تحقیقات و مقررات در مواجهه با دوره جدیدی از جایگزین های آزمایش غیر حیوانات | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

امیدها برای موج جدید آزمایشات سمیت که از استفاده از حیوانات اجتناب می کند ، در پایان ماه ژوئن افزایش یافت. برای اولین بار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) یک روش غیر حیوانی برای بررسی حساسیت پوست را تصویب کرد.

روبرت لندسیدل از BASF ، که این آزمایش را با همکاری گیواودان تهیه کرده است ، می گوید: “من متقاعد شده ام که استراتژی آزمایش حساسیت پوستی پیشتاز رویکردهای جدیدی برای به دست آوردن اطلاعات سم شناسی بدون آزمایش حیوانات در آینده است.”

تقریباً 40،000 حیوان در آزمایش های حساسیت پوستی در اتحادیه اروپا و نروژ در سال 2018 از 10.5 میلیون حیوان مورد استفاده در تحقیقات استفاده شد. در حال حاضر ، بسیاری از این موارد را می توان با آزمایش جدید جایگزین کرد. این تنها به دلیل درک عمیق از فرایندهای بیولوژیکی در کار و سپس تکرار آنها از طریق یک سری سنجش های in vitro امکان پذیر بود.

حساسیت پوست یک فرایند پیچیده است که شامل انواع مختلف سلول ها ، بافت ها و فرایندها می شود. هنگامی که ما 15 سال پیش کار خود را آغاز کردیم ، هیچ چیز از این فرآیند پیچیده با روشهای غیر حیوانی مورد بررسی قرار نگرفت.

در سال 2014 ، OECD یک مسیر نامطلوب برای حساسیت پوست منتشر کرد که توالی رویدادها را از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی تا پاسخ ایمنی تعریف می کند. BASF با سایر سازمانها همکاری کرد تا نشان دهد که ترکیبی از سه آزمایش با استفاده از پپتیدها ، سلولهای ایمنی و سلولهای پوست می تواند خطر این رویدادها را مشخص کند و در نهایت منجر به تایید OECD شود.

از آن زمان OECD بیش از دوازده مسیر پیامدهای نامطلوب دیگر منتشر کرده است و صدها راه دیگر نیز در حال توسعه است. ‘[The skin sensitisation test] فیونا سیول ، سرپرست سم شناسی مرکز ملی جایگزینی ، پالایش و کاهش حیوانات در تحقیقات (NC3Rs) در انگلستان می گوید یکی از اولین داستان های موفقیت آمیز مسیرهای نامطلوب است. “من فکر می کنم درک بهتر از مسیرهای مکانیکی از طریق مسیرهای پیامدهای نامطلوب می تواند منجر به موفقیت در زمینه های دیگر شود.”

لندسیدل می گوید که BASF در حال حاضر روی چندین روش جایگزین جدید برای جایگزینی آزمایشات روی حیوانات کار می کند ، از جمله سمیت تولید مثل ، سمیت تنفسی و بیوکینتیک.

همگام با زمان

یک دستورالعمل اتحادیه اروپا در سال 2010 خواستار دور شدن از حیوانات در تحقیقات بود. در حالی که تعداد حیوانات مورد استفاده در تحقیقات در اتحادیه اروپا و ایالات متحده کاهش یافته است ، مشخص نیست که چگونه یا به طور کامل پایان می یابد. در دنیایی که پیشرفت فناوری ها و اختلال در زنجیره تامین می تواند چشم انداز را به سرعت تغییر دهد ، مقررات و شیوه های طولانی مدت باید تطبیق داده شود.

