اولین بازار NFT جهان برای IP علم و فناوری که در ماه مارس راه اندازی می شود | اخبار

امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

RMDS Lab، یک پلت فرم داده و هوش مصنوعی (AI) مستقر در کالیفرنیا در ایالات متحده، قصد دارد تا قبل از پایان ماه مارس، اولین بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) را برای مالکیت معنوی علم و فناوری ایجاد کند. RMDS توسط الکس لیو، دانشمند ارشد سابق داده IBM در سال 2009 برای ایجاد جامعه جهانی از دانشمندان و محققان داده و ارتقای نوآوری علمی از طریق داده و هوش مصنوعی تاسیس شد.

یک NFT، که واحدی از داده‌های ذخیره شده در یک دفتر کل دیجیتال به نام بلاک چین است، گواهی می‌دهد که دارایی دیجیتال منحصر به فرد است و بنابراین قابل تعویض نیست. NFT ها به عنوان راهی برای احراز هویت و مبادله مالکیت معنوی (IP) در هنر، بازی و فراتر از آن محبوبیت پیدا کرده اند. RMDS می‌گوید «تقاضای شدید برای استخراج و فهرست‌بندی NFT توسط «هزاران عضو و کارشناسان مرتبط» آن منجر به تصمیم آن برای ایجاد بورسی برای فروش NFT‌ها برای IP مرتبط با تحقیقات و فناوری شد.

تجارت در این حوزه از دارایی های دیجیتال سال گذشته پس از یک NFT برای یک اثر هنری دیجیتالی توسط طراح گرافیک مایک اینکلمان، معروف به بیپل، به سرعت رشد کرد و در ماه مارس به قیمت بیش از 69 میلیون دلار (50 میلیون پوند) فروخته شد. بر اساس گزارش صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، بازار NFT بین سال‌های 2020 تا 2021 تقریباً 43000 درصد رشد کرد.

NFT هایی که در بازارهای اصلی معامله می شوند، عمدتاً IP هنری هستند، اما NFT برای IP های علم و فناوری مورد توجه قرار گرفته است. دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در ژوئن 2021 اعلام کرد که افشای حق اختراع پشت دو اکتشاف برنده جایزه نوبل را که در آنجا با فروش آنها به عنوان NFT انجام شده بود، به حراج می گذارد. بخشی از تلاش جمع آوری کمک های مالی برای حمایت از تحقیقات پایه در دانشگاه کالیفرنیا برکلی، این طرح نزدیک به 55000 دلار برای دانشگاه به ارمغان آورد. برای یک NFT بر اساس تحقیقات موفقیت آمیز در پشت ایمونوتراپی سرطان توسط جیمز آلیسون مدرسه در دهه 1990.

حتما بخوانید :
برنامه‌ای برای محدود کردن گاز صنایع نداریم، اما...

اهداف RMDS در حرکت به سمت فروش NFT، ارتباط دانشمندان با سرمایه گذاران، و همچنین پیوند علم و فناوری IP با گردآورندگان مرتبط، سرمایه گذاران و علاقه مندان به علم است. هدف این است که کانال‌های جدید جذب سرمایه برای پروژه‌های علم و فناوری و همچنین تسریع انتقال فناوری فراهم شود.

لیو با اشاره به اینکه مدیران ارشد پروژه گاهی بیش از نیمی از وقت خود را صرف این وظایف اداری می‌کنند، توضیح می‌دهد: «برای دانشمندان، دریافت بودجه اغلب دشوار است و دریافت بودجه از طریق کانال‌های سنتی زمان زیادی طول می‌کشد». او می‌گوید: «NFT می‌تواند این را ساده‌تر کند و به افراد کمک کند تا بیشتر روی کار واقعی خود تمرکز کنند دنیای شیمی. همچنین، دانشمندان کانال‌های زیادی برای دسترسی به سرمایه‌گذاران ندارند و یک بازار NFT می‌تواند دامنه دسترسی آنها را افزایش دهد.

با این حال، فناوری که NFTها و همچنین ارزهای دیجیتال را تقویت می کند، انرژی بر است و ردپای کربن قابل توجهی دارد. لیو اذعان می کند که فناوری پشت NFT ها هنوز در حال تکامل و توسعه است تا به این مسائل زیست محیطی و همچنین مسائل امنیتی و کپی رایت رسیدگی کند. او می‌گوید: «ما به متخصصان زیادی در زمینه هوش مصنوعی بلاک چین متصل هستیم و می‌خواهیم این بازار را توسعه دهیم. ما می خواهیم با استخر استعداد خود به حل برخی از این مشکلات کمک کنیم و تبادل NFT را بهتر کنیم.

منبع : www.chemistryworld.com
2022-01-13 18:00:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:
کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.