اولین واکسن مالاریا به عنوان امیدهای جدید و واکسن بهتر تأیید شد اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اولین واکسن مالاریا را برای استفاده گسترده در کودکان توصیه کرده است. مالاریا سالانه باعث مرگ بیش از 260 هزار کودک زیر پنج سال در آفریقا می شود.

این واکسن GlaxoSmithKline (GSK) RTS ، S/AS01 (Mosquirix) از 39٪ موارد مالاریا و 30٪ موارد شدید مالاریا در کودکان خردسال جلوگیری می کند. توصیه می شود برای کودکانی که در مناطقی زندگی می کنند که انتقال انگل مالاریا از متوسط ​​تا زیاد است ، استفاده کنند پلاسمودیوم فالسیپارومبه

ساخت واکسن مالاریا دشوار است زیرا این بیماری ناشی از تک یاخته هایی است که هنگام حرکت از پشه به انسان ، به کبد میزبان و سپس سلول های خونی تغییر شکل می دهد. توسعه Mosquirix در دهه 1980 ، پس از کشف پروتئین (CSP) در خارج از شکل انگلی که توسط پشه ها حمل می شود ، آغاز شد.

RTS ، S در مطالعه چالش برانگیز ایالات متحده در سال 1996 ، که شامل داوطلبان توسط نیش پشه ها می شد ، نویدبخش بود. آزمایش بزرگ مرحله 3 در آفریقا در سال 2009 انجام شد و نتایج مثبت آن در سال 2015 در 15000 کودک 17 ماهه تا پنج ساله گزارش شد. در حال حاضر ، یک مطالعه جامع بر روی 800000 کودک در سه کشور آفریقایی نشان می دهد که این دارو با 30 تا 40 درصد بی خطر است.

واکسن ناقص

ساموئل واسمر ، محقق مالاریا در مدرسه بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن می گوید: “این یک واکسن ناقص است ، اما در واقع این واکسن در حال حاضر کار می کند.” بسیاری از استراتژی های واکسن مورد بررسی قرار گرفته اند ، اما هیچ کدام چندان موفق نبوده اند ، عمدتا به این دلیل که انگل ایجاد کننده مالاریا دارای چرخه زندگی پیچیده ای است و بیشتر در داخل سلول های ما پنهان است.

گزیده‌های نفتی هفته - دکاموند شیمی

Mosquirix سطح بالایی از آنتی بادی ها را در برابر CSP ایجاد می کند. این آنتی بادی ها باید قبل از آلوده شدن سلول های کبدی تقریباً همه انگل ها را گرفتار کنند. آدریان هیل ، متخصص واکسیناسیون از موسسه جنر در آکسفورد ، می گوید: “شما نیاز به آنتی بادی های زیادی دارید تا واکسن کار کند.” واکسن تیترهای بالای آنتی بادی را تا حدی از طریق یک ماده کمکی ، AS01 ، تحریک می کند که پاسخ ایمنی را افزایش می دهد. برخی نگرانی ها در مورد این که آیا می توان مقدار کافی از مواد کمکی را تامین کرد وجود دارد ، اما بخشی از آن ساپونین طبیعی است که از پوست درخت استخراج می شود.

چهار عکس نیز مورد نیاز است تا رعایت آن مشکل تر شود. هیل می گوید: “طی شش تا 12 ماه سطح آنتی بادی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد ، 80 تا 90 درصد”. این امر برخی چالش های لجستیکی را ایجاد می کند ، اما به الزامات تولید نیز می افزاید. GSK وعده داده است که 10 میلیون دوز Mosquirix را برای استفاده در خلبانان و تا سالانه 15 میلیون دوز پس از آن اهدا کند. تا به امروز ، بیش از 2.3 میلیون دوز در غنا ، کنیا و مالاوی تجویز شده است.

کارشناسان معتقدند که اثربخشی واکسن Mosquirix کم است. استفان کاپه ، محقق بیماری های عفونی در موسسه تحقیقات کودکان سیاتل ، ایالات متحده می گوید: “این فقط در ترکیب با بسیاری از کنترل های دیگر مالاریا بسیار مفید است.” این شامل حشره کش ها و تورهای تختخوابی برای محافظت از کودکان در برابر پشه ها و همچنین مواد مخدر است.

