بهره‌برداری، کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های گازرسانی ایران

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

به گزارش دکاموند شیمی، شرکت‌های گاز استانی هفته دولت امسال هم مانند گذشته مشغول افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی بودند تا روز به روز بر تعداد مشترکان بهره‌مند از گاز طبیعی در کشور افزوده شود.

هرچند ایران بیش از دوسال است که با تحریم‌ دست و پنجه نرم می‌کند و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا هم بر کشور سایه انداخته است، اما صنعت گاز همچنان تلاش دارد با وجود همه مسائل موجود، روند گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایعِ بدون گاز را با شتاب دنبال کند.

براساس اعلام شرکت ملی گاز ایران، گاز طبیعی تاکنون به هزار و ۲۱۵ شهر و ۳۴ هزار و ۴۰۲ روستای ایران رسیده است و ۲۵ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۵۱۷ مشترک گاز طبیعی در کشور وجود دارد؛ همچنین تاکنون به ۸۶ نیروگاه کشور گازرسانی شده و ۸۶ ایستگاه تقویت فشار گاز طبیعی به بهره‌برداری رسیده است.

در ادامه بهره‌برداری، کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های گازرسانی در هفته دولت را مرور می‌کنیم.

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۱۲ طرح گازرسانی در کردستان

احمد فعله‌گری، مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با بیان اینکه ۱۱۲ طرح گازرسانی در این استان طی هفته دولت افتتاح و کلنگ‌زنی شده است، گفت: در این هفته امسال ۸۶ طرح و پروژه گازرسانی افتتاح شد که شامل افتتاح ۲۳ پروژه گازرسانی روستایی و ۶۳ واحد صنعتی است  که با گازرسانی به ۲۳ روستای استان کردستان در هفته دولت، تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در استان به یک هزار و ۴۲۵ روستا رسید.

وی با اشاره به فعال بودن عملیات اجرایی گازرسانی در ۱۲۵ روستا، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی این شرکت اهتمام دارد که همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان را تا پایان امسال به شبکه سراسری گاز متصل کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با  بیان اینکه درصد نفوذ گاز طبیعی در خانوارهای روستایی به بیش از ۹۶.۵ درصد رسید، تصریح کرد: با گازرسانی به این تعداد از روستاها بیش از ۶۸۰ خانوار به مصرف کنندگان گاز طبیعی افزوده می‌شود و در بخش صنعتی نیز تعداد  ۶۳ واحد از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می شوند.

فعله‌گری درباره کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ۲۶ پروژه گازرسانی بیان کرد: آغاز عملیات اجرایی به ۱۷پروژه گازرسانی روستایی، گازرسانی به ۶ واحد صنعتی و مقاوم‌سازی سه واحد ساختمانی از جمله برنامه‌های گرامیداشت هفته دولت امسال بود.

 ۵۸ پروژه گازرسانی در همدان به بهره‌برداری رسید

عبدالله فیاض، مدیرعامل شرکت گاز استان همدان از بهره برداری ۵۸ پروژه گازرسانی در این استان همزمان با هفته دولت خبر داد  و اظهار کرد: این پروژه‌ها شامل گازرسانی به دو روستا و ۵۶ واحد صنعتی بود.

وی تاکید کرد: در پنج ماه نخست سال ۱۴۰۰ بیش از۵۰ درصد از تعهدهای شرکت در بخش‌های مختلف شامل شبکه‌گذاری توزیع و تغذیه گاز، نصب انشعابات، اشتراک‌پذیری و نصب علمک، محقق شده که سند افتخاری برای مجموعه کارکنان شرکت گاز استان همدان است.

بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۶۹ پروژه گازرسانی در یزد

علی‌اکبر میدانشاهی، مدیرعامل شرکت گاز استان یزد اعلام کرد که همزمان با هفته دولت بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۶۹ پروژه گازرسانی در این استان انجام شد و گفت: برای بهره‌مندی مناطق محروم و کمترتوسعه‌یافته از گاز طبیعی، پنج پروژه گازرسانی به بهره‌برداری رسید که طی آن هشت روستای دیگر استان با قابلیت نصب ۲۸۸ علمک به شبکه گاز طبیعی متصل شد.

