اولین پرتو گردابی که کاملاً از اتم ساخته شده است. | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محققان در اسرائیل اولین تیرهای گرداب ساخته شده از اتم ها و مولکول ها را ایجاد کردند. آزمایش هایی که عملکردهای موجی اتم ها را طوری تغییر می دهند که حرکت زاویه ای مداری را حمل کنند ، می توانند بینش هایی در مورد خواص اساسی ماده ارائه دهند.

گردابها با نوعی جریان دایره ای حول محور مشخص می شوند. گردابها و گردبادها از شناخته شده ترین نمونه ها هستند ، اما گردابها می توانند در کوچکترین مقیاس ایجاد شوند. در سال 1992 ، محققان نشان دادند که حرکت یک ذره واحد زمانی ایجاد پرتوهای لیزری از فوتون های مارپیچ می شود.

پرتوهای گرداب فوتون از آن زمان در موچین های نوری و ارتباطات کوانتومی مورد استفاده قرار گرفته اند ، در حالی که اخیراً از پرتوهای گرداب الکترون برای مطالعه کایرالیته و اثرات مغناطیسی استفاده شده است. اما ، تا کنون ، هیچ کس نتوانسته با استفاده از ذرات غیرعملی مانند اتم ها ، که به دلیل ساختار داخلی آنها پیچیده تر است ، یک پرتو گرداب بسازد.

تیمی به سرپرستی ادوارداس نارویچیوس در موسسه علوم وایزمن در تل آویو اولین تیرهای اتم های هلیوم و نئون و همچنین دیمرهای هلیوم را با حرکت زاویه ای مداری ذاتی ایجاد کرده اند.

‘ما توصیف می کنیم [particles] توسط امواج نارویسیوس توضیح می دهد و معمولاً امواج بسیار ساده هستند – آنها به سمت بالا ، پایین ، بالا ، پایین نوسان می کنند. “این موج یک پیچ باز است ، بنابراین حول محور انتشار می رود.” عملکردهای موج اتمها با پرتاب تیرهای هلیوم در دمای پایین از طریق توری های پراش چنگال شکل گرفت.

تصویری از یک سری حلقه های متمرکز روانگردان و رنگین کمان

Fabrizio Carbone ، سرپرست آزمایشگاه میکروسکوپ فوق سریع و پراکندگی الکترون در موسسه فناوری فدرال سوئیس ، اظهار می کند: “این کار از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا امکان دستکاری عملکرد موج یک پرتو اجسام میکروسکوپی پیچیده مانند اتم های فردی را نشان می دهد.” به در حالی که تعدیلات مشابهی از اجزای عرضی تابع موج اتم ها قبلاً در زمینه تحقیقات اتم های سرد و میعانات بوز-اینشتین به دست آمده بود ، پرتویی از اتم ها که در فضای آزاد حرکت می کردند ، حرکتی زاویه ای مداری را قبلاً ایجاد نکرده بودند. “

بررسی هفتگی «دکاموند شیمی» از سهام های پتروشیمی در بازار سرمایه

کربون توضیح می دهد که قادر به مهندسی توابع موج اتم ها به این روش امکانات جدیدی را برای کنترل فعل و انفعالات آنها با ماده ارائه می دهد. او می گوید: “در هنگام هرگونه برهم کنش ، حرکت زاویه ای مداری که توسط اتم ها حمل می شود باید حفظ شود.” این می تواند برای چندین کاربرد بر اساس فعل و انفعالات اتم-ماده مانند پرتودرمانی ، طیف سنجی و ساخت نانو بر اساس پرتو عواقبی داشته باشد.

فراتر از این ، در سطح بنیادی ، این سوال که در مورد فعل و انفعالات بین ذرات بنیادی که یک اتم متعلق به یک پرتوی گرداب را تشکیل می دهند ، چه اتفاقی می افتد ، هنوز پاسخی ندارد. ” کربون معتقد است که پاسخ به این س couldال می تواند آثار جالبی را آشکار کند که می تواند عواقبی برای فیزیک مولکولی ، فیزیک هسته ای و حتی منابع تابش پرانرژی داشته باشد.

نارویسیوس همچنین از سوالات جدیدی که می توان با تیرهای گرداب جدید بررسی کرد ، هیجان زده است. ما می دانیم که بسیاری از قوانین موجود در طبیعت در واقع شتاب زاویه ای را حفظ می کنند. به عنوان مثال ، همه انتقالهای نوری ، انتقالهای الکترونیکی ، آنها واقعاً تمرینی برای حفظ حرکت زاویه ای هستند. “فرض کنید شما دارای یک انتقال حرام هستید ، اما اکنون شما حرکت زاویه ای را در مرکز حرکت جرم پنهان کرده اید. آیا می توانیم از مرحله ای که ممنوع است استفاده کنیم و آن را با پیوستن به این درجه جدید آزادی مجاز کنیم؟ ‘

تصویری که تنظیمات آزمایشی را نشان می دهد

ناروبیسیوس ، مانند کربن ، خاطرنشان می کند که پرتوهای گرداب می توانند آزمایش هایی را انجام دهند که بینشی در مورد ساختار داخلی اتم ها نشان دهد. “چگونه می توانید این درجه جدید آزادی را با حرکت درونی جفت کنید؟ نارویسیوس می گوید ، تا به حال ، شما واقعاً نمی توانستید این س exploreال را بررسی کنید ، زیرا شما فقط پرتوهای گردابی را با الکترون و فوتون ایجاد کرده بودید – هر دو ذرات بنیادی که هیچ ساختار داخلی ندارند. اکنون نمی توان به این س questionsالات فقط در تئوری ، بلکه در آزمایش نیز پاسخ داد. “

اقدامات و اولویت‌های تجارت خارجی و بازرگانی داخلی

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-23 12:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.