آزمایش مسمومیت به منظور کاهش خطرات مواد جدید که باعث آسیب در محیط هایی از آزمایشات بالینی تا آفت کش ها در آبراهه ها می شود ، به شدت تنظیم شده است. سیول می گوید: “بسیاری از آزمایش های نظارتی بر اساس آزمایش ها و دستورالعمل هایی است که دهه ها پیش تدوین شده است.” این ممکن بود در آن زمان تفکر علمی معتبری باشد ، اما در واقع ما از آنجا حرکت کرده ایم. “

آب؛ هدیه نفت به دشت سیستان

تصویری که صفحه 96 چاه را برای کشت سه بعدی سلول نشان می دهد

یکی از نمونه های موفقی که وی در مورد به روزرسانی دستورالعمل ها ارائه می دهد ، آزمایش سمیت حاد در حیوانات است. شواهد جمع آوری شده توسط NC3R نشان داد که این آزمایش ها ارزش اضافی ارائه نمی دهند. این اطلاعات را می توان از سایر مطالعات موجود جمع آوری کرد و بنابراین از راهنمای مقررات حذف شد.

اگرچه فناوری های جدید عموماً نمی توانند به طور مستقیم جایگزین آزمایش موجود روی حیوانات شوند ، اما همچنان می توانند به کاهش تعداد حیوانات مورد نیاز کمک کنند. روشهای محاسباتی می توانند به پیش بینی اثرات سم شناسی کمک کنند. تجزیه و تحلیل کمی رابطه ساختار- فعالیت بر اساس خواص فیزیکوشیمیایی و ساختاری مواد شیمیایی ، خواص بیولوژیکی یا سم شناسی را پیش بینی می کند. علاوه بر این ، شیمیدانان می توانند سمیت مواد شیمیایی مشابه را که قبلاً داده های سم شناسی زیادی در اختیار دارند ، “بخوانند” یا استنباط کنند.

“ما در حال حذف بهتر آن دسته از محصولات یا داروهایی هستیم که احتمال موفقیت آنها کمتر است [and] Sewell می گوید که این نگرانی های ایمنی را زود شناسایی کنید. در حالی که این آزمایشات در حال حاضر برای غربالگری در داخل استفاده می شود ، او می گوید “برای استفاده از آزمایشات در زمینه نظارتی ، باید جهشی وجود داشته باشد”.

قانون دسترسی به اتحادیه اروپا آزمایش ایمنی جدیدی را بر روی تعداد زیادی از مواد شیمیایی مورد استفاده در اتحادیه معرفی کرد – بدون این داده ها دیگر اجازه فروش مواد شیمیایی داده نمی شود. اگرچه لازم است آزمایشات روی حیوانات تنها به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار گیرد ، اما برای بسیاری از بررسی ها هیچ آزمایش غیر حیوانی در دسترس نیست. سیول می گوید: “تعداد زیادی مواد شیمیایی وجود دارد که باید از طریق Reach آزمایش شوند ، بنابراین این بدان معناست که باید از تعداد زیادی حیوان استفاده شود.” با این حال ، بر اساس گزارش 2020 آژانس شیمیایی اروپا ، استفاده از روش های غیر حیوانی مانند خواندن از سال 2016 در زمینه هایی مانند خوردگی پوست و آسیب چشم سه برابر شده است.

دوران ژنتیک

با این حال ، تنها حدود یک پنجم حیوانات تحقیقاتی در اتحادیه اروپا برای آزمایش نظارتی استفاده می شوند. در عوض ، اکثر آنها برای تحقیقات اساسی استفاده می شوند و جایگزینی آنها بسیار سخت تر می شود. ‘[For] مالکوم فرانس ، مشاور دامپزشکی مستقر در سیدنی و رئیس سابق انجمن آزمایشگاه حیوانات استرالیا و نیوزلند ، می گوید جنبه های توسعه دارو و سم شناسی ، جایگزینی حیوانات به طور کلی از نظر فنی ساده تر است ، زیرا آزمایشات بسیار منظم و کاملاً مشخص است. “این یک داستان کاملاً متفاوت است که سعی می کند حیوانات را جایگزین کند هنگامی که شما در حال بررسی س questionsالات بزرگتر هستید و به دنبال دانش جدیدی در مورد نحوه عملکرد بدن و نحوه عملکرد فرآیندهای بیماری هستید.”