وی با اشاره به اهمیت گازرسانی به صنایع به عنوان بخش دیگری از پروژه‌های اولویت‌دار که نقش موثری در توسعه و آبادانی استان ایفا می‌کند، گازرسانی به ۱۶۱ واحد صنعتی جزء و عمده در سطح استان را از مهمترین اقدام‌های شرکت گاز استان یزد در این باره نام برد که سبب جایگزینی ۳۴ هزار متر مکعب بر ساعت گاز طبیعی در بخش صنعت می‌شود.

43.9 درصد عرضه ها معامله شد/ آمار معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا؛ یکشنبه 18 مهر 1400

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد افزود: افزون بر بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور، در هفته دولت امسال شاهد آغاز عملیات اجرایی خط انتقال محور کمربندی غربی یزد شامل اجرای ۱۳ کیلومتر خط انتقال۳۰ اینج بودیم که ظرفیت گازرسانی استان را به دو برابر افزایش می‌دهد که با توجه به اهمیت گاز طبیعی به‌عنوان یک زیرساخت مهم و تأثیرگذار تحول بزرگی در استان صنعتی یزد در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در پایان به احداث ساختمان عملیاتی و پست امداد شهرستان مروست به مساحت ۴۳۵ متر مربع و احداث ساختمان عملیاتی و پست امداد شهرستان شاهدیه به مساحت ۳۵۱ متر مربع اشاره  و تصریح کرد: این اقدام به منظور خدمات‌رسانی هر چه بهتر به شهروندان همچنین تکریم کارکنان انجام می‌شود تا بتوانیم خدمات را با کیفیت و سرعت بالاتر و در فضایی مناسب به مراجعان و ارباب جوع ارئه دهیم.

۹۲ پروژه گازرسانی در آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید

سیدرضا رهنمای توحیدی، مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه از بهره‌برداری ۹۲ پروژه گازرسانی در این استان، گفت: این پروژه‌های گازرسانی شامل بهره‌برداری از شبکه گازرسانی ۴۹ روستا، ۲۷ واحد صنعتی و یک واحد ساختمان اداری و پست امداد منطقه ۶ تبریز،همچنین آغاز عملیات گازرسانی به هفت روستا، احداث هفت واحد تقلیل فشار تی‌بی‌اس در سطح شهر تبریز و ساخت ساختمان اداری و پست امداد شهرستان مرند بوده است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی روستایی در هفته دولت، ۱۱۰۶ خانوار جدید از گاز طبیعی بهره‌مند و ۳۳۱ خانوار جدید نیز با به ثمر رسیدن پروژه‌های کلنگ زنی شده، از این نعمت بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اشاره به آمار قابل توجه بهره‌مندی بخش روستایی استان از گاز طبیعی، اظهار کرد: هم اکنون۲۲۶۴ روستای استان با ۳۲۴ هزار و ۸۰۴ خانوار، زیر پوشش گاز طبیعی قرار دارند که این موضوع شرکت گاز استان را در زمره شرکت‌های پیشتاز در توسعه گازرسانی به مناطق روستایی و محروم قرار داده است.

۴ روستای شهرستان ملکشاهی ایلام به شبکه گاز متصل شد

عباس شمس‌اللهی، مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: به مناسبت هفته دولت، چهار روستا از توابع شهرستان ملکشاهی استان ایلام به شبکه گاز متصل شد که با اتصال این روستاها به شبکه گاز، بیش از ۲۰۰ خانوار از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: تاکنون سه شهر ارکواز، مهر و دلگشا و ۲۱ روستا از ۲۷ روستای شهرستان ملکشاهی به شبکه گاز متصل شدند که تلاش می‌شود دیگر روستاها نیز در آینده نزدیک گازرسانی شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام  همچنین بیان کرد: برای گازرسانی به این روستاها در مجموع حدود ۴۵ کیلومتر خط تغذیه، ۱۲ کیلومتر شبکه پلی‌اتیلن اجرا و ۲ ایستگاه تی‌بی‌اس نصب و راه‌اندازی شده است.

