ایبری های ماقبل تاریخ تقریباً 5000 سال پیش توسط سینابار مسموم شدند | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

تصویری که شعاع انسان را از یک مقبره در لاس مایورس با لکه‌های سینابر روی سطح نشان می‌دهد

آثاری از اولین موارد شناخته شده مسمومیت با جیوه که قدمت تقریباً 5000 ساله دارد، در مقبره های باستانی در اسپانیا و پرتغال کشف شده است. تصور می‌شود که آنها به دلیل استفاده گسترده از سینابار – سولفید جیوه – به عنوان یک رنگدانه قرمز روشن در دوران ماقبل تاریخ ایجاد شده‌اند.

تجزیه و تحلیل استخوان های انسان از بیش از 50 مقبره در سراسر شبه جزیره ایبری سطوح بسیار بالایی از مسمومیت با جیوه را در افرادی که در عصر مس دفن شده بودند، بین سال های 2900 قبل از میلاد تا 2600 قبل از میلاد نشان داد.1 در این زمان، سینابر ارزش فرهنگی زیادی برای نقاشی، تزیین مجسمه ها و استیل ها و در تدفین برای جلوه دادن به مردگان داشت.

سینابار به ویژه در ایبری ماقبل تاریخ به طور گسترده استفاده می شد. بزرگترین معادن سینابار جهان در آلمادن در منطقه مرکزی اسپانیا قرار دارد و تحقیقات باستان شناسی نشان می دهد که بهره برداری از آن حدود 7000 سال پیش آغاز شده است.

سطوح بالای جیوه، نویسنده اصلی این مطالعه، دیرینه شناس، استیون امزلی از دانشگاه کارولینای شمالی، ویلمینگتون، که امیدوار بود در مورد رژیم های غذایی ماقبل تاریخ منطقه اطلاعات بیشتری کسب کند، شوکه کرد. امسلی می گوید: “من به دنبال تغییرات در سطوح جیوه بودم و انتظار داشتم که آنها بسیار پایین باشند.” اما این بسیار فراتر از آن چیزی بود که انتظار داشتم.

امسلی و همکارانش کشف کردند که استخوان‌های تقریباً یک سوم از 370 فرد یافت شده در مقبره‌های باستانی دارای سطوح بسیار بالاتری از جیوه هستند که از خوردن ماهی انتظار می‌رود، به عنوان مثال، ماهی‌هایی که تمایل به تجمع جیوه به طور طبیعی در محیط دارند. او می‌گوید: «اگر مقدار زیادی ماهی تن یا ماهی با طول عمر زیاد بخورید، ممکن است ۵ قسمت در میلیون جیوه در موهایتان داشته باشید. اما ما صدها قسمت در میلیون را در استخوان ها دریافت می کردیم.

پیش‌بینی نفت 74 دلاری در سال 2022

تصویری که نقشه ایبریا را نشان می دهد که مکان های مکان های باستان شناسی مورد بحث در متن را نشان می دهد

افزایش سطح جیوه در استخوان‌های بازو اسکلت‌های مدفون مشاهده شد که ممکن است نتیجه قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض سینابار، احتمالاً در رنگ‌های پوستی باشد – و مطالعه جدید نشان می‌دهد که استخوان‌های حداقل دو فرد دارای امضای ایزوتوپ جیوه هستند که مطابقت دارد. او می‌گوید: معادن آلمادن، «پس قطعاً از آنجا می‌آمد».

در حالی که بیشتر استخوان های آسیب دیده دارای سطوح جیوه بین 10 تا 50 پی پی ام بودند – بسیار بالاتر از سطح ایمن تا 2 پی پی ام در موهای انسان که توسط سازمان بهداشت جهانی پیشنهاد شده است – تعداد کمی از آنها سطوح فوق العاده بالایی تا 400 پی پی ام را نشان دادند. در این موارد، Emslie این احتمال را رد نمی‌کند که آن افراد عمداً پودر سینابار را یا با استنشاق بخار آن یا خوردن آن مصرف کرده باشند.

او می‌گوید: «ما به طور قطع نمی‌دانیم، اما با این آیین‌های تدفین معنا پیدا می‌کند. “این می‌توانست به آنها در معرض قرار گرفتن موقتی بدهد، و سپس آنها بهبود یافته و دوباره این کار را انجام می‌دادند… به این ترتیب ممکن است بدون کشتن شخص، تجمع تدریجی داشته باشید.”

اما کار لوند راسموسن از دانشگاه جنوب دانمارک، که در این مطالعه شرکت نداشت، می‌گوید که بالاترین سطوح جیوه – بالاتر از 300ppm – می‌تواند کشنده باشد. در این موارد، او می‌گوید که جیوه باید پس از مرگ به داخل استخوان‌ها نفوذ کرده باشد، زمانی که افراد در هنگام دفن با سینابار پوشانده شدند – این احتمال وجود دارد که املی در حال انجام تحقیقات بیشتر در مورد آن است، اگرچه مطالعه سال 2019 به رهبری او بعید است.2

تحقیقات خود راسموسن شامل مطالعه استفاده از داروهای مبتنی بر جیوه به عنوان یک درمان قرون وسطایی در بخش هایی از اروپا برای جذام و سیفلیس است.3 او می‌گوید: «در اینجا غلظت استخوان بسیار کم‌تر بود – 0.01 تا 1 قسمت در میلیون – و بنابراین مردم گاهی اوقات می‌توانستند از این درمان جان سالم به در ببرند.

ایران ورود کامیون به قره‌باغ را ممنوع کرد

منبع : www.chemistryworld.com
2021-11-30 18:09:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.