یک مطالعه اخیر به طور تصادفی 6861 کودک 17 تا 5 ساله را به تنهایی به داروهای مالاریا (سولفادوکسین – پیریمتامین و آمودیاکین) اختصاص داده است. Mosquirix به تنهایی ؛ یا برای داروها و واکسن. این ترکیب در مقایسه با سایر مداخلات موارد مالاریا در کودکان تحت درمان را تا 60 درصد و بستری شدن و مرگ را تا 70 درصد کاهش داد. واسمر می گوید: “اگر این واکسن را با تمام ابزارهایی که در اختیار داریم بکار ببرید ، می توانید تغییر ایجاد کنید.” “اثرات مثبت آن هنگامی که به صورت ترکیبی استفاده می شود واقعاً می درخشد.”

نشت‌یابی بیش از یک هزار کیلومتر خطوط لوله انتقال گاز

نسل بعدی

بیشتر واکسن Mosquirix شامل آنتی ژن هپاتیت B است که به عنوان ناقل CSP عمل می کند. در تلاش برای ایجاد واکسن بهبود یافته ، تیم هیل به طور ژنتیکی نوعی مخمر را مهندسی کردند تا آنتی ژن CSP بیشتری حمل کند و پاسخ ایمنی را تقریباً به طور کامل در برابر پروتئین مالاریا هدایت کند. این واکسن R21 در سال 2019 وارد آزمایشات بالینی در آفریقا شد.

در اوایل سال جاری ، R21 در کارآزمایی فاز 2 روی 450 کودک در بورکینافاسو 77 درصد کارآیی را طی 12 ماه به دست آورد. هیل می گوید ، مرحله آزمایشی مرحله 3 در ماه آوریل آغاز شد و ثبت نام وی در سال 2022 تکمیل می شود.

استراتژی واکسن دیگر ایجاد سلول های حافظه ایمنی است که سلول های کبدی آلوده را از بین می برد. هیل در اینجا با استفاده از دو ناقل ویروسی به موفقیت هایی دست یافته است: ناقل آدنوویروس شامپانزه ، که در واکسن Oxford-AstraZeneca Covid-19 استفاده می شود و ویروس واکسینیا آنکارا (MVA) اصلاح شده. اما در حال حاضر تمرکز او روی R21 است.

همکارش سیمون دراپر در دانشگاه آکسفورد ، در عین حال ، روی مرحله حیات خون انگل تمرکز کرده است. امسال گروه او در آزمایش بالینی بریتانیا در مورد بزرگسالان سالم که در برابر پروتئین مرحله خون واکسینه شده بودند ، رشد مالاریای مرحله خونی را کاهش داد. هیل می گوید “ما قصد داریم آن را با R21 در مخلوط واکسن قرار دهیم و آزمایشات خود را در غرب آفریقا آغاز کنیم”.

روش دیگر تزریق زنده است پلاسمودیوم فالسیپاروم انگل در اوایل سال جاری ، به داوطلبان انگلهای آسپتیک داده شد و سه ماه بعد با انگل ها به چالش کشیده شد. گزارش شده است که از 87.5 of داوطلبان مبتلا به همان محافظت می کند پلاسمودیوم گونه ها به عنوان واکسن ، و 77.8 of از افراد آلوده به گونه های مختلف است. محاکمه صحرایی در مالی در حال انجام است.

کدام تراکنش های بانکی سال 95 تا 97 رسیدگی مالیاتی نمی شوند؟ + نامه

و پاتریک دافی در م Institسسه ملی بهداشت در حال ایجاد آنتی بادی هایی است که انگل را در مرحله جنسی چرخه زندگی خود در حالی که به پشه ها منتقل می شود ، هدف قرار می دهند. این امر از فرد واکسینه شده محافظت نمی کند ، اما در عوض انتقال را کاهش می دهد. دافی اخیراً در مورد استفاده از پروتئین انگلی در میمون ها برای جلوگیری از انتقال از این طریق گزارش داده است. این رویکرد می تواند بخشی از یک طرح منطقه ای برای از بین بردن انگل باشد.

پس از طی مسیری طولانی ، اعلامیه WHO مبنی بر اولین واکسن مالاریا در جهان – همراه با سایر واکسن ها – برای محققان بهداشتی تسکین دهنده است. هیل می گوید: “این امر باعث می شود که واکسن های بعدی نیز آسان تر شوند.” و داشتن چندین واکسن علیه مالاریا موقعیت فوق العاده ای خواهد بود. “

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-12 17:27:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.