شمس‌اللهی همچنین اعلام کرد که مشعل گاز در روستای چم شیر شهرستان سیروان استان ایلام روشن شده که برای گازرسانی به این روستا بیش از ۴ هزارو ۵۰۰ متر شبکه اجرا شده است که طی آن ۱۲۷ خانوار از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

بهره‌مندی ۴۰ روستای اردبیل از گاز طبیعی

سردار اسماعیلی، مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل از افتتاح پروژه‌های گازرسانی به ۴۰ روستای استان در طول هفته دولت خبر داد  و افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، بیش از یک هزار و ۵۲۶ خانوار روستایی استان به جمع مشترکان گاز طبیعی پیوستند.

عمل به مسئولیت اجتماعی همگام با توسعه صنعت/ نیاز ۲۲ میلیارد دلاری برای حفظ و نگهداشت تولید

پروژه‌های گاز سمنان در شهرستان سرخه به بهره‌برداری رسید

علیرضا اعوانی، مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان اعلام کرد که بهره‌ برداری از پروژه گازرسانی به ۱۸ واحد صنعتی در محور سمنان-  سرخه انجام و عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۳ واحد صنعتی و کشاورزی در شهرستان سرخه آغاز شد.

وی در این باره گفت: خوشبختانه با توجه به زیرساخت‌های فراهم شده، پایداری جریان گاز در سراسر استان از ضریب اطمینان بسیار بالایی برخوردار است و شرکت گاز استان همسو با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از پذیرش متقاضیان بخش تولید و صنعت و جایگزینی سوخت واحدهای کشاورزی و صنعتی فعال، استقبال می‌کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان افزود: بهره‌برداری از این پروژه‌ها افزون بر ارتقای سطح رفاه، سبب ایجاد رونق بخش تولید و کشاورزی این منطقه می‌شود؛ در این طرح ها ۱۱۵ کیلومتر خط تغذیه و شبکه، چهار ایستگاه تقلیل فشار گاز احداث و اجرا شده است.

اعوانی همچنین از بهره‌برداری پروژه گازرسانی به یک مجتمع بزرگ صنعتی در استان سمنان خبر داد و تصریح کرد: پروژه گازرسانی به مجتمع دامداران شهر کلاته خیج از توابع شهرستان شاهرود هم‌زمان با هفته دولت، با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۳۰ روستا و ۱۱۳ واحد صنعتی در کرمانشاه

سیروس شهبازی، مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه اظهار کرد: در طول هفته دولت، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۳۰ روستا و واحد صنعتی انجام شد.

وی گفت: آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۵۷ روستا همچنین بهره‌برداری از ۶۰ روستا انجام شد و اکنون ۱۶۶۰ روستا معادل ۸۲ درصد خانوارهای روستایی استان کرمانشاه گازرسانی شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه افزود: همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به  ۱۶ واحد صنعتی و بهره‌برداری از ۹۷ واحد صنعتی انجام شد و اکنون ۲۵۰۰ واحد صنعتی درسطح استان به شبکه گاز کشور متصل هستند.

شهبازی یادآور شد: هم‌اکنون گازرسانی به ۳۴۶ روستا همچنین شهرهای نوسود و ریجاب و شبکه داخلی شهرازگله درحال اجراست  و دربخش صنایع برنامه جایگزینی ۸۰ هزار مترمکعب گازطبیعی با سوخت مایع درسال ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود.

۵۰ طرح گازرسانی در استان زنجان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

موسی احمدلو، مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از افتتاح و کلنگ زنی ۵۰ طرح گازرسانی در استان در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و در آستانه برگزاری یادواره بزرگداشت ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، ۳۸ طرح گازرسانی به صنایع استان به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۲ روستای شهرستان‌های ابهر و ایجرود آغاز شد.

وی با بیان اینکه از ۹۱۰ روستای دارای سکنه استان،۶۰۲ روستا به شبکه گاز کشور متصل است، افزود: عملیات گازرسانی به ۱۴۱ روستای استان ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه اکنون ۸۸.۴ درصد خانوارهای روستایی استان زنجان از گاز طبیعی بهره‌مند هستند، اظهار کرد: هم‌اکنون همه ۲۱ شهر استان با ۱۰۰ درصد جمعیت شهری به شبکه گاز کشور متصل هستند.

به گفته احمدلو تا پایان سال ۱۴۰۰ نفوذ گازرسانی در استان به ۹۸.۳۰ درصد می‌رسد.

