الگوی جدید مدیریت بازار اجرا می‌شود/ وزیر صمت: ارتباط دلار با کالای داخلی را قطع می‌کنیم

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ساز و کارهای جدیدی به عنوان الگوی مدیریت بازار طراحی نمودیم و از تصمیمات روزمره، مقطعی و موردی به حالت سیستمی می‌رسیم که این الگو تا آخر امسال اکثر محصولات را در بر خواهد گرفت.

خبر مرتبط و مهم:

به گزارش دکاموند شیمی به نقل از شاتانیوز، سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و معاونان وزارت صمت، با بیان این مطلب افزود: ساختار بازار از عوامل مرتبط با بروز و تشدید تورم می باشد، برنامه ای برای مدیریت بازارداریم که اثرات تورمی مرتبط با ساختار بازار را کاهش خواهد داد.

تعریف 150 پروژه با 5 هزار میلیارد تومان سرمایه برای هدایت نقدینگی مردمی

وی با بیان اینکه بانک‌ها با اضافه برداشت و تسهیلات به رشد نقدینگی دامن می‌زنند، گفت: ما می توانیم نقدینگی مازاد و سرگردان را جمع کنیم که در این راستا 150 پروژه با 5 هزار میلیارد تومان سرمایه تعریف نموده ایم تا با هدایت نقدینگی به کاهش تورم کمک کنیم.

ارتباط دلار با کالای داخلی را قطع می‌کنیم

فاطمی امین همچنین در خصوص بازار ارز و تأثیر قیمت های خارجی بر کالاهای داخل، تصریح کرد: باید تلاش کنیم ارتباط دلار با قیمتهای بازارهای داخلی را قطع ‌کنیم و با عوارض پلکانی این ارتباط را اصلاح کنیم و اجازه ندهیم رانت های ارزی به داخل منتقل شود.

وی همچنین اضافه کرد: روی صادرات تمرکز جدی داریم و می‌خواهیم در 6 ماهه دوم سال حدود 5 میلیارد دلار بیش از مدت مشابه سال قبل صادرات انجام شود.

اجرای طرح صندوق‌های ارزی در دستور کار است

وزیر صمت در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح صندوق‌های ارزی جزو پروژه های آینده ما خواهد بود، بیان کرد: مردم دلارهای خود را در این صندوق‌ها سرمایه گذاری خواهند کرد و ما نیز این منابع را در توسعه تجارت خارجی کشورمان مصرف می‌کنیم.

انتصاب مدیرعامل جدید پتروشیمی امیرکبیر

الگوی جدید مدیریت بازار اجرا می شود

فاطمی امین همچنین در خصوص اصلاح ساختار تنظیم بازار، گفت: روشهای قبلی از قبیل بازرسی و نظارت تاثیر های مقطعی دارند، ما می‌خواهیم همزمان با این روال و تفویض اختیار تنظیم بازار محصولات کشاورزی دامی و باغی به جهاد کشاورزی، اصلاح ساختارهای جدی در حوزه مدیریت بازار را دنبال کنیم و الگوی جدید مدیریت بازار را اجرا نماییم.

از تصمیمات مقطعی به حالت سیستمی در تنظیم بازار می‌رسیم

وی این مدیریت را در دو حوزه کالاهای پایه و مصرفی دانست و افزود: ساز و کارهای جدیدی طراحی نمودیم و از تصمیمات روزمره، مقطعی و موردی به حالت سیستمی می‌رسیم و این الگو تا آخر امسال اکثر محصولات را در بر خواهد گرفت.

وزیر صمت در خصوص تنظیم بازار بخش خدمات نیز اضافه کرد: حوزه خدمات، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و همواره 50 درصد تورم در این حوزه اتفاق می افتد؛ برای تنظیم بازار خدمات نیز برنامه ای یکساله داریم که تا شهریور ماه سال آینده نهایی و اجرا خواهد شد.

احداث 11هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی تولید برق

فاطمی امین در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه بیش از 40 درصد برق کشور در بخش صمت مصرف می‌شود، تصریح کرد: برق در واقع بخش بالادستی فولاد و پتروشیمی است، در راستای افزایش و مدیریت تولید برق تعامل بسیار خوبی با ستاد اقتصادی دولت و وزارتخانه های نفت و نیرو داریم و احداث 11 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی برای تولید برق را در توافق با وزارت نیرو شروع کرده‌ایم.

تامین مالی زنجیره های تولیدی عملیاتی خواهد شد

وی در خصوص تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی نیز بیان کرد: تامین مالی زنجیره های تولیدی را تا دو ماه آینده عملیاتی خواهیم کرد.

فاطمی امین در خصوص بورس و راهکارهای موفقیت در بورس کالا گفت: واحده های بورسی را باید به صورت صحیح در بورس کالا قرار دهیم و امکان اجرای قاعده های بورسی را داشته باشیم تا قاعده‌ها یکپارچه شود و زیرساخت لازم برای اجرای قواعد نیز فراهم آید.

رکوردداران رقابت در بورس کالا؛ دوشنبه 1 شهریور 1400

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: در الگوی جدید مدیریت بازار 25 قاعده وجود دارد که از زیرساخت های بورس کالا استفاده می‌کنند.

گفتنی است در این نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بیان مهمترین نقطه نظرات خود در خصوص ارائه ساز و کارهای جدید تنظیم بازار وزارت صمت پرداختند.

منبع : wikiplast.ir
2021-11-02 16:45:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.