تهیه داروهای الهام گرفته از گیاهان | کسب و کار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

یک پلت فرم تولید زیستی مبتنی بر مخمر که توسط شرکت زیست شناسی مصنوعی آمریکا Antheia راه اندازی شده است ، قصد دارد جایگزین رشد ، برداشت و استخراج مولکول های پیچیده از گیاهان برای تولید داروهای طبیعی مشتق شده از محصول شود.

تصویری که تجهیزات آزمایشگاهی را نشان می دهد

این فناوری می تواند زمان تولید داروهای مهم را از پنج سال به چند هفته کوتاه کند. این روش مسیرهای بیوشیمیایی چند مرحله ای را برای تولید مولکول های پیچیده بازسازی می کند و جایگزینی برای شیمی سنتتیک معمولی ارائه می دهد.

کریستینا اسمولک ، مدیر اجرایی ، 20 سال مطالعه کرده است که چگونه سیستم های بیولوژیکی ، به ویژه گیاهان ، ترکیبات زیست فعال تولید می کنند. او در سال 2015 با تأسیس مستمر کار خود در دانشگاه استنفورد و قبلاً در موسسه فناوری کالیفرنیا ، Antheia را تاسیس کرد.

بخش عمده ای از داروها در سراسر جهان ، از جمله بسیاری از آنها در لیست “داروهای ضروری” سازمان بهداشت جهانی ، مستقیماً از گیاهان دارویی گرفته می شوند. این داروهای حیاتی با پرورش گیاهان دارویی و سپس استخراج ماده فعال یا مولکولی که بعداً از نظر شیمیایی اصلاح شده است ، از آن زیست توده گیاهی تولید می شود. چنین رویکردهای تولیدی مستعد تاخیر هستند و خیلی چابک نیستند.

اسمولک می گوید: “هنگامی که ما این نوع زنجیره های تأمین را داریم ، تولید این مواد فعال دو تا پنج سال طول می کشد.” رشد محصولات زراعی می تواند یک تا پنج سال به طول انجامد. سپس آنها نیاز به برداشت و فرآوری دارند ، که اغلب شامل حمل و نقل آنها به نقاط دیگر است. فناوری تولید زیستی Antheia می تواند گیاهان را به طور کامل از زنجیره تامین حذف کند.

عکس سر کریستینا اسمولک

اسمولک توضیح می دهد: “به جای پرورش داروهای خود ، اکنون می توانیم آنها را دم کنیم.” ما یک میکروارگانیسم مانند مخمر آبجو می گیریم و DNA را تغییر می دهیم تا فرآیندهای بیوشیمیایی را که به طور طبیعی در گیاهان و دیگر موجودات تکامل یافته است بازسازی کنیم. ” آنتیا این فرایند را “مهندسی تمام سلول” می نامد.

بررسی هفتگی «دکاموند شیمی» از سهام های پتروشیمی در بازار سرمایه

روشهای قبلی زیست شناسی مصنوعی می توانند مسیرهای نسبتاً کوتاه و ساده ای را با پنج تا شش آنزیم و واکنشهای شیمیایی کمی بازسازی کنند ، که این امر داروهای گیاهی قابل کاوش و تولید را محدود می کند. در مقایسه ، Antheia می گوید تکنیک آن سلول ها را مهندسی می کند تا ده ها آنزیم و ناقل بسازند که با هم کار می کنند تا سلول را به یک کارخانه مینیاتوری برای مونتاژ موثر مولکول های بسیار پیچیده تبدیل کنند.

اسمولک می گوید: “نکته فوق العاده در این مورد این است که امکان تولید بسیار سریع را فراهم می کند.” ‘فرآیند تخمیر [takes] چند روز ، تا یک هفته ، و سپس ما ماده فعال را از آن آبگوشت تخمیر بازیابی می کنیم ، که ممکن است یک هفته دیگر طول بکشد-اساساً یک پروسه دو هفته ای به ما می دهد. ” اسمولک می گوید این کار نه تنها در زمان صرفه جویی می کند ، بلکه به کل فرآیند نیز انعطاف پذیری ، چابکی و کنترل بیشتری می بخشد.

همه گیری کووید -19 آسیب پذیری و شکنندگی زنجیره های تأمین دارو را برجسته کرده است. رویدادهای غیرمنتظره می تواند آن سیستم را از طریق افزایش تقاضا یا شکست تجاری شکست دهد. در حال حاضر ، افزایش تولید یک داروی خاص ممکن است سالها طول بکشد. با این حال ، Antheia می گوید رویکرد مهندسی کل سلولی آن به سرعت مقیاس پذیر است و امکان پاسخ سریعتر به چنین حوادثی را می دهد.

تصویری که تجهیزات آزمایشگاهی را نشان می دهد

Smolke: “اگر به زنجیره تأمین فعلی ما که در آن به محصولات کشاورزی تکیه می کنید نگاه کنید ، از نظر جغرافیایی بسیار محدود و در مناطق خاصی از جهان متمرکز شده است زیرا این محصولات دارویی برای رشد و تولید مقادیر این مواد فعال به آب و هوای خاصی نیاز دارند.” توضیح می دهد بلایای طبیعی مانند آتش سوزی یا حوادث شدید آب و هوایی نیز می تواند محصول را از بین ببرد یا منابع را از بین ببرد و درگیری های ژئوپلیتیکی نیز می تواند باعث اختلالات مشابه شود. در مقابل ، او می گوید ، “تولید و تخمیر زیستی را می توان در هر مکانی – اساساً در جایی که مورد نیاز است” انجام داد.

نشست تأثیرگذار اوجی با کارکنان شهرستان جم/ حل مشکلات کارکنان در کمتر از یک هفته

اسمولک از تمرکز مجدد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بر انعطاف پذیری زنجیره تامین هیجان زده است. در اوایل سال جاری ، بایدن با صدور فرمان اجرایی “رویکرد کل دولت” را برای ارزیابی آسیب پذیری ها و تقویت انعطاف پذیری زنجیره های تأمین حیاتی که پشتیبان بخش های کلیدی مانند داروها هستند ، صادر کرد.

در ماه ژوئن ، کاخ سفید همچنین یافته های کلیدی را از ارزیابی زنجیره تامین برای محصولات مهم ، از جمله داروها و مواد فعال دارویی منتشر کرد. این گزارش ، از جمله موارد دیگر ، سرمایه گذاری در توسعه فرایندهای جدید تولید دارویی را توصیه می کند. این سازمان از سازمان های دولتی ایالات متحده خواست تا بودجه خود را برای فناوری های پیشرفته تولیدی که می تواند تولید داروهای اصلی و مواد اولیه را افزایش دهد ، افزایش دهند.

در همین حال ، Antheia می گوید که در حال حاضر اولین مولکول خود را ، یک ماده اولیه کلیدی برای تعدادی از داروهای ضروری ، در مقیاس آزمایشی تولید کرده است. این شرکت می گوید مواد حاصل از نظر شیمیایی معادل مواد استخراج شده از گیاهان بوده است.

آنتیا

تاریخ تاسیس: 2015

مکان: منلو پارک ، کالیفرنیا ، ایالات متحده

تعداد کارکنان: 30 نفر (90 درصد در تحقیق و توسعه)

منبع: Spin-out از دانشگاه استنفورد ، ایالات متحده

منابع مالی: کل سرمایه گذاری 99.9 میلیون دلار ، از جمله 73 میلیون دلار در ژوئن 2021

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-17 17:59:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.