اولین شواهد ثابت برای یخ فروالکتریک | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

دانشمندان برای اولین بار بدون ابهام آب فروالکتریک را مشاهده کردند – حالتی که در آن دوقطبی های مولکول ها مرتب می شوند و ماده قطبی شدن الکتریکی پیدا می کند – در یک لایه یخ نازک اتمی که بین صفحات گرافن قرار گرفته است.

در قیاس با مواد فرومغناطیسی، که یک گشتاور مغناطیسی دائمی از خود نشان می دهند، مواد فروالکتریک در غیاب میدان الکتریکی، قطبش الکتریکی خود به خودی را نشان می دهند. با توجه به ماهیت قطبی مولکول های آب، اغلب فرض شده است که وقتی دوقطبی های مولکول آب مرتب می شوند، فاز فروالکتریک وجود دارد. اما رایج ترین شکل یخ با شبکه ای از پیوندهای هیدروژنی نامنظم بی نظم است. در دماهای بسیار پایین، سیستم به فروالکتریک بودن نزدیک است، اما به دلیل تفاوت انرژی کوچک بین حالت فروالکتریک و غیر مرتب، تشخیص وضعیت دشوار است.

تصویری که صدها ساختار توپ و چوب سفید و قرمز را نشان می دهد که نشان دهنده مولکول های آب است که بین دو صفحه شبکه شش ضلعی فشرده شده اند که نشان دهنده گرافن است.

Ya-Ping Hsieh و تیمش در Academia Sinica در تایوان با محدود کردن یک لایه یخ بین دو لایه گرافن، اکنون توانسته‌اند رفتار فروالکتریک را در دمای اتاق مشاهده کنند. آنها این تک لایه را با اعمال ولتاژ بین دو ورقه گرافن ایجاد کردند. جاذبه الکترواستاتیکی ورق‌ها را به هم متصل می‌کند، که مولکول‌های آب را بین آنها فشرده می‌کند تا یک لایه آب باقی بماند.

تیم تایوان وضعیت فروالکتریک را با مشاهده ترتیب دوقطبی وابسته به میدان از سه تکنیک تجربی جداگانه، از جمله اندازه‌گیری‌های انتقال الکتریکی و تحریک فرکانس بالا، تأیید کرد. آنها دریافتند که پاسخ فروالکتریک، پس از القا، حتی در دماهای بالای 80 درجه سانتیگراد نیز پایدار می ماند، اما با تشکیل چند لایه یخ ناپدید می شود.

استیون برامول، شیمیدان و فیزیکدان ماده چگال از دانشگاه کالج لندن، بریتانیا، می گوید که ایده یخ فروالکتریک جذابیت خاصی دارد، زیرا فروالکتریکی یک ویژگی جمعی کمیاب از ماده است و آب یک ماده نمادین است. برامول می‌گوید: «با نمونه‌هایی که فقط چند اتم ضخامت دارند، اثبات آن سخت‌تر است، اما در اینجا به نظر می‌رسد که شواهد عالی دارند». او می افزاید: روش آنها برای ساندویچ کردن لایه در گرافن یک رویکرد خلاقانه برای این مشکل است، “این یک ایده تمیز است و بر اهمیت مرزها در نمونه یخ تاکید می کند”.

معاملات PVC تحت تأثیر انتظارات تورمی

در این مطالعه، Hsieh و همکارانش پیشنهاد کردند که چگونه یخ فروالکتریک می‌تواند در دستگاه‌هایی با ویژگی‌های مقاومت مقاومتی استفاده شود. مقاومت ممریستورها بستگی به تاریخچه جریانی دارد که از آن عبور کرده است، خاصیتی که در حال حاضر با هیچ ترکیبی از اجزای دیگر قابل تکرار نیست. این ویژگی برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی حافظه روی تراشه، که با کاهش نیاز به اجزای پردازشگر و حافظه جداگانه، سرعت قطعات الکترونیکی را بهبود می‌بخشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هنگامی که تک لایه یخ در حالت فروالکتریک خود قرار دارد، اعمال یک میدان الکتریکی معکوس به ساندویچ گرافن، نیروی دافعه ای ایجاد می کند که صفحات را از هم جدا می کند – این اثر به حافظه دوقطبی فروالکتریک آن بستگی دارد، که یک سوئیچ دوقطبی ایجاد می کند که در چهار قسمت وجود دارد. ایالت ها. این تیم پیشنهاد می کند که این رفتار منحصر به فرد می تواند رویکرد جدیدی برای دستگاه های حافظه با چگالی بالا ارائه دهد.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-11-18 18:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.