تجزیه و تحلیل فاضلاب در سراسر جهان افزایش داروهای طراحان را در طول قرنطینه نشان می دهد | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

تصویری که یک نقشه جهان مشروح شده را نشان می دهد

تجزیه و تحلیل شیمیایی فاضلاب در 10 کشور در کریسمس و سال جدید 2020-2020 نشان داده است که چگونه مواد روانگردان جدید در سراسر جهان گسترش یافته است. یک داروی طراح، آنالوگ مفدرون 3-متیل مت کاتینون، برای اولین بار در نیوزیلند یافت شد، که قبلا فقط در اروپا و آمریکای شمالی گزارش شده بود.

در طول دو دهه گذشته، انفجاری از داروهای طراح که عمدتاً از طریق اینترنت به فروش می‌رسند، رخ داده است. داروهای طراحی شده مشابه مواد کنترل شده هستند که به منظور تقلید از اثرات آنها هستند، اما از قوانین مواد مخدر طفره می روند – به همین دلیل است که گاهی اوقات به آنها اوج قانونی می گویند. آنها معمولاً ایزومرهای ساختاری داروی اصلی هستند یا یک گروه عملکردی اضافه شده دارند.

بازار داروهای طراحان به طور مداوم در حال تحول است، ترکیبات جدیدی در دسترس قرار می گیرند در حالی که سایر ترکیبات با جلب توجه دولت ها از بین می روند. کوبوس گربر از دانشگاه استرالیای جنوبی می گوید: “شما هرگز نمی توانید کاملاً پیش بینی کنید که نسل جدید ترکیبات چیست.”

تیم او اکنون دنباله داروهای طراح را با تجزیه و تحلیل فاضلاب از 25 تصفیه خانه در 10 کشور طی یک دوره 9 روزه از 26 دسامبر 2020 دنبال کرده است. تیم گربر کشف کرد که موادی که قبلا محدود به اروپا و آمریکای شمالی بود در سراسر جهان از جمله گسترش یافته است. به استرالیا، نیوزلند، کره جنوبی، چین و فیجی. علیرغم محدودیت‌های قرنطینه کووید در بسیاری از کشورها، داروها در همان زمان مشابه سال قبل مصرف می‌شدند.

از بین 27 ماده روانگردان جدیدی که محققان برای استفاده از کروماتوگرافی مایع-طیف‌سنجی جرمی آزمایش کردند، 11 مورد را یافتند. گربر می‌گوید: «دو ترکیبی که به‌ویژه ما در حال حاضر بسیار گسترده بودند، یوتیلون و 3-متیل متیل کاتینون هستند. هر دو ترکیب مربوط به کاتینون، آلکالوئید موجود در خات هستند. 3- متیل متیل کاتینون قبلاً هرگز در نیوزلند گزارش نشده بود.

حتما بخوانید :
سردخانه ۴۰۰ تنی پتروشیمی کارون به بهره‌برداری رسید

در حالی که تجزیه و تحلیل فاضلاب نمی تواند بین ماده ای که مصرف شده یا به سادگی در زهکشی ریخته شده است تمایز قائل شود، مورد دوم در مورد داروهای طراحی شده بعید است. گربر توضیح می‌دهد: «اینها موادی نیستند که مردم به صورت عمده خریداری می‌کنند و سپس توزیع می‌کنند. “احتمال رها شدن هر چیزی در مقایسه با سایر مواد مخدر که گاهی اوقات شاهد این افزایش‌های عظیم در یک روز هستیم، نسبتاً کم است، و شما متوجه می‌شوید که احتمالاً به این دلیل بوده است که یک حمله پلیس در حال تعلیق بوده است.”

آرجون ونکاتسان از دانشگاه استونی بروک، ایالات متحده که در اپیدمیولوژی مبتنی بر فاضلاب برای نظارت بر سلامت عمومی کار می کند، می گوید: «ردیابی این مواد شیمیایی جدید بسیار سخت است. او تیم گربر را برای اتخاذ رویکردی بین‌المللی در زمینه‌ای که معمولاً بر جوامع محلی متمرکز است، تحسین می‌کند. ونکاتسان می افزاید: «من فکر می کنم این بسیار مهم است زیرا می خواهید رویکرد را استاندارد کنید تا بتوان آن را در مکان های مختلف و سناریوهای مختلف اعمال کرد و نتایج را برای درک روندهای بزرگتر مقایسه کرد.

در مقایسه با نظرسنجی ها یا نظارت بر مراقبت های بهداشتی، تجزیه و تحلیل مصرف دارو از طریق فاضلاب می تواند تهدیدات جدید بالقوه را تقریباً در زمان واقعی شناسایی کند. گربر می‌گوید: «داروهایی که در این مطالعه ظاهر شدند، در عرض یک هفته پس از دریافت نمونه‌ها، قبلاً به سیستم هشدار زودهنگام داروهای استرالیای جنوبی خود گزارش داده بودیم. اپیدمیولوژی فاضلاب به ما این امکان را می دهد که قبل از اینکه منجر به مرگ شود، ترکیبی را در یک جامعه گزارش کنیم.

منبع : www.chemistryworld.com
2022-01-26 18:00:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.