تجزیه و تحلیل ایزوتوپ قربانیان وزوو نشان می دهد که چگونه رومیان باستان غذا می خوردند پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

Herculaneum-1-in-article

تجزیه شیمیایی بقایای انسان از یک سایت باستان شناسی روم باستان بینش جدیدی را در مورد رژیم غذایی افرادی که تقریبا 2000 سال پیش در سواحل ایتالیا زندگی می کردند ، ارائه کرده است. این یافته ها شکاف جنسیتی در دسترسی به برخی مواد غذایی را در بین افرادی که در Herculaneum زندگی می کردند نشان می دهد – یکی از شهرهایی که در زمان فوران کوه وزوویوس در سال 79 قبل از میلاد زیر خاکستر آتشفشانی مدفون شده است.

تیمی از باستان شناسان زی به رهبری سیلویا سونسین و الیور کریگ از دانشگاه یورک ، بریتانیا ، اسیدهای آمینه موجود در کلاژن استخوانی حفظ شده از 17 قربانی فوران را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. با استفاده از مدلی که منابع غذایی اسیدهای آمینه را در نظر می گیرد و همچنین مسیرهای متابولیکی انسان که آنها را سنتز می کند ، گروه تحقیقاتی توانست رژیم ها را با وضوح بیشتری نسبت به آنچه قبلاً امکان پذیر بود بازسازی کند.

به عنوان مثال ، با استفاده از مقادیر ایزوتوپ کربن آلانین ، می دانیم که در مورد مصرف کربوهیدراتها به جای پروتئین یا اسیدهای چرب اطلاعاتی دریافت می کنیم. سونسین ، که اکنون در دانشگاه ساپینزا رم ، ایتالیا مستقر است ، می گوید و این به این دلیل است که آلانین از طریق مصرف کربوهیدرات ها سنتز می شود. ما همچنین تمام اجزای پروتئینی رژیم غذایی را در نظر گرفتیم و این امر به ویژه مهم است اگر بخواهیم منابع غذایی را که واقعاً دارای غلظت پروتئین هستند – مانند ماهی یا محصولات حیوانی زمینی ، شناسایی کنیم. “

آن کاتزنبرگ ، متخصص در استفاده از تجزیه و تحلیل پایدار ایزوتوپ برای تعیین رژیم غذایی قبلی در دانشگاه کلگری کانادا ، توضیح می دهد: “با تجزیه و تحلیل از کلاژن فله تا تجزیه و تحلیل اسیدهای آمینه خاص ، آنها دقت برآورد ترکیب رژیم غذایی را بهبود می بخشند.” در مطالعه شرکت نداشت آنها به طور خاص وابستگی بیشتری به ماهیان دریایی نسبت به تجزیه و تحلیل فله نشان می دهند. “

ریزش و رویش در ۲۰ مقصد صادراتی

تجزیه و تحلیل آمینو اسید نشان داد که ماهی حدود یک چهارم پروتئین غذایی مصرف شده توسط ساکنان Herculaneum را تأمین می کند ، رقمی که در غیر این صورت به طور قابل توجهی دست کم گرفته می شد. این یافته نشان می دهد که غذاهای دریایی برای این جامعه چقدر مهم بوده است ، زیرا جمعیت مدیترانه ای امروزه معمولاً کمتر از 10 درصد پروتئین غذایی خود را از ماهی دریافت می کنند.

عکس فوری بی نظیر

سونسین توضیح می دهد که هنگام آزمایش بقایای باستان شناسی ، محققان معمولاً باید برخی سوگیری ها را بپذیرند – شاید مردم بیمار بودند و رژیم غذایی خود را تغییر داده بودند ، و مکان های دفن ممکن است چندین دهه یا حتی قرن ها طول بکشد و رژیم هایی تغییر کند که در طول زمان تغییر می کند. هرکولانوم ، با این حال ، یک تصویر فوری و منحصر به فرد به یک “جمعیت زنده” ارائه می دهد – اگر فوران آتشفشان نبود هیچ کدام از این افراد نمی مردند.

تیم تحقیق تفاوت هایی در اهمیت برخی از مواد غذایی در رژیم های غذایی مردان و زنان مشاهده کرد. سونسین می گوید: “قابل توجه ترین مورد شاید مصرف دریایی باشد ، زیرا ما دیدیم که تقریباً 50 proteins پروتئین بیشتری از غذاهای دریایی توسط مردان مصرف می شود ، در حالی که زنان دسترسی محدودتری دارند.”

