با برنامه ریزی بریتانیا برای رشد بخش، انتشار انرژی زیستی مورد بررسی قرار گرفت | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

اولین تجزیه و تحلیل دقیق از انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با سوزاندن زیست توده چوبی وارداتی از ایالات متحده نشان می دهد که در بریتانیا، 13 تا 16 میلیون تن دی اکسید کربن در سال 2019 به جو اضافه شده است. این معادل با انتشار سالانه 6 تا 7 میلیون خودرو است. . انتظار می رود انتشارات ناشی از سوزاندن زیست توده تا سال 2025 به 17 تا 20 میلیون تن در سال افزایش یابد.

این مطالعه که توسط محققان Chatham House و مرکز تحقیقات آب و هوایی Woodwell در ایالات متحده انجام شد، کل زنجیره تامین را که تاثیر آن بر ذخایر کربن جنگل، هزینه انرژی پردازش و انتقال گلوله‌های چوب به بریتانیا، جایی که تولید کننده برق است، مورد بررسی قرار گرفت. دراکس بزرگترین وارد کننده است. سایر نیروگاه ها در بریتانیا برنامه ریزی شده اند، در حالی که انرژی حاصل از زیست توده در سراسر اتحادیه اروپا در حال افزایش است.

چارچوب‌های سیاست موجود، زیست توده جنگلی را به عنوان کربن صفر در هنگام سوختن در نظر می‌گیرند، زیرا فرض می‌شود که بخشی از چرخه طبیعی برداشت و رشد جنگل است. همچنین قرار است انتشار گازهای گلخانه‌ای در حساب‌های کربن بخش زمین کشور صادرکننده در نظر گرفته شود – یک ماده سازمان ملل برای جلوگیری از شمارش مضاعف. دانکن براک، نویسنده Chatham House می‌گوید: «در عمل بسیار دشوار است که بدانیم چقدر زیست توده از جنگل‌های ایالات متحده خارج شده و برای انرژی استفاده می‌شود». او می افزاید که این بدان معنی است که «هیچ ارتباطی بین انتشار زیست توده در این دو وجود ندارد [land use and energy] بخش ها ‘ .

دراکس می‌گوید انتشارات مورد اشاره در گزارش چتم هاوس کربن جداشده بیولوژیکی است که قبلاً در بخش کاربری زمین به حساب می‌آید. قوانین مربوط به حسابداری کربن زیست توده به این معنی است که انتشار گاز دی اکسید کربن زنجیره تامین گزارش شده توسط Drax تنها 3.1 میلیون تن است.

تأمین حداکثری گاز، اولویت تولیدی شرکت ملی نفت در آستانه زمستان است

دوره بازپرداخت کربن – مدت زمانی که طول می کشد تا کربن توسط زیست توده جدید جذب شود – از چند سال برای بقایای کارخانه های چوب بری تا دهه ها و قرن ها برای درختان کامل متفاوت است. تعاریف بقایای جنگل می تواند متفاوت باشد و درختان کامل ممکن است به عنوان بخشی از نازک شدن جنگل حذف شوند تا ظاهراً رشد درختان باقی مانده را افزایش دهند. براک می گوید با توجه به فوریت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در این دهه، «فقط مواد اولیه با کمترین دوره بازپرداخت کربن باید واجد شرایط حمایت باشند». Drax می گوید زیست توده ای که استفاده می کند “با بالاترین استانداردهای پایداری مطابقت دارد”.

با این حال، مدل‌سازی انجام‌شده در دانشگاه ماساچوست لوول نشان می‌دهد که بی‌طرفی کربن با بی‌طرفی آب و هوا یکسان نیست. محققان نشان دادند که در حالی که دی اکسید کربن ساطع شده در نهایت توسط جنگل ها جذب می شود، محتوای گرمای سیستم آب و هوایی برای قرن ها به سطح قبلی خود باز نمی گردد. حتی اگر هر مولکول CO2 جدا شده است، مانند عدم انتشار CO نیست2 ژولیت رونی-وارگا، نویسنده این مطالعه، استاد علوم محیطی در لوول، می گوید در وهله اول.

Drax در حال حاضر به صورت آزمایشی در حال ضبط انتشار دی اکسید کربن خود است تا بتواند ادعای انتشار منفی کلی خود را داشته باشد. این شرکت قصد دارد 2 میلیارد پوند برای استقرار بیوانرژی با جذب و ذخیره کربن (Beccs) در ابتدا در دو واحد سرمایه گذاری کند. انتظار می رود هزینه ذخیره سازی یک تن دی اکسید کربن و تولید 1 مگاوات ساعت برق حدود 150 پوند باشد. گزارش اخیر ائتلاف برای انتشار منفی CO را تخمین می زند2 فشرده سازی، حمل و نقل و ذخیره سازی 10 تا 25 پوند به ازای هر تن CO هزینه دارد2. Drax می‌گوید برآورد آن در وسط این محدوده قرار دارد و انتظار می‌رود با افزایش استقرار، هزینه آن کاهش یابد.

نکاتی مهم که در خرید لوله پلی اتیلن باید رعایت کرد

استراتژی خالص صفر دولت حداقل 5 میلیون تن حذف مهندسی شده از جمله Beccs و جذب مستقیم هوا را تا سال 2030 پیش بینی می کند تا انتشار گازهای گلخانه ای از بخش هایی که به سختی کاهش می یابند جبران شود. این نیاز به اطمینان از[greenhouse gas removals (GGR)] منجر به کاهش خالص دائمی کربن اتمسفر می شود. این یک کار پیچیده است که حداقل در کوتاه مدت، ممکن است نیاز به بررسی موردی در مورد شدت کربن زنجیره های تامین GGR و انتشار غیرمستقیم طولانی مدت پروژه های GGR داشته باشد.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-11-03 12:57:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.