بسته شدن مهره شیشه ای در محدودیت اساسی مکانیک کوانتوم | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

حرکت یک مهره شیشه ای که به صورت نوری به دام افتاده است ، با استفاده از دو روش توسعه یافته به طور مستقل توسط تیم هایی در اتریش و سوئیس به کمترین میزان انرژی ممکن کاهش یافته است. جیانمینگ ون ، فیزیکدان نوری از دانشگاه ایالت کنسو در ایالات متحده می گوید: “این دو اثر بالاترین دقت را در کنترل و اندازه گیری سیستم های نوری ذرات نوری ذره ای نزدیک به حد هایزنبرگ ، که نهایتاً توسط مکانیک کوانتوم تعیین شده است ، به دست آوردند.”

بر اساس اصل عدم قطعیت هایزنبرگ ، مکان و حالت حرکت یک ذره را نمی توان همزمان با دقت بی نهایت تعیین کرد. ون توضیح می دهد که روشها اثرات نامطلوب را که ذاتاً با آزمایشات مرتبط هستند به حداقل می رسانند.

عکسی که دستگاه طلایی فلزی را نشان می دهد و شکافی در مرکز آن نشان داده شده است.  در این شکاف مرکزی یک نقطه سبز کوچک وجود دارد - کره شیشه ای

لورنزو ماگرینی از دانشگاه وین ، یکی از اعضای اتریش می گوید: “این اولین بار است که حرکت یک جسم بزرگ در دمای اتاق با چنان دقتی کنترل می شود که بتوان حرکت کوانتومی آن را در زمان واقعی مشاهده کرد.” تیم وی خاطرنشان می کند که کره های شیشه ای مورد استفاده در آزمایشات حدود 150 نانومتر قطر دارند و از میلیاردها اتم ساخته شده اند. “کنترل حرکت کوانتومی چنین سیستم های پیچیده ای برای درک نقش مکانیک کوانتومی در مقیاس های ماکروسکوپی مهم است.”

تا کنون ، چنین مطالعاتی به اجسام حاوی تنها چند هزار اتم محدود شده است ، اگرچه تحقیقات در مورد یک سیستم بزرگتر اخیراً با استفاده از آرایش آینه هایی به نام حفره نوری گزارش شده است. André Xuereb ، که با حفره های نوری در دانشگاه مالت کار می کند ، می گوید: “ویژگی اصلی این دو اثر این است که مهره ها را در حفره نوری قرار نمی دهند ، که پیچیدگی تنظیمات را تا حد زیادی کاهش می دهد.” دانشمندان می توانند این روش های کنترلی را برای دستکاری اجسام بسیار بزرگتر بدون نگرانی در مورد سازگاری با عملکرد در حفره به کار گیرند. “

تاب‌آوری خط هفتم سراسری انتقال گاز افزایش یافت

تصویری از نحوه تنظیم و خنک کردن مهره شیشه ای

در آزمایشات خود ، دانشمندان کره های شیشه ای کوچکی را روی یک تله نوری متشکل از یک پرتو لیزر بسیار متمرکز پاشیدند تا یکی از ذرات به دام افتاد. استیون ژیروین ، استاد فیزیک در دانشگاه ییل در ایالات متحده توضیح می دهد: “نویسندگان این آثار از میکروسکوپ های نوری برای اندازه گیری موقعیت نانوذرات با دقت فوق العاده استفاده کردند.” آنها از پی در پی چنین اندازه گیری هایی ، توانستند تعیین کنند که چه نیرویی باید به جسم وارد شود تا حرکت را نزدیک به حالت مکانیکی کوانتومی خنک کند. “

Felix Tebbenjohanns ، یک محقق توضیح می دهد که هر دو تیم از یک روش خنک کننده استفاده می کنند که “تقریباً شبیه به این است که والدین بچه خود را در حال چرخش تماشا می کنند و آن را به گونه ای هل می دهند که بلندتر بچرخد.” در ETH زوریخ و بخشی از تیم سوئیس. ماگرینی می گوید: “در هر دو آزمایش ، ذره تا حدود یک میلیونیم درجه بالای صفر مطلق سرد می شود.” با این حال ، هر تیم برای رسیدن به این خنک کننده از تاکتیک متفاوتی استفاده می کند. Tebbenjohanns توضیح می دهد: “در حالی که ماگرینی و همکارانش یک مکانیزم بازخورد بسیار متنوع و سازگار برای خنک سازی ذره ایجاد کردند ، ما روی محیط آن تمرکز کردیم و گاز پس زمینه را به صورت کریوژنیک خنک کردیم.”

عکسی که نشان می دهد دو دانشمند جوان عینک زرد رنگی پوشیده اند و روی کف یک اتاق ساز دراز کشیده اند و به صفحه نمایش جلوی آنها خیره شده است.

مکانیسم بازخورد معرفی شده توسط تیم اتریشی بر اساس سیستمی به نام فیلتر کالمن است. آندریاس دویچمان اولک ، عضو تیم اتریشی توضیح می دهد: “این الگوریتم دقیق تنظیم وضعیت حرکت ذره ، محاسبه مقدار نیرو در هر لحظه برای کند کردن آن و تنظیم میدان الکتریکی که این نیرو را به ذره وارد می کند.” ، که در TU Wien مستقر است.

ژیروین معتقد است که دقت به دست آمده با روش های جدید می تواند کاربردهای مهمی در محاسبه ، حس و ارتباط داشته باشد. او می گوید: “موقعیت یک ذره می تواند به عنوان مبدل برای اندازه گیری شتاب های کوچک و احساس تغییرات کوچک در میدان های الکتریکی و مغناطیسی استفاده شود.” ممکن است روزی حتی بتوان نظریه های مختلف گرانش کوانتومی را آزمایش کرد ، گرچه در حال حاضر این امر بسیار دور است. “

مراکز رفاهی نفت با رعایت دستورعمل‌های بهداشتی بازگشایی شد

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-29 18:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.