تعمیرات اساسی سالانه ۳۶ سکوی گازی پارس جنوبی پایان یافت

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

به گزارش دکاموند شیمی به نقل از  شرکت نفت و گاز پارس، مهدی طیبی با اشاره به واگذاری عملیات راهبری تعداد دیگری از سکوهای جدید از مجموعه طرح‌های توسعه پارس جنوبی به مدیریت تولید و عملیات، گفت: امسال برای نخستین‌بار برنامه تعمیرات اساسی ۳۱ سکوی گازی این مدیریت و پنج سکوی تولیدی مرتبط با طرح‌های توسعه پارس جنوبی در دستور کار قرار گرفت که با تلاش‌های کارکنان عملیات تولید، طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تعمیرات اساسی این تعداد سکو به تفکیک و با احتساب روزهای مشترک تعمیرات آن‌ها، در مدت ۱۳۶ روز اجرا و پایان یافت.

وی با بیان اینکه تعمیرات اساسی امسال از ۲۸ فروردین‌ماه آغاز شد و تا هفتم آبان‌ماه ادامه یافت، گفت: در بازه زمانی تعمیرات اساسی سکوهای مدیریت تولید و عملیات، امسال بیش از صد هزار نفر ساعت کار ایمن ثبت شد.

جانشین رئیس تعمیرات مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، با اشاره به کاهش میانگین روزهای تعمیرات اساسی سال ۱۴۰۰ برای هر سکو نسبت به پارسال اظهار کرد: میانگین مدت زمان تعمیرات سالانه در سال ۹۹، ۹ روز برای هر سکو بوده که این مقدار با کاهش هفت دهم روز به ۸.۳ دهم روز در سال ۱۴۰۰ رسیده است.

طیبی درباره اهمیت این کاهش توقف تولید گفت: با کاهش میانگین تعداد روزهای تعمیرات اساسی به میزان هفت دهم روز، به‌طورمیانگین برای هر سکو حدود ۱۶.۵ میلیون مترمکعب گاز و ۱۱ هزار بشکه میعانات گازی در مقایسه با مدت مشابه پارسال، تولید بیشتر در پی دارد.

به گفته وی، کاهش میانگین تعداد روزهای تعمیرات اساسی با وجود افزایش تعداد سکوهای مدیریت تولید و عملیات در حالی رخ داده است که در سال‌های گذشته، تعمیرات سالانه حدود یک‌سوم از این تعداد سکو به‌طور میانگین برای هر سکو در بازه ۱۵ روزه انجام می‌شد.

تداوم تولید حداکثری گاز

جانشین رئیس تعمیرات مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، پایداری تولید گاز از پارس جنوبی و سهم عمده این میدان در تأمین گاز مصرفی کشور را اولویت بسیار مهم این شرکت توصیف کرد و با بیان اینکه کاهش بازه تعمیرات اساسی و توقف تولید، عامل مهمی در تولید حداکثری گاز است، افزود: تعمیرات سالانه از الزام‌های تولید ایمن و حداکثری گاز به ویژه در فصل‌های سرد سال است و مجموعه واحد تعمیرات سکوهای پارس جنوبی با توجه به حجم فعالیت‌های سالانه و ظرفیت‌های موجود، تمام تلاش خود را به‌منظور کاهش توقف تولید و تداوم تولید حداکثری گاز به‌کار می‌گیرد.

برنامه مولکول های سه بعدی شناور را از ساختارهای شیمیایی دست ساز ایجاد می کند | پژوهش

طیبی به تعداد ۱۴ هزار و ۶۷۲ مورد دستور کار انجام شده تعمیرات اساسی در سکوهای گازی مستقر در نواحی یک و دو پارس‌جنوبی اشاره کرد و از تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف برنامه‌ریزی شده در انجام تعمیرات اساسی سکوهای پارس جنوبی خبر داد.

جانشین رئیس تعمیرات مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، شیوع ویروس کرونا را از چالش‌های اولیه در آغاز برنامه تعمیرات سالانه سکوهای پارس جنوبی دانست و ضمن قدردانی از تلاش‌های واحد اچ‌اس‌ئی این شرکت و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در اهتمام به برنامه واکسیناسیون کارکنان عملیاتی اظهار کرد: خوشبختانه افزون بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، با تأمین و تزریق واکسن کرونا از ماه‌های گذشته، کارکنان بخش‌های عملیاتی و پشتیبانی واکسینه شده و ضمن حفظ سلامتی کارکنان، برنامه تعمیرات اساسی به‌صورت ایمن و بدون حادثه پایان یافت.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-11-01 15:55:43

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.