ترکیب آلومینیوم هگزا فلوراید گوگرد را در چند دقیقه تجزیه می کند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محققان در انگلستان یک روش سریع و ملایم برای تجزیه SF ایجاد کرده اند6. این روش گازهای گلخانه ای قوی را به آلومینیوم پایدار تبدیل می کند (سوم) ترکیبات فلوراید و سولفید ، که می توانند به عنوان منابع نوکلئوفیلی F مورد استفاده قرار گیرند و س2- در واکنشهای بیشتر به تولید محصولات ارگانیک با ارزش.

تصویری که قطع کننده های هگزافلوراید گوگرد را نشان می دهد

به دلیل ماهیت بسیار بی اثر و هدایت حرارتی عالی ، SF6 در صنعت به عنوان عایق الکتریکی در قطع کننده مدار ، خطوط انتقال و ترانس استفاده می شود. با این حال ، این طبیعت بی اثر ناشی از تقارن زیاد آن به معنی فعال سازی و تجزیه SF است6 بسیار چالش برانگیز است SF6 تخمین زده می شود که پتانسیل گرمایش زمین 23،900 برابر بیشتر از CO2 باشد2، و در حالی که بی تحرکی آن را به یک گاز مفید در زمین تبدیل می کند ، هنگامی که به جو SF رها می شود6 هزاران سال در آنجا باقی خواهد ماند

مسئله اصلی این است که هیچ روش مرسوم و مورد قبول برای تخریب یا بازیافت SF وجود ندارد6 دنیل شلدون ، که این روش را در کالج امپریال لندن با مارک کرمین توسعه داد ، توضیح می دهد. تجزیه حرارتی SF6 به دمای بیش از 1100 درجه سانتی گراد نیاز دارد. تجزیه با تخلیه الکتریکی نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، اما هر دو این روش ها می توانند محصولات جانبی سمی یا خورنده تولید کنند. فعال سازی SF6 اغلب به فلزات گذار یا عوامل کاهش دهنده قوی نیاز دارد ، بنابراین تقاضا برای روشهای ملایم و کارآمد برای بازیافت یا از بین بردن SF وجود دارد.6 تا از انتشار آن در جو جلوگیری شود.

گروه کریمین قبلاً از یک Al (من) ترکیبی برای فعال کردن فلوروکربن ها ، که Crimmin و Sheldon اکنون آنها را با SF آزمایش کرده اند6. ابتدا SF را اضافه کردند6 به یک C6د6 محلول Al (من) ترکیب با لیگاند پشتیبانی ([{(ArNCMe)2CH}Al]، جایی که Ar = 2،6-di-isopropylphenyl) در دمای 22 درجه سانتی گراد است. ظرف 15 دقیقه ، Al (من) ترکیب مصرف شد و آنها تشکیل یک محصول حاوی فلورین را مشاهده کردند ([{(ArNCMe)2CH}AlF2]) توسط 1H و 19طیف سنجی F NMR. آنها همچنین متوجه یک رسوب بی رنگ شدند که توسط NMR قابل تشخیص نبود. در تکرار واکنش با SF کند6 برای انتشار تک بلورهای رسوب ، آنها یک محصول فرعی حاوی گوگرد را با پراش اشعه ایکس شناسایی کردند.

سهم بیش از ۵۰ درصدی پارس جنوبی در درآمد دولت

چینگ ون چیو ، کارشناس گروه اصلی اندام فلزی در دانشگاه ملی تایوان ، می گوید: “این واقعیت که محصولات به تنهایی از هم جدا می شوند ، تبدیل بیشتر فلوراید و سولفید آلومینیوم حاصل را بسیار عملی تر می کند.”

طرح واکنش برای فعال سازی SF6 توسط [{(ArNCMe)2CH}Al]

با توجه به بی تحرکی شیمیایی قابل توجه آن ، ما به راحتی از سهولت واکنش SF شگفت زده شدیم6 با Al (منشلدون می گوید) مرکب. کریمین و شلدون با استفاده از DFT ، مکانیسم تجزیه را از طریق برش های پیوند S -F چند محاسبه کردند. این محاسبات مکانیسم حمله نوکلئوفیلیک را برجسته کرد که با اکثر گزارش های قبلی انتقال تک الکترون به SF متفاوت بود6. اوا هویا ، که در تحقیقات خود در دانشگاه برن تحقیق می کند ، می گوید: “این مشارکت پتانسیل وسیع استفاده نشده از ترکیبات فلزی گروه اصلی برای فعال کردن مولکول های کوچک را نشان می دهد ، به گونه ای که برای ده ها سال ، حوزه منحصر به فرد شیمی فلزهای گذار در نظر گرفته شده است.” در سوئیس شیمی اندام فلزی قطبی را کشف می کند.

اخیراً ، این میدان بر توسعه واکنشهایی متمرکز شده است که اجازه می دهد از فلورین و گوگرد SF استفاده کنند.6شلدون می گوید ، بنابراین راهی برای استفاده مجدد از محتوای اتمی ایجاد می شود. در اینجا ، آنها توانستند از آلومینیوم استفاده کنند (سوم) فلوراید و آلومینیوم (سوم) محصولات سولفیدی برای انتقال گوگرد و فلورین به محصولات ارگانیک مفید مانند آسیل فلورایدها و هتروسیکل گوگرد.

شلدون و کریمین قصد دارند روش خود را برای مقابله با تجزیه سایر گازهای فلورین دار مرتبط با صنعت و سازگار با محیط زیست گسترش دهند.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-19 12:44:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.