انفجارهای گذشته – چگونه باروت قرون وسطایی در 100 سال تغییر کرد | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

توپچیان مسلح در تلاش برای ایجاد تعادل بین انفجار ، ایمنی و هزینه در اواخر قرون وسطی اروپا – زمانی که اسلحه شروع به تسلط بر جنگ کرد.

یک مطالعه جدید تغییرات گسترده ای را در نسبت سه ماده باروت – ذغال سنگ ، گوگرد و نمک – در بیش از 20 دستورالعمل باروت از سال 1338 تا 1449 نشان داد. محققان می گویند این تغییرات می تواند باروت را در استفاده ایمن تر کند و سپس با بزرگتر شدن توپخانه قدرتمندتر شد. با این حال ، برخی دیگر از متخصصان باروت پیشنهاد می کنند تغییرات ممکن است به این دلیل باشد که مخلوط های مختلف در اندازه های مختلف تفنگ های در حال توسعه بهتر کار می کردند.

در تلاش برای تعیین بقایای باقی مانده پس از جرقه زدن اتهام ، برخی از دستور العمل ها در کپی توپ قرن 15 در محدوده شلیک در آکادمی نظامی ایالات متحده در وست پوینت آزمایش شد. داون ریگنر ، استاد شیمی در وست پوینت که این پروژه را رهبری می کند ، می گوید: “مطمئناً بیرون رفتن در میدان اوج بود.” فقط حضور در آنجا برای تماشای آن فوق العاده بود. “

ریگنر و همکارانش ، چه شیمی دانان و چه مورخان ، باروت تهیه شده از 21 دستورالعمل قرون وسطایی با گرمای سنجی متفاوت – برای تعیین آنتالپی های آنها قبل از احتراق – و حرارت سنجی بمب ، که باروت های باروت را در محفظه ای شعله ور کرد تا میزان انرژی آنها هنگام سوختن آزاد شود را بررسی کردند.

تصویری که آزمایش دستور باروت قرون وسطایی را نشان می دهد

آنها دریافتند که درصد نیترات – نیترات پتاسیم – به طور کلی از 1338 تا 1400 افزایش یافته است ، در حالی که نسبت زغال چوب کاهش یافته است – تغییراتی که باعث کاهش دمای احتراق و انفجار باروت کمتر می شود. ریگنر می گوید این ممکن است به این دلیل باشد که اسلحه های اولیه ضعیف ساخته شده اند و باروت کمتر انفجاری کمتر احتمال دارد تفنگ را از هم جدا کند. پس از سال 1400 ، نسبت نمک کمی کاهش یافت و نسبت گوگرد و ذغال افزایش یافت – در نتیجه گرمای احتراق را افزایش می دهد ، اگرچه به اندازه دستور العمل های اولیه نیست. ریگنر می گوید این امر ممکن است به این دلیل باشد که نمک گرانتر از سایر مواد تشکیل دهنده بوده است ، یا این که بسیاری از اسلحه ها بزرگتر بوده و می توانند باروت انفجاری بیشتری را تحمل کنند.

اجرای بیش از ۴۰۰ کیلومتر شبکه گاز در کردستان

مورخ دان اسپنسر ، که درباره باروت در قرون وسطی انگلستان نوشته است اما در آخرین تحقیقات شرکت نکرده است ، می گوید تغییرات دستور العمل ممکن است تنوع فزاینده انواع اسلحه را نشان دهد – از توپ های غول پیکر گرفته تا تپانچه ها و مشک های دستی – که با آنها بهترین کار را کرد. انواع مختلف باروت. به عنوان مثال ، اسلحه های دستی ممکن است از باروت بسیار سوزان استفاده کنند در حالی که بمباران های بزرگ می توانند سرعت احتراق کندتری داشته باشند. او امیدوار است که این پروژه اکنون اهداف مورد نظر دستور العمل های مختلف را توضیح دهد. او می گوید: “به نظر من واقعاً جالب بود.” “من فقط می خواهم بیشتر بشنوم و کمی بیشتر در مورد زمینه صحبت کنم.”

ریگنر به زودی آزمایش های بیشتری را برنامه ریزی می کند. به طور خاص ، کار میدانی آزمایش شلیک باروت ها در توپ ماکت به دلیل قرنطینه همه گیر به شدت محدود شد. او می گوید: “شما باید همه این مجوزها را برای خارج شدن از محدوده دریافت کنید ، و این بسیار دشوار بود.” بنابراین ما خود را برای انجام کارهای بیشتر در آینده آماده می کنیم. “

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-07 12:14:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.