بهره برداری از تکامل برای اکتشاف در فضای شیمیایی نوید کشف دارو را می دهد | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

تصویری که مجموعه مولکول ها را نشان می دهد

نظریه مونتاژ – رویکردی که پیچیدگی مولکولی را مشخص می کند – توسط دانشمندان در بریتانیا برای بررسی چگونگی ظهور انتخاب در شیمی استفاده شده است. این روش امکانات جدیدی را برای ساخت ترکیباتی با خواص مطلوب در حداقل مراحل بر اساس تکامل ارائه می دهد. با استفاده از نظریه مونتاژ برای دنبال کردن مسیر مشخصی ، مثلاً تکامل مولکولی یک محصول طبیعی که یک داروی مفید است ، می توان پیش بینی کرد که چگونه این محصول تکامل می یابد و به معنای واقعی کلمه به موقع برای بدست آوردن مولکول جدید به جای “انتظار” پیش می رود. لی کرونین در دانشگاه گلاسکو انگلستان می گوید که نظریه مونتاژ را ابداع کرد و این مطالعه را رهبری کرد.

فضای شیمیایی شامل هر ترکیب احتمالی – همه داروها و موادی که ما قبلاً می شناسیم و آنهایی که هنوز باید کشف شوند – است ، بنابراین شامل تقریباً بی نهایت مولکول است. اما بسیاری از محصولات بالقوه ممکن است ناپایدار یا از نظر مصنوعی غیرقابل دسترسی باشند ، بنابراین کشف طیف وسیعی از امکانات برای یافتن مولکول های مفید می تواند یک کار بزرگ و چالش برانگیز باشد. روش توسعه یافته توسط تیم تحقیقاتی می تواند کارها را آسان تر کند.

نظریه مونتاژ اطلاعات تکاملی را از ساختار استخراج می کند. دانشمندان معتقد بودند که موجودات زنده ساده فقط به چند صد نوع مختلف مولکول کوچک کوچک برای عملکرد نیاز دارند ، که نشان می دهد فضای شیمیایی مربوط به زیست شناسی تنها بخش کوچکی از فضای شیمیایی است که امکان پذیر است. مسئله اصلی این است که دریابید چه چیزی مولکول ها را از نظر ترمودینامیکی ممکن و از نظر بیولوژیکی در دسترس قرار می دهد.

درختان خانواده مولکولی

برای مطالعه این موضوع ، دانشمندان درختان مولکولی را با گرفتن مولکول های مختلف ، برش دادن آنها به قطعات و چیدمان قطعات به ترتیب ، از کوچکترین تا بزرگترین ، برای ایجاد هدف نهایی ایجاد کردند. چنین درختان مولکولی مانند درختان خانوادگی هستند که “والدین” و “فرزندان” یک ترکیب را تشخیص می دهند. کرونین توضیح می دهد: “هنگامی که دو یا چند مولکول را برمی دارید و آنها را از هم جدا می کنید ، می توانید آنها را روی هم قرار دهید تا واحدهای مشترک را پیدا کنید و سپس ببینید چگونه می توانید درختان را نه تنها دو مولکول بلکه ترکیبی جدید ایجاد کنید.”

پیش بینی بیست و سومین قیمت های پایه + جدول

تصویری که لی کرونین را نشان می دهد

او می افزاید که از این روش می توان برای ترکیب مولکول های مرتبط اما مولکول های کاملاً غیر مرتبط استفاده کرد. “این رویکرد به شما امکان می دهد مولکول های جالب تری را پیدا کنید زیرا ویژگی های جالبی را که در تکامل انتخاب شده اند و همچنین از درخت مونتاژ برای حفظ آن مسیر استفاده می کنید به جای اینکه بیش از حد گم شوید.”

Alán Aspuru-Guzik ، شیمیدان محاسباتی در دانشگاه تورنتو در کانادا ، می گوید این یک روش جدید تفکر در مورد فضای شیمیایی است. او می گوید: “نویسندگان مفهوم درختان مونتاژ را برای تجزیه و تحلیل مجاورت در فضای شیمیایی معرفی می کنند.” “این روش به نظر می رسد برای درک پیچیدگی مولکولی امیدوار کننده است.”

اما جستجوی درختان مولکولی می تواند یک مشکل ریاضی سخت باشد ، به ویژه با بزرگ شدن مولکول ها ، بنابراین محققان الگوریتم مونت کارلو را برای کمک به آنها در جستجو ایجاد کردند. آسپورو-گوزیک می گوید: “با استفاده از عناصر ساختمانی ساده ، و با اتصال یا همپوشانی آنها با یکدیگر ، الگوریتم کوتاهترین مسیرهای بی اهمیت مونتاژ مولکولهای مشخص را پیدا می کند.” با بررسی این مسیرها در خانواده مولکول ها ، نمودارهای مونتاژ می توانند به کاوش فضاهای شیمیایی کمک کنند. “

تیم تحقیق از این رویکرد برای مطالعه گروهی از مسکن های قوی اما اعتیادآور استفاده کرد – مواد مخدر. کرونین می گوید: “این مولکول ها یک هدف مهم بودند زیرا ما علاقه مند به کشف فضای شیمیایی برای مواد مخدر جدید هستیم که اعتیادآور نیستند و بنابراین بسیار خطرناک نیستند.” در این مطالعه ، نه ترکیب طبیعی و مصنوعی با هم گروه بندی شده و به استخرهای مونتاژ تقسیم شدند که می توانند برای کشف داروهای جدید احتمالی و در عین حال حفظ تمام ویژگی های لازم برای عملکرد مولکول ها مورد استفاده قرار گیرند.

حضور 3 پتروشیمی در میان10 شرکت برتر بورس کالا

نویسندگان 1000 ترکیب شبه افیونی را با استفاده از درخت مونتاژ و همچنین 1000 ترکیب تصادفی با توجه به پیوندهای موجود در مواد افیونی تولید کردند. آنها دریافتند که مولکولهای بدست آمده از استخرهای مونتاژ شباهت بسیار بالاتری با مواد مخدر نسبت به ترکیبات تصادفی نشان می دهند. محصولات تولید شده با استفاده از درخت مونتاژ نیز سطوح مشابهی از مواد مخدر را به مواد افیونی نشان می دهند ، در مقابل مولکولهای تصادفی که کمتر شبیه دارو بودند.

دانشمندان همچنین پتانسیل روش جدید را در زمینه هایی مانند شیمی پری بیوتیک ، ژنتیک و شیمی محیط نشان دادند. Aspuru-Guzik می گوید: “هنوز باید آزمایش شود که چگونه این ایده های جدید در یک برنامه کاربردی طراحی کاربردی عمل می کنند.” اما آنها می توانند چارچوب نظری مناسبی برای اندیشیدن به فضای شیمیایی ارائه دهند. “

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-13 12:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.