الکتروکاتالیست تقسیم آب ساخته شده از آلیاژ غیر متعارف حاوی 14 عنصر | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محققان در ژاپن آلیاژهای نانو حفره ای با آنتروپی فوق العاده بالا را که حاوی 14 عنصر هستند ، سنتز کردند. آزمایشات نشان داد که آلیاژها قادر به تقسیم آب هستند و عملکرد بهتری نسبت به کاتالیزورهای واکنش تکامل هیدروژن مبتنی بر پلاتین و کاتالیست های واکنش تکامل اکسیژن بر پایه ایریدیوم دارند.

گوفنگ وانگ ، دانشمند مواد در دانشگاه پیتسبورگ ، ایالات متحده توضیح می دهد: “اکثر کاتالیزورهای آلیاژی معمولی حاوی یک عنصر فلزی اولیه با درصد اتمی بالا مانند پلاتین و یک یا دو نوع ترکیب فلزی جزئی با درصد اتمی نسبتاً کم هستند.” که در مطالعه شرکت نداشت “اجزای فلزی جزئی به طور معمول لیگاند یا اثرات کرنش مفیدی را برای افزایش عملکرد کاتالیزوری تشکیل دهنده فلز اولیه ارائه می دهند.” با این حال ، آلیاژهای با آنتروپی بالا یک مفهوم نسبتاً جدید هستند و شامل پنج یا چند عنصر مختلف در نسبتهای نزدیک به هم اتمی هستند.

تاکیشی فوجیتا ، از دانشگاه صنعتی کوچی ، و تیمش از سراسر ژاپن با رسیدن به فراتر از پنج عنصر ، آلیاژهای نانو حفره ای بسیار آنتروپی با 14 عنصر مختلف ، مانند آلومینیوم ، نقره ، طلا ، کبالت ، مس ، آهن ، ایریدیوم را سنتز کرده اند. ، مولیبدن ، نیکل ، پالادیوم ، پلاتین ، رودیوم ، روتنیوم و تیتانیوم ، از طریق یک فرآیند ساده جدا سازی یک مرحله ای.

وانگ خاطرنشان می کند: “کاتالیزور آلیاژی فوق آنتروپی فوق العاده قوی دارای ترکیب تقریباً یکنواخت برای همه اجزاء است.” “بنابراین ، دیگر هیچ تفاوتی بین اجزای اصلی و جزئی وجود ندارد.”

آلیاژهای با آنتروپی بالا که از عناصر مختلف مختلف تشکیل شده اند غیر معمول هستند ، اما فوجیتا می گوید این درجه بالای هم افزایی در این آلیاژها است که منجر به خواص متمایز آنها می شود ، مانند “آنتروپی پیکربندی بالا ، اعوجاج شبکه ای و انتشار کند” و همچنین به عنوان کاربرد بالقوه آنها به عنوان کاتالیزورهای قدرتمند.

سؤالات متداول مربوط به حق السعی و مزد و مزایا

فوجیتا می گوید: “سطوح فعال آلیاژهای آنتروپی بالا شامل میلیونها چیدمان اتمی مختلف است.” بنابراین ، برخی از جفت های اتمی محلی ممکن است به طور غیر منتظره خواص کاتالیزوری فوق العاده ای از خود نشان دهند. “

فوجیتا خاطرنشان می کند که سنتز آلیاژهای بسیار آنتروپی با عناصر بسیار زیاد از توزیع یکسان همیشه ساده نیست. او توضیح می دهد: “مانند آب و روغن ، ترکیب بسیاری از عناصر به طور یکسان آسان نیست.” ‘[However]، ما راهی ساده برای مخلوط کردن یکنواخت 14 عنصر پیدا کردیم [via] یک تکنیک ساده ، آلیاژ سازی با آلومینیوم و آلیاژ آلومینیوم با حکاکی.

ساختار نانو متخلخل که توسط فرآیند deallinging معرفی می شود ، سطح و تعداد سایتهای فعال احتمالی درون آلیاژها را افزایش می دهد و عملکرد کاتالیزوری آنها را بهبود می بخشد. علاوه بر این ، ترکیب چند فلزی متمایز آلیاژها می تواند انتقال بار و جذب یا دفع یون های مختلف را تسهیل کند.

جلوه کوکتل

فوجیتا ترکیب 14 عنصر را دارای اثر کوکتل می داند زیرا مخلوط کردن بسیاری از اجزای شیمیایی مختلف رفتار آنها را تغییر می دهد. اثر کوکتل از مجموع عناصر ناشی نمی شود ، بلکه ناشی می شود [from] ضرب عناصر ما می دانیم که کوکتل همیشه به دلیل مجموع هر عنصر ، بلکه طعم غیر منتظره اضافی از ترکیب عناصر ، خوشمزه است.

این تیم عملکرد الکتروکاتالیستی آلیاژهای نان حفره ای بسیار آنتروپی خود را در واکنش تکامل هیدروژن و واکنش تکامل اکسیژن تحت شرایط اسیدی ارزیابی کردند. آنها پایداری الکتروشیمیایی عالی ، انتقال سریع الکترون و سینتیک واکنش بالا را نشان دادند. ویژگی ها تأیید کردند که آلیاژها بیشتر مورفولوژی و ساختار متخلخل خود را حفظ کردند ، حتی پس از گذراندن 10 ساعت در یک محیط اسیدی.

در حالی که عملکرد کاتالیزوری آلیاژهای نانو حفره ای با آنتروپی فوق العاده بالا تا حد زیادی به اثرات هم افزایی 14 عنصر نسبت داده می شود ، به دلیل ترکیبات احتمالی متعدد عناصر درون آلیاژها ، تعریف آن بسیار پیچیده است.

هیئت منصفه بزرگ آمریکا اتباع چینی را به دلیل سرقت سایبری IP تحقیق متهم کرد اخبار

وانگ خاطرنشان می کند که در حالی که این مطالعه “جامعه وسیع تر را برای بررسی کاربرد گسترده تر آلیاژهای فوق آنتروپی بسیار بالا” ترغیب می کند ، س questionsالاتی در مورد این اثر هم افزایی و مکانیسم اساسی در مورد پایداری الکتروشیمیایی باقی می ماند.

و در حالی که تیم فوجیتا 14 عنصر اصلی را انتخاب می کند که معمولاً به عنوان کاتالیزور برای آلیاژهای نانومقاره بسیار آنتروپی خود استفاده می کنند ، ممکن است در آینده حتی از عناصر بیشتری استفاده شود. ‘غیر فلزات ، [such as] فوجیتا اظهار می دارد که از نظر فنی می توان از گوگرد یا فسفر استفاده کرد و ممکن است منجر به سولفیدها یا فسفیدهای غیر منتظره برای کاتالیز شود. با این حال ، “حداکثر تعداد ممکن عناصر تشکیل دهنده در آلیاژهای با آنتروپی بالا … یک سوال باز باقی می ماند.”

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-06 18:25:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.