تصویری که یک دستگاه میکروسیال را نشان می دهد

با این حال ، تعداد حیوانات مورد استفاده در اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و بریتانیا در سال های اخیر کاهش یافته است. این به احتمال زیاد به دلیل ترکیبی از قوانین سختگیرانه و پیشرفت در فناوری است. بزرگترین تغییر در تحقیقات روی حیوانات در دو دهه گذشته ، افزایش تغییرات ژنتیکی بوده است. این رویکردها که عمدتا در موش ها استفاده می شود ، به دانشمندان این توانایی را می دهد که بیماری ها و مسیرهای بیولوژیکی را در انسان از نزدیک تکثیر کنند.

افزایش بیش از 27 درصدی صادرات محصولات شیمیایی ژاپن

نتیجه افزایش قابل توجهی در تعداد کل حیوانات مورد استفاده در تحقیقات بود. تکنیک های اولیه به نسل های زیادی از موش ها نیاز داشت ، هر بار یک بستر بزرگ تولید می کردند تا تغییرات ژنتیکی مورد نیاز را وارد کنند.

در بریتانیای کبیر ، که پرونده های مفصلی در مورد تعداد حیوانات اصلاح شده ژنتیکی ایجاد می کند ، پرورش نیمی از کل مراحل حیوانات را تشکیل می دهد. افزایش این پرورش باعث افزایش بیشتر مراحل پرورش حیوانات در بریتانیای کبیر تا سال 2013 شد. با این حال ، به دلیل پیشرفت در فناوری ویرایش ژن ، تعداد تولید مثل با وجود تحقیقات ثابت در مورد استفاده از حیوانات تراریخته کاهش یافته است.

عرضه و تقاضا

تعداد روشهای استفاده از حیوانات در بریتانیای کبیر در سال 2020 به شدت کاهش یافت ، بدون شک به دلیل اختلال در تحقیقات ناشی از همه گیری کووید -19. این احتمال وجود دارد که در سراسر جهان با انتشار آمارهای بیشتر تکرار شود. اگرچه این ممکن است یکبار اتفاق بیفتد ، اما ممکن است عواقب طولانی مدت داشته باشد.

چین یکی از بزرگترین صادرکنندگان نخستی های غیر انسانی (NHPs) ، به ویژه ماکاک های سینومولگوس در جهان بود ، اما این کشور صادرات را در بهار 2020 با شیوع کووید -19 ممنوع کرد. این میمون ها اغلب قبل از شروع آزمایشات بالینی در آزمایش های نظارتی داروهای نامزد مورد استفاده قرار می گیرند.

اکثر داروها باید در دو گونه پستاندار آزمایش شوند ، یکی جوندگان و دیگری غیر جوندگان ، معمولاً میمون. با این حال ، در حال حاضر برخی از انعطاف پذیری در این سیستم ایجاد شده است. مواد بیولوژیکی ، مانند آنتی بادی های مونوکلونال ، باید فقط در “گونه های مربوط به نظر دارویی” مورد آزمایش قرار گیرند ، زیرا سمیت به طور کلی توسط داروسازی اغراق آمیز یا ایمنی زایی ایجاد می شود. این بدان معناست که بیولوژیک ها فقط در یک گونه میمون آزمایش می شوند زیرا پاسخ ایمنی آنها شبیه به انسان است.

سیول می گوید: “ما ممکن است مجبور به بررسی نحوه کاهش استفاده از نخستی های غیرانسانی شویم زیرا ممکن است عرضه آن وجود نداشته باشد.” از دیدگاه من ، این فرصتی است تا با دقت بیشتری در مورد استفاده از NHP ها فکر کنیم و ببینیم کجا می توانیم از جایگزین ها استفاده کنیم. [such as] در عوض موش های تراریخته. ‘

تصویری که مدل سیلیکو از بیماری های عفونی را نشان می دهد

ممنوعیت صادرات می تواند مشکلات موجود در عرضه دانشمندان را تشدید کند. گزارش سال 2018 م Institسسات ملی بهداشت در ایالات متحده نشان داد که نیمی از محققان در تهیه NHP یا خدمات مرتبط با آن مشکل داشته اند که این امر تحقیقات آنها را به تأخیر انداخته یا به آنها آسیب رسانده است. به طور خاص ، جوایز بودجه ای که تحقیقات در مورد HIV/AIDS را افزایش داد ، منجر به افزایش تقاضا برای رزوس ماکاک در سال 2016 شد و کمبودهایی ایجاد کرد که سالها پس از آن ادامه یافت. NIH از آن زمان یک پنل متخصص برای اولویت بندی درخواستهای NHP از تأسیسات آنها بر اساس فوریت و زمان بندی برای تأثیرات بهداشت عمومی معرفی کرده است.

