ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد/ پیشرفت ۳۸ درصدی پتروپالایشگاه مهر خلیج‌ فارس

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

به گزارش خبرنگار دکاموند شیمی، سردار سیدحسین هوش‌السادات امروز (سه‌شنبه، ۲۳ آذرماه) به مناسبت سی‌ودومین سالروز تأسیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با اشاره به  فعالیت‌های این مجموعه و مراحل پیشرفت آن گفت: در سال‌های فعالیت قرارگاه چهار مرحله پیشرفت وجود داشته که در مرحله نخست به ترمیم و باسازی آسیب‌های به‌جامانده از جنگ تحمیلی پرداختیم.

وی افزود: در مرحله دوم به نام عرصه سازندگی به هویت‌سازی و توسعه کشور ورود کردیم، در مرحله سوم به‌عنوان مرحله انحصارشکنی، با شناسایی گلوگاه‌های اقتصادی به انحصارشکنی و قطع وابستگی اقتصاد به خارجی‌ها کمک کردیم و در مرحله نهایی با عنوان الگوآفرینی در طراحی و اجرای پروژه‌های بزرگ و زیربنایی مشارکت داشتیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در تشریح سهم این نهاد از تولید انرژی کشور تصریح کرد: بیش از ۴۰ درصد تولید بنزین کشور، ۲۱ درصد تولید گاز و ۴۲ درصد از مخازن ذخیره‌سازی در حوزه نفت و گاز کشور به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) محقق شده است.

سردار هوش‌السادات از ۲۶ پروژه زیربنایی کشور که پارسال از سوی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) تکمیل شد یاد کرد و درباره پروژه تکمیل‌شده در حوزه صنعت نفت گفت: ۲۳۵ کیلومتر از خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک که در توسعه سواحل مکران نقشی بسزا دارد، پارسال از سوی این مجموعه تکمیل شد.

مشعل ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ اواخر امسال روشن می‌شود

وی با تشریح طرح ۵۰ در ۵۰ قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) اظهار کرد: قرار است در سال ۱۴۰۱ در طول ۵۰ هفته ۵۰ طرح مهم در کشور اجرا شود که از آن جمله می‌توان به تکمیل ۵۵۰ کیلومتر خط لوله انتقال انرژی و ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ اشاره کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در توضیح اهمیت طرح توسعه ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ گفت: این طرح با جمع‌آوری گازهای مشعل روزانه ۹۷ هزار بشکه‌ ان‌جی‌ال، ۴۱ تن گوگرد جامد و ۳۴۰ میلیون فوت‌مکعب گاز طبیعی تولید می‌کند که گاز طبیعی در کارخانه تولید برقی که در همان نزدیکی در حال ساخت است به‌عنوان خوراک استفاده می‌شود.

پروکاریوت های برنامه ریزی شده برای تولید پاراستامول از پتروشیمی های فراگیر اجتناب می کنند | پژوهش

سردار هوش‌السادات در پاسخ به‌ پرسش خبرنگار دکاموند شیمی درباره زمان تکمیل این پروژه گفت: امیدواریم اواخر امسال تزریق گاز به کارخانه آغاز و مشعل روشن شود و در نیمه ابتدایی سال ۱۴۰۱ این طرح به بهره‌برداری برسد، البته در پروژه‌های بزرگ اینچنینی زمان انجام آزمون‌ها گاهی تکمیل پروژه را به تعویق می‌اندازد.

اتفاق‌های خوب در انتظار آینده شرکت صنعتی دریایی صدرا

 وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد فعالیت‌های کنونی شرکت صنعتی دریایی صدرا از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) توضیح داد: شرکت صدرا هم‌اکنون ساخت سکوهای دریایی مربوط به طرح نوسازی و توسعه میدان رشادت را در حال اجرا دارد، همچنین چهار فروند نفتکش افرامکس را در حال ساخت دارد که دو فروند آن تکمیل شده و یک فروند در شرف تکمیل و یک مورد در حال ساخت است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) درباره مشکلات مراودات بانکی شرکت صنعتی دریایی صدرا نیز افزود: مشکلات این شرکت با سیستم بانکی در حال برطرف شدن است و در یک تا دو ماه آینده اتفاق‌های خوبی برای این شرکت رقم می‌خورد، از طرفی کارشناسان این شرکت سفری به کره جنوبی داشته‌اند که می‌تواند اتفاق خوبی را به‌دنبال داشته باشد.

تحریم‌ها و درخشش قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص)

سردار هوش‌السادات درباره تأثیر تحریم‌ها در حضور قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در پروژه‌های زیربنایی کشور تصریح کرد: امروز بیش از ۶۵۰ میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی تولید می‌شود. وقتی اروپایی‌ها و آسیایی‌ها از پارس جنوبی خارج شدند، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) به طرح‌های توسعه پارس جنوبی ورود و بخشی از پروژه‌ها را تکمیل کرد. این موضوع به دیگر شرکت‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی اعتمادبه‌نفس داد که به پروژه‌های زیرساختی ورود کنند و توسعه کشور را ادامه دهند. این اعتمادبه‌نفس حاصل حضور قرارگاه بود، اگر این اتفاق نمی‌افتاد گاز به دورترین نقاط کشور نمی‌رسید و تولید کارخانه‌های وابسته به گاز با مشکل روبه‌رو می‌شد.

فورموسا پلاستیک آمریکا برای نقض قانون جریمه شد

وی درباره حضور قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در پروژه‌های عمده صنعت نفت توضیح داد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) به سه صورت پیمانکاری، سرمایه‌گذاری موقت و سرمایه‌گذاری دائم در صنعت نفت فعالیت می‌کند و افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز عمده‌ترین بخش فعالیتش در صنعت نفت را تشکیل می‌دهد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) ادامه داد: هم‌اکنون در سه حوزه نفتی فعالیت داریم که ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه به تولید نفت کشور می‌افزاید.

پتروپالایشگاه‌هایی که در حال ساخت است

سردار هوش‌السادات درباره طرح‌های موسوم به پتروپالایشگاه که قرارگاه سازندگی خاتم در توسعه آنها نقش دارد، تصریح کرد: پتروپالایشگاه مهر خلیج‌ فارس ۳۸ درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: باید توجه داشت که پتروپالایشگاه از دو بخش پالایشگاه و پتروشیمی تشکیل شده و پیشرفت ۳۸ درصدی مهر خلیج‌فارس مربوط به بخش پالایشگاهی است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) درباره طرح توسعه پتروپالایشگاه آناهیتا نیز گفت: این طرح باید با سرمایه‌گذاری خارجی توسعه می‌یافت که در دوره‌های گذشته محقق نشد، اما در دولت جدید با امیدهایی که ایجاد شده است، امیدواریم توسعه این طرح شتاب گیرد.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-12-14 14:56:32

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.