تاثیرات ضد ویروسی جدید بر کووید -19 | کسب و کار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

بر اساس نتایج آزمایشات موقت Merck & Co و Ridgeback Therapeutics ، یک داروی ضد ویروسی خطر ، بستری شدن یا مرگ در بیماران مبتلا به کووید -19 خفیف تا متوسط ​​را کاهش می دهد. ویروس شناسان می گویند که داروی مولنوپیراویر باید در برابر سایر ویروس های کرونا نیز موثر باشد.

این احتمالاً برای افراد پرخطر توصیه می شود [Covid-19] روبرت شفر ، متخصص بیماریهای عفونی در دانشگاه استنفورد ، ایالات متحده ، می گوید که بیماران هزاران نفر را نجات می دهند ، به ویژه در مناطقی که دسترسی به آنتی بادی های مونوکلونال وجود ندارد.

تصویری که ساختار مولنوپیراویر را نشان می دهد

تجزیه و تحلیل موقت 775 بیمار را مورد بررسی قرار داد. حدود 7 درصد از بیماران تحت درمان با مولنوپیراویر در بیمارستان بستری شده یا در عرض 29 روز فوت کردند ، در حالی که 14 درصد از بیماران دارونما دریافت کردند. در گروه قرص های ضد ویروسی هیچ موردی وجود نداشت ، اما در گروه دارونما هشت نفر جان خود را از دست دادند. این کارآزمایی شامل بیماران غیر بستری در بیمارستان با Covid-19 خفیف تا متوسط ​​و حداقل یک عامل خطر-چاقی ، بالای 60 سال ، دیابت یا بیماری قلبی بود.

این دارو-که قبلاً با عنوان EIDD-2801 شناخته می شد-توسط محققان دانشگاه اموری ایالات متحده کشف شد. این عنصر RNA را تقلید می کند و آنزیم پلیمراز ویروسی را فریب می دهد تا آن را در رشته RNA ویروسی قرار دهد و باعث جهش های فاجعه بار می شود.

Wai-Lung Ng ، شیمیدان دارویی در دانشگاه چینی هنگ کنگ توضیح می دهد: “مولنوپیراویر را نمی توان با دستگاه اثبات کننده ویروس تشخیص داد ، به همین دلیل این نوکلئوزید غیر طبیعی را از رشته RNA حذف نمی کند.” به او همچنین در حال توسعه این دسته از ترکیبات ضد ویروسی است که آنالوگ نوکلئوزیدی نامیده می شوند ، از جمله برای هدف قرار دادن ویروس های کرونا.

طیف سنجی گذرا فرایند اجتناب ناپذیر فوتورودوکس را روشن می کند | پژوهش

تیموتی شیهان ، ویروس شناس در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل ، ایالات متحده ، می گوید “این باید در برابر” سرماخوردگی “بومی که باعث ویروس های کرونا می شود ، کار کند.” شیهان و همکارانش رالف باریک و مارک دنیسون قبل از همه گیری با اموری همکاری کردند و دریافتند که این ترکیب حداقل در موش ها در برابر طیف وسیعی از ویروس های کرونا موثر است.

ما نمی دانیم که آیا ممکن است احتمال ایجاد جهش زا یا سایر عوارض جانبی در انسان وجود داشته باشد یا خیر

این دارو طیف وسیعی دارد. شافر می گوید ، این باید برای همه ویروس های کرونا کار کند. با این حال ، او می افزاید که استفاده از آن برای کروناویروس های بومی انسانی نیاز به آزمایشات بالینی دارد و احتمالاً باید محدود به افراد پرخطر باشد. ‘به احتمال زیاد برای استفاده خواهد شد [Middle East Respiratory Syndrome] او می افزاید که تقریباً در برابر سایر همه گیری های کروناویروس فعال خواهد بود.

شیهان می گوید: “هدف آنزیمی مولنوپیراویر – RNA پلیمراز وابسته به RNA – از نظر ساختاری در بین ویروس های RNA حفظ می شود. شکل آنزیم و نحوه عملکرد آن شبیه ویروس کرونا تا فیلو ویروس هایی مانند ابولا است. شیهان می افزاید ، بنابراین این دارو می تواند در برابر سایر ویروس های RNA عمل کند ، مانند ویروس سینسیتیال تنفسی.

نگرانی هایی در مورد عوارض جانبی وجود داشته است. Ng می گوید: “ما نمی دانیم آیا احتمال ایجاد جهش زا یا سایر عوارض جانبی در انسان وجود دارد یا خیر.” برای تعیین صحیح این خطرات به نمونه بیمار بزرگتر و زمان مشاهده طولانی تر نیاز است. وی می افزاید: مدت زمان کوتاه درمان باید برخی از نگرانی های ایمنی را برطرف کند.

مرک قصد دارد برای دریافت مجوز استفاده اضطراری (EUA) از سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) درخواست کند ، که به آن اجازه می دهد دارو را به بازار عرضه کند در حالی که به جمع آوری شواهد برای تأیید کامل ادامه می دهد. شافر می گوید: “FDA احتمالاً تصمیم می گیرد که اگر در گروهی قرار دارید که در معرض خطر بالای بستری یا مرگ قرار دارند ، مزایای این دارو بیشتر از خطرات نظری است.” وی می افزاید: این دارو برای زنانی که باردار هستند یا ممکن است هنگام مصرف دارو باردار شوند مجاز نخواهد بود.

نماینده وزیر نفت در امور عراق منصوب شد

قیمت فهرست ایالات متحده 700 دلار برای هر دوره است ، اما این دارو باید در کشورهای با درآمد متوسط ​​و متوسط ​​ارزان تر باشد ، زیرا مرک در حال مذاکره درباره مجوزهای تولید با داروهای ژنریک است. Ng می گوید: “ساختار شیمیایی این مولکول نسبتاً ساده است و دانشمندان مرک در حال بهینه سازی سنتز هستند.”

مرک انتظار دارد 10 میلیون دوره را تا پایان سال 2021 بسازد. این شرکت همچنین آزمایش دارو را برای محافظت پس از قرار گرفتن در معرض خطر برای افرادی که در یک خانواده با فردی مبتلا به Covid-19 زندگی می کنند ، آغاز کرده است.

یکی از مزایای کلیدی مولنوپیراویر این است که بر خلاف Gekad’s Veklury (remdesivir) که به تزریق داخل وریدی نیاز دارد ، یک قرص است. شافر می گوید: “Remdesivir هنگام استفاده در بیماران بستری بسیار تاثیرگذار نبوده است.” Ng می گوید: “در مورد داروهای ضد ویروسی ، تجویز دارو در اوایل عفونت بسیار مهم است ، اما قرص ها اشکالاتی نیز دارند:” اگر بیمار دچار شرایط شدید شود ، حدس من این است که درمان آنها سخت تر خواهد بود. با این دارو این گلوله جادویی نیست. ‘

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-08 16:58:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.