81.2 درصد عرضه ها معامله شد/ آمار معاملات محصولات پتروشیمی؛ دوشنبه 29 شهریور 1400

مدیریت عرضه میمون ها یک چالش بزرگ است زیرا آنها به چند سال برای توسعه نیاز دارند و به پرورش بیشتری نیاز دارند. تلاش برای گسترش برنامه های پرورش به این معنی است که میمونهای ماده باید در مراکز نگهداری شوند و فشار بر عرضه در کوتاه مدت افزایش یابد.

با این حال ، حتی برای موش ها ، عرضه تضمین نمی شود. در استرالیا ، بزرگترین تامین کننده موش ها و موش های مورد استفاده در تحقیقات زیست پزشکی اخیراً اعلام کرد که بسته می شود. مرکز منابع حیوانات مستقر در پرت در ماه جولای به مشتریان خود ایمیل زد و اعلام کرد که از نظر مالی مقرون به صرفه نیست و طی 12-18 ماه آینده عملیات خود را متوقف می کند.

فرانسه می گوید: “به عنوان بزرگترین تامین کننده ، نگرانی عمیقی را در بین بسیاری از دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی استرالیا ایجاد کرده است.” وی می افزاید که این بخش “در تلاش است تا نوعی واکنش ملی هماهنگ را گرد هم آورد”.

فرانسه این را فرصتی برای بهبود تحقیقات حیوانات در استرالیا به جای تکرار این مرکز ، که بیش از 30 سال پیش ایجاد شده است ، می داند. این مرکز بیشتر حیوانات خود را در اختیار موسسات آن سوی کشور قرار می دهد که می تواند یک پرواز چهار ساعته باشد. او می گوید که استقرار یک مرکز جدید در شرق نه تنها تدارکات را ساده می کند ، بلکه این نگرانی قابل توجه در مورد رفاه حیوانات را که هنگام حمل حیوانات در فواصل طولانی از طریق هوا بوجود می آید حذف می کند.

او می افزاید که پیشرفت در سرمازدگی می تواند تعادل عرضه و تقاضا را بهبود بخشد و تعداد حیواناتی که از آنها استفاده نمی شود را کاهش دهد. برای گونه های موش یا موش که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند ، به جای اینکه آنها را به عنوان مستعمره زنده نگه داریم ، جنین ها را منجمد می کنیم و فقط آنها را احیا می کنیم. “

جلب اعتماد

بین سوالات اخلاقی ، هزینه و قابلیت اطمینان ، عوامل انگیزشی زیادی برای محققان وجود دارد تا وابستگی خود را به آزمایشات روی حیوانات کاهش دهند. با افزایش اعتماد در اثربخشی آزمایش های جایگزین ، ممکن است زمان زیادی طول نکشد تا از آزمایش حساسیت پوستی پیروی کنید.

سیول می گوید: برای اعتماد جامعه علمی به روش های جدید ، می خواهد بداند که آنها چگونه با مدل های حیوانی مقایسه می شوند. او می افزاید: “اما ما نمی خواهیم در دام تلاش برای دستیابی به نتیجه مشابه حیوانات قرار بگیریم زیرا این مدل ها همیشه تصویر خوبی از این رویداد در انسان به ما نمی دهند.”

لاندسیدل می گوید ، با این حال ، سیستم های کنونی مقررات حول استفاده از حیوانات طراحی شده است. او می گوید: “ما باید به سیستم ارزیابی ریسک و تنظیم شیمیایی نگاه کنیم که داده های به دست آمده از روش های غیر حیوانی و داده های سم شناسی موجود را در خود جای دهد.” اگر این کار را به درستی انجام دهیم ، داده ها و داده های دقیق تری نیز ارائه می شود که بیشتر برای ارزیابی خطرات انسانی مناسب هستند. “

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-23 17:59:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.