وی همچنین از اجرای ۵۹۲ کیلومتر خط انتقال گاز و ۷ هزار و ۲۲ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در استان زنجان خبر داد و تأکید کرد: اکنون ۳۷۰ هزار و ۷۹۴ مشترک زنجانی از گاز طبیعی بهره می‌برند.

کارکردهای یک رئیس در خودمدیریتی سازمانی

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از افتتاح طرح گازرسانی به ۳۸ واحد صنعتی- تولیدی در هفته دولت نیز خبر داد و اظهار کرد: با افتتاح طرح‌های گازرسانی به ۳۸ واحد صنعتی در استان شاهد بهره‌مندی۲ هزار و ۲۱۳ واحد صنعتی- تولیدی از گاز طبیعی هستیم.

احمدلو اتصال همه ۱۱ شهرک صنعتی استان به شبکه گاز کشور، بهره مندی دو ناحیه صنعتی فعال ایجرود و طارم و سه محور صنعتی ذاکر- بناب، روی و نورین همچنین بهره‌مندی صنایع عمده استان از گاز طبیعی از جمله نیروگاه ۳ و ۴ را نقطه عطفی در توسعه زیرساختی در بخش صنعت و فراهم کردن اشتغال و رفاه بیشتر برای این استان دانست.

شعله گاز در ارتفاعات شهرستان آستارا روشن شد

در هفته دولت سال ۱۴۰۰، در آیینی با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان و جمعی از مسئولین، شعله گاز در روستای کوهستانی سیج شهرستان آستارا روشن شد.

حسین اکبر، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان درباره گازرسانی به ۲ روستای سخت‌گذر و کوهستانی سیج و دگرمانکشی، اظهار کرد: با برافروخته شدن مشعل گازرسانی در این روستاها در هفته دولت امسال، مجموع روستاهای بهره مند از گاز در آستارا به ۳۹ روستا و درصد بهره‌مندی خانوارهای روستایی شهرستان به ۹۳ درصد رسید.

وی گفت: با گازرسانی به ۱۸۰ خانوار در این دو روستا، مجموع مشترکان روستایی گازرسانی شده در آستارا به بیش از ۸ هزار و ۱۰۰ خانوار رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه از برنامه‌ریزی برای گازرسانی به پنج روستای دیگر این شهرستان در آینده خبر داد و تصریح کرد: با اجرای طرح مذکور، درصد بهره‌مندی روستایی شهرستان آستارا به بالای ۹۸ درصد می‌رسد و آستارا به عنوان شهرستان سبز در حوزه گازرسانی معرفی می‌شود.

همچنین طی آیین دیگری با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و جمعی از مسئولان، پروژه نوسازی ساختمان اداره گاز آستانه اشرفیه نیز به بهره‌برداری رسید.

اکبر در این آیین بیان کرد: این پروژه از آبان سال ۱۳۹۸ آغاز شد و اکنون پس از ۲۱ ماه در هفته دولت ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: در این پروژه ۵۹۴ مترمکعب زیربنای اداره در دو طبقه بازسازی و بهسازی شده است که امیدواریم اجرای این طرح سبب بهبود ارائه خدمات به مردم شود.

بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی هزار پروژه گازرسانی در خراسان رضوی

حسن افتخاری، مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: یک هزار پروژه گازرسانی در هفته دولت ۱۴۰۰ آماده بهره برداری یا کلنگ زنی در این استان است.

وی در این باره اظهار کرد: در هفته دولت پارسال در مجموع ٢٤٤ پروژه گازرسانی در استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید و اینک در هفته دولت امسال یکهزار پروژه گازرسانی افتتاح و کلنگ زنی شد که از این آمار ۱۳۵ پروژه روستایی و ۸۶۵ مورد نیز طرح‌های گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی است.

وی افزود: در بخش روستایی ۷۶ روستا با جمعیت ۸۹۳۰ خانوار به شبکه گاز کشور متصل شدند و عملیات اجرایی پروژه‌های گازرسانی در ۵۹ روستای دیگر با جمعیت ۴۲۳۵ خانوار نیز آغاز شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی ادامه داد: در حوزه گازرسانی به واحدهای تولیدی صنعتی هم ۸۶۵ مورد پروژه شامل افتتاح طرح‌های گازرسانی در ۳۲۰ واحد تولیدی صنعتی و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۵۴۵ واحد دیگر اجرایی شده است.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-08-30 15:34:52

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.