیل نیتریت اکسید نیتریک آزاد می کند ، که در گروه آنزیم آنزیم گوانیلات سیکلاز متصل می شود. این امر باعث شل شدن ماهیچه های صاف و گشاد شدن رگ های خونی می شود.

جدول خاموشی‌های تهران از ۲۳ تا ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

از دهه 1930 میلادی ، آمیل نیتریت نیز برای مبارزه با مسمومیت با سیانید استفاده می شود. خواص ضد کل آن به اکسیداسیون فروهموگلوبین (Fe2+) به ferrihaemoglobin (Fe3+) ، که سپس سیانید را متصل می کند ، از اتصال آن به سیتوکروم C اکسیداز جلوگیری می کند و تنفس سلولی را مختل می کند. در دهه گذشته ، استفاده از آمیل نیتریت در کیت های پادزهر سیانور به دلیل خطر سوء استفاده و فقدان شواهد برای اثر بخشی تا حد زیادی متوقف شده است.

چگونه آلکیل نیتریت ها به عنوان یک داروی تفریحی تبدیل شدند؟

اثرات سرخوشی و مسموم کننده آلکیل نیتریت ها در مراحل اولیه تشخیص داده شد. روانپزشک اسکاتلندی جیمز کریچتون-براون ، که آمیل نیتریت را برای آنژین و دردهای قاعدگی تجویز کرده بود ، در نامه ای در سال 1871 به چارلز داروین ، تأثیر آن بر بیماران را شرح داد: “… بیماران احمق و گیج و گیج شدند. آنها دیگر از دادن سریع و منسجم س answersالات خودداری کرده اند. ‘

عکس یک قلع کوچک و کنار آن چند آمپول پیچیده شده در پارچه سفید ، با نوشته

از دهه 1960 به بعد ، پوپرها به عنوان یک داروی تفریحی شناخته شدند ، با تولید آلکیل نیتریت های مختلف ، از جمله ایزوپروپیل نیتریت ، ایزوبوتیل نیتریت و بوتیل نیتریت ، برای دور زدن محدودیت های قانونی. این دارو برای مدت کوتاهی در دهه 1990 به طور گسترده ای توسط باشگاه بازیگران مورد استفاده قرار گرفت ، اما نقش مستمری در خرده فرهنگ همجنس بازان ایفا می کند. ممکن است بگویید که دودهای پوپر در بدنه جامعه همجنسگرایان گنجانده شده است. آدام زمیث در کتاب خود می نویسد که همه جا آنها حتی بر کسانی که از آنها استفاده نکرده اند نیز تأثیر گذاشته است اسنیف عمیق: تاریخچه پوپرها و آینده کویربه

محبوبیت پوپرها تا حدی به دلیل توانایی آنها در شل کردن ماهیچه های صاف است که می تواند رابطه مقعدی را تسهیل کند ، اما همچنین به دلیل خواص گسترده تر آنها برای تقویت روحیه است. در مطالعه ای که در سال 1982 انجام شد ، روانپزشک توماس لوری آنها را “نزدیکترین چیز به یک داروی جنسی واقعی” نامید.

رشد قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمیایی

با توسعه استفاده تفریحی ، محدودیت های قانونی برای مصرف انسان نیز افزایش یافت. در اواخر دهه 1970 ، آنها دیگر در داروخانه ها بدون نسخه در دسترس نبودند. تولیدکنندگان در حال حاضر پوپرها را به عنوان “مواد تمیز کننده” ، “حلال های صنعتی” یا “معطر کننده های اتاق” به بازار عرضه می کنند و اعلام می کنند که برای مصرف انسان در نظر گرفته نشده اند. به نظر می رسد اکثر دولتها از همکاری با این وضع موجود خوشحال هستند. زمیث می نویسد: “آنها ممکن است تنها محصولی باشند که دولت اجازه می دهد با دروغ فروخته شود.”

تصویری از ساختار توپ و چوب ایزوپنتیل نیتریت

ترس از ایمنی در طول این سالها ظاهر شده است. آلکیل نیترات پوست را می سوزاند و برخی از کاربران در اطراف سوراخ های بینی دچار “سوختگی پوپر” می شوند که به سرعت بهبود می یابد. اما در صورت بلعیدن یا استنشاق در دوزهای بسیار زیاد ، پوپرها می توانند به دلیل مسدود شدن توانایی نیتریک اکسید در هماگلوبین ها در حمل اکسیژن به سلول ها (مشابه اثرات مونوکسید کربن) کشنده باشند.

ایزوبوتیل نیتریت با سرطان ارتباط دارد و در سال 2007 توسط اتحادیه اروپا ممنوع اعلام شد و باعث شد تولیدکنندگان پوپر به سرعت به ایزوپروپیل نیتریت روی آورند. از آن زمان ، گزارش های نسبتاً نادری مبنی بر از دست دادن بینایی کاربران مکرر گزارش شده است. علت آن هنوز به طور کامل درک نشده است.

در ژوئن 2021 ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده هشدار داد که به دلیل اثرات سوء بالقوه بر سلامتی ، خرید یا استفاده از پاپ های نیتریت را انجام ندهید ، اما فروش آنها هنوز در ایالات متحده قانونی است. کانادا فروش آنها را در سال 2013 ممنوع کرد ، اگرچه درخواست هایی برای رفع این ممنوعیت مطرح شده است.

در حالی که در انگلستان قانونی است ، این موضوع در سال 2016 در پارلمان در جریان تصویب قانون مواد روانگردان ، که برای کنترل اوج های قانونی طراحی شده بود ، مورد بحث قرار گرفت. پس از التماس های همجنسگرایان ، از جمله یک نماینده پارلمان که خود را کاربر پوپر نشان داد ، دولت با ارزیابی شورای مشورتی در مورد سوء استفاده از مواد مخدر (ACMD) موافقت کرد که آلکیل نیتریت ها در محدوده قانون قرار نمی گیرند. تعریف مواد روانگردان در سال 2020 ، وزیر کشور خواستار توضیح بیشتر از ACMD شد و پیشنهاد کرد که پوپرها باید به طور رسمی قانونی شوند. تا به امروز ، وضعیت آنها در بلاتکلیفی باقی مانده است.

مسیر احیای تولید در دولت جدید

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-16 18:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.