برای عقب نماندن، سرعت توسعه پتروشیمی را بالا ببریم

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

 به گزارش دکاموند شیمی؛ احمد صادقی عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی، ضرورتی انکارناپذیر برای هموارساختن مسیر رشد این صنعت ارزش‌آفرین است، اظهار کرد: قابلیت‌های صنعت پتروشیمی در ایران به طور عام و بازارهای متنوع محصولات پتروشیمی تولیدی ایران به طور خاص، فرصت مساعدی فراهم می‌کند تا حتی در شرایط تحریم نیز نقش مهم خود را در کسب درآمدهای ارزی ایفا کند.

وی در خصوص جهش تولید و همچنین جلوگیری از خام‌فروشی در صنعت پتروشیمی ، افزود:راهبرد نظام کاهش خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در تمام بخش های صنعت نفت ایران است و برای جلوگیری از خام‌فروشی باید صنایع پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش مورد توجه قرار گیرند و در این مسیر صنایع پایین‌دستی پتروشیمی‌ها بایدبا هدف تولید محصولات نهایی توسعه یابد.

صادقی تاکید کرد: صنعت ارزش آفرین پتروشیمی رتبه نخست تامین منابع ارزی کشور را به خود اختصاص داده است، بنابراین نقش این صنعت در توسعه کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید با همکاری و تعامل میان مجلس ، دولت و بخش خصوصی برخی موانع موجود درمسیر توسعه را برطرف کرد.

وی با اشاره به جهش های دوم و آغاز جهش سوم صنعت پتروشیمی، گفت:  با توجه به روند توسعه صنعت پتروشیمی،ی شرکت ها و سازندگان ایرانی باید بیش از گذشته از امکانات و توان داخلی استفاده کنند، زیرا این مهم ظرفیت تولید در این صنعت را افزایش خواهد داد. البته معتقدم فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در ایران وجود دارد که در این بین، سرمایه‌گذاری در بخش پتروشیمی به دلیل جلوگیری از خام فروشی از توجه ویژه‌ای برخوردار است.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران در خصوص جذب سرمایه و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی با ضروری خوان این مهم، افزود: جذب سرمایه، راهکاری برای سرعت بخشیدن به مسیر حرکت صنعت پتروشیمی است که با توجه به نقش آفرینی بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی، جذب سرمایه در این صنعت می تواند با سهولت بیشتری صورت گیرد. هرچند فراهم ساختن زیرساخت‌ها برای جذب سرمایه گذاران، اهمیتی فراوان دارد.

حتما بخوانید :
ایرباس تلسکوپ آریل را برای بررسی ترکیب شیمیایی سیارات فراخورشیدی می‌سازد | اخبار

به گفته وی، پتروشیمی از ارکان مهم اقتصاد و صنعت کشور بوده و با توجه به برخورداری کشور ایران از امتیاز منابع ارزان، نیروی انسانی متخصص و موقعیت جغرافیایی بی‌نظیر، سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی، یک فرصت جذاب، مطمئن و رو به رشد برای سرمایه گذار اعم از دولتی و خصوصی است.

احمدی با مطلوب خواندن وضعیت فعلی صنعت پتروشیمی ، افزود: وضع فعلی صنایع پتروشیمی کشور مطلوب است، اما با هدف گذاری‌های انجام شده فاصله داریم، نباید بازار محصولات پتروشیمی را به منطقه محدود بدانیم، زیرا صنعت پتروشیمی ما با امتیازهایی که در اختیار دارد، می‌تواند سهم بیشتری از بازارهای جهانی داشته باشد، همچنین این ظرفیت در بخش خصوصی وجود دارد که حضور پررنگ‌تری در بخش سرمایه‌گذاری و تامین مالی پروژه‌های پتروشیمی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد:صنعت پتروشیمی می‌تواند به عنوان صنعتی پیشرو جلوی خام فروشی را گرفته و با تکمیل زنجیره ارزش افزوده در صنایع پایین‌دستی، زمینه را برای ارزآوری بیشتر و همچنین اشتغال زایی در نقاط مختلف کشورفراهم کند.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی بیش از گذشته باید به صنعت پتروشیمی توجه داشت، ضروری است برای عقب نماندن در بازارهای جهانی، توسعه صنایع پتروشیمی را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.nipna.ir
2021-12-06 12:00:58

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.