سونسین پیشنهاد می کند که این می تواند به این دلیل باشد که مردان معمولاً موقعیت های ممتازتری در جامعه رومی داشتند و پول بیشتری برای صرف غذا داشتند. او می افزاید: “و احتمالاً مردان بیشتر در فعالیت های مربوط به ماهیگیری مشارکت داشته اند – و بنابراین به احتمال زیاد قادر به دسترسی به این نوع منابع غذایی بوده اند.”

مردان همچنین غلات بیشتری مصرف می کردند ، در حالی که به نظر می رسد زنان بیشتر به محصولات حیوانی روی زمین تکیه می کردند – نه فقط گوشت ، بلکه شیر ، پنیر و تخم مرغ. سونسین می گوید: “ما هنوز در حال بررسی این نتیجه هستیم زیرا برای ما واقعاً شگفت آور بود.” “شاید فقط به این دلیل است که زنان باید تعادلی برای کمبود ماهی پیدا کنند … و بنابراین دسترسی به محصولات حیوانی سازش خوبی بود.”

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

کاتزنبرگ خاطرنشان می کند: “این امر در صورت استفاده از موارد دیگر در مواردی که تفاوت رژیم غذایی به دلیل جنسیت ، وضعیت یا سن ممکن است برای بازسازی رفتارهای گذشته انسان مورد توجه باشد ، مفاهیم گسترده تری نیز دارد.” بازسازی رژیم غذایی دریچه ای به رفتارهای گذشته انسان ها می دهد و با بهبود وضوح آنها ، دانش گذشته روشن تر می شود. “

حفاری های عمیق تر

روبرت تیکوت ، که در شیمی شیمی استخوان و رژیم باستانی در دانشگاه مطالعه می کند ، می افزاید: “در مقایسه با مطالعات منتشر شده قبلی در مورد افراد مدیترانه ای قبل از مدرن با استفاده از تجزیه و تحلیل ایزوتوپ پایدار ، من نتایج را نشان دادم که مقدار قابل توجهی از غذاهای دریایی را در رژیم غذایی بسیار مهم نشان می دهد.” فلوریدا جنوبی ، ایالات متحده تیکوت امیدوار است که تیم سونسین بتواند تجزیه و تحلیل خود را فراتر از 17 نفر انجام دهد تا تصویری کاملتر از رژیم غذایی جمعیت هرکولانوم بدست آورد. او همچنین پیشنهاد می کند که مطالعات بیشتر در مکانهایی مانند پمپئی ، و همچنین مکانهای داخلی رومی ، می تواند به مقایسه گروههایی با موقعیت اجتماعی مختلف و گروههایی که انتظار می رود دسترسی محدودتری به غذاهای دریایی داشته باشند ، کمک کند.

سونسین می گوید تیم در حال برنامه ریزی برای بررسی بیشتر رژیم غذایی و زندگی این جوامع رومی باستان است. ‘چیزهای زیادی وجود دارد که می توانیم درباره آنها بیاموزیم [the Herculaneum population] – به عنوان مثال ، انجام DNA جالب خواهد بود [analysis]، “او می گوید. خلیج ناپل واقعاً یک بندر مهم در تجارت دریای مدیترانه بود ، بنابراین ما نمی دانیم این افراد چه کسانی بودند – ممکن است همه آنها آزادمردانی باشند که از بردگی آزاد شده اند و از جایی دیگر در مدیترانه آمده اند. “

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمی تا 11 مهر ماه 1400 + دانلود قیمت ها

این تیم همچنین مشتاق است که از همین روش برای سایر جمعیت های رومی استفاده کند. سونسین می گوید: “این باور وجود دارد که رژیم رومی همیشه یکسان بود – آنها غلات ، سبزیجات و مقدار کمی از محصولات حیوانی و ماهی مصرف می کردند.” “ما دیدیم که در Herculaneum کمی متفاوت است و ما می خواهیم ببینیم آیا در سایر جوامع اینطور است. اگر شروع به جمع آوری داده های مختلف کنیم ، می توانیم ببینیم آیا بسته به نقش اقتصادی این جامعه یا تأثیرات مختلف سیاسی یا فرهنگی ، پاسخی به رژیم غذایی مردم وجود دارد یا خیر.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-09 18:45:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.