بریتانیا محدودیت های ویرایش ژن در محصولات زراعی و دامی را کاهش می دهد | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

دولت بریتانیا قصد دارد محدودیت های مربوط به ویرایش ژن را با هدف تسریع تحقیقات و عرضه محصولات و حیوانات با ویرایش ژنی به بازار کاهش دهد.

مقررات فعلی ، که از اتحادیه اروپا به ارث رسیده است ، همه محصولات ویرایش ژنی را به عنوان موجودات اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) طبقه بندی می کند. این بدان معناست که ویرایشهای جزئی مانند حذف ژن یا جایگزینی تک جفت پایه که در ژنوم یک موجود زنده انجام می شود ، مانند معرفی DNA از گونه های دیگر از نظر قانونی برخورد می شود. بسیاری از محققان استدلال می کنند که این امر شواهد علمی را در نظر نمی گیرد و مانع توسعه محصولات با ویژگی های مطلوب مانند مقاومت در برابر بیماری و تحمل خشکسالی می شود.

پس از رایزنی عمومی که در اوایل سال جاری برگزار شد ، دولت در حال حاضر قصد دارد تعاریف نظارتی GMO ها را اصلاح کند تا موجودات تولید شده با ویرایش ژنی که می توانند با روشهای سنتی پرورش تولید شوند را حذف کند. وزارت محیط زیست ، غذا و امور روستایی (دفرا) می گوید که قصد دارد محدودیت های تحقیق و توسعه گیاهان ویرایش ژنی را تا پایان امسال کاهش دهد. دفرا خاطرنشان می کند که این رویکرد “مطابق با تحولات بین المللی و درون اتحادیه اروپا است” ، پس از گزارش اخیر کمیسیون اروپا به این نتیجه رسید که قوانین فعلی در مورد موجودات ویرایش شده ژن برای هدف مناسب نیست.

گیدئون هندرسون ، مشاور علمی اصلی دفرا در اظهاراتی که در دولت منتشر کرد ، گفت: “فن آوری های ویرایش ژن راهی دقیق تر برای ایجاد تغییرات ژنتیکی هدفمند ایجاد می کند-همان تغییرات را در گیاهان و حیوانات ایجاد می کند که به آرامی و به طور طبیعی یا از طریق پرورش سنتی رخ می دهد.” سایت اینترنتی. این ابزارها ما را قادر می سازد تا از غنای تنوع طبیعی برای تولید محصولات بهتر استفاده کنیم و فرایندی را که بشر طی صدها سال از طریق پرورش انجام داده است ، تسریع می کند. فرصت های هیجان انگیزی برای بهبود محیط زیست وجود دارد و ما همچنین می توانیم انواع جدیدی تولید کنیم که خوردن آنها سالم تر و در برابر تغییرات آب و هوا مقاوم تر است.

استعلام بین وزارت صمت و محیط‌ زیست الکترونیکی می‌شود

این اطلاعیه با استقبال گرم اعضای انجمن علمی روبرو شده است. آنجلا کارپ ، مدیر اجرایی م institسسه تحقیقاتی روتامستد ، که اخیراً تأیید شده است ، اظهار داشت: “ما بسیار از این اعلامیه مهم استقبال می کنیم که مقررات محصولات ژنتیکی شده برای تحقیق و توسعه به روش مناسب و مبتنی بر شواهد مورد بررسی قرار می گیرد.” برای اولین آزمایش صحرایی گندم ویرایش شده توسط Crispr در اروپا.

لیندا پارتریج ، دبیر بیولوژیکی انجمن سلطنتی نیز گفت که خوش آمدید که دولت به دنبال به روز رسانی قوانین مربوط به تکنیک های ویرایش ژن است. با این حال ، او از تنظیم فناوری های ژنتیکی “بر اساس اینکه آیا می توان با استفاده از فن آوری های سنتی پرورش یا عدم دستیابی به نتیجه استفاده کرد” هشدار داد و خاطرنشان کرد که این “فرض نادرست را تعیین می کند که خطر و سود توسط فناوری مورد استفاده برای ایجاد تغییر ژنتیکی به محصول ‘

با پیشروی دولت با اصلاحات گسترده تر قانونگذاری در سیستم نظارتی ، [Royal Society] او می خواهد ملاحظه ای فعال از سیستمی داشته باشد که پیامدهای تغییر ژنتیکی را – و سیستم کشاورزی که در آن مستقر شده – پیش از فناوری مورد استفاده ، وزن کند.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-30 18:09:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.