الکتروشیمی بار زباله گرافیت هسته ای تابش یافته را کاهش می دهد پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محققان در بریتانیا فرایندی را ابداع کرده اند که از برق برای حذف آلاینده های رادیواکتیو از گرافیت هسته ای تابش شده استفاده می کند. این فرایند می تواند حجم زباله های نیروگاه های هسته ای را که نیاز به ذخیره سازی طولانی مدت و گران قیمت دارد ، کاهش دهد.

تصویری که یک آجر گرافیت معمولی راکتور Magnox را نشان می دهد

گرافیت برای حفظ واکنش زنجیره ای شکافت در انواع خاصی از راکتورهای هسته ای استفاده می شود. تخمین زده می شود که بیش از 300000 تن پسماند گرافیت هسته ای در سراسر جهان در انتظار ذخیره سازی یا دفع هستند. به دلیل تراکم بالای راکتورهای قدیمی ، تقریباً یک سوم زباله های گرافیتی تابیده شده در جهان در انگلستان قرار دارد.

بیشتر فناوریهای راکتورهای هسته ای پیشرفته ای که برای تولید انرژی کم کربن در آینده پیشنهاد می شوند ، از گرافیت هسته ای نیز استفاده خواهند کرد ، بنابراین این بار زباله برای نسل های آینده افزایش می یابد مگر اینکه راه حل های جدیدی برای درمان ، کاهش و بازیافت این ضایعات مورد بررسی قرار گیرد. ابی جونز از دانشگاه منچستر فناوری هایی که بتوانند این بار را به حداقل برسانند نه تنها هزینه های مدیریت زباله های قدیمی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند ، بلکه پایداری راکتورهای هسته ای آینده را نیز افزایش داده و به اهداف صفر خالص کمک می کنند. “

استراتژی فعلی انگلستان ، همانطور که توسط اداره خلع سلاح هسته ای مشخص شده است ، ذخیره گرافیت زباله به طور موقت است تا ایزوتوپ های کوتاه مدت قبل از دفع نهایی پوسیده شوند. با این حال ، ذخیره ضایعات گرافیت هسته ای گران است ، از نظر فضا ناکارآمد است و خطر آلودگی را به همراه دارد.

در پاسخ به این مسائل ، جونز و همکارانش تصمیم گرفتند که آیا الکترولیز در محیط نمک مذاب با دمای بالا می تواند برای ضد عفونی گرافیت هسته ای اعمال شود یا خیر. کلینت شراد ، عضو تیم می گوید که آنها از نمک مذاب به دلیل پنجره الکتروشیمیایی وسیع آن استفاده کرده و به آنها امکان دسترسی به پتانسیل های الکتریکی را می دهند که می تواند باعث حذف بهتر آلاینده های گرافیت هسته ای شود.

20 فرصت های سرمایه گذاری در طرح های پیشران صنعت پتروشیمی آماده رونمایی

به عنوان اثبات مفهوم ، تیم آزمایشاتی را با استفاده از نمونه های گرافیت از محل های مختلف راکتور در سراسر انگلستان انجام داد. پس از الکترولیز ، آنها ارزیابی کردند که گرافیت چه محتویات خوردگی و شکافت را در محیط نمک مذاب آزاد می کند. سپس گروه پارامترهای فرآیند را برای بهینه سازی انتقال رادیوایزوتوپ به فاز نمک تنظیم کرد.

پس از درمان ، تیم گرافیت را ارزیابی کردند و کاهش قابل توجهی در محتوای رادیواکتیو پیدا کردند. کاهش فعالیت آنقدر زیاد بود که گرافیت حاصل می تواند از زباله های سطح متوسط ​​به زباله های سطح پایین طبقه بندی شود.

Ken Czerwinski ، رادیوشیمی در دانشگاه نوادا ، لاس وگاس در ایالات متحده می گوید: “سهم کلیدی این کار بالقوه تمرکز ضایعات رادیواکتیو و محدود کردن مقدار مواد برای دفع زباله های رادیواکتیو سطح بالا است.”

جونز پیشنهاد می کند که استفاده از این روش در مقیاس صنعتی “می تواند بیش از 1 میلیارد پوند از هزینه های مربوط به مدیریت گرافیت هسته ای انگلستان را با” اجتناب از الزامات ذخیره سازی موقت و به حداقل رساندن حجم زباله که نیاز به دفع مدیریت شده “را نجات دهد.

تصویری که نیروگاه های هسته ای را نشان می دهد

علیرغم دستیابی به سطوح بالای آلودگی ، محققان همچنین حداقل تخریب گرافیت را مشاهده کردند. این نشان می دهد که راکتورهای آینده می توانند دوباره از گرافیت استفاده کنند. شراد می گوید که این امر نه تنها منجر به کاهش بار زباله می شود ، بلکه با ارائه یک رویکرد کامل چرخه عمر برای یک جزء اصلی راکتور ، پایداری سیستم های راکتور هسته ای را افزایش می دهد.

در مرحله بعد ، تیم قصد دارد تحقیقات بعدی را با بررسی طیف وسیع تری از نمونه های گرافیت انجام دهد و بررسی کند که آیا گرافیت هسته ای تصفیه شده به اندازه گرافیت بکر در یک سیستم راکتور م effectivelyثر عمل می کند. این به آنها این امکان را می دهد که تعیین کنند آیا استفاده مجدد از گرافیت هسته ای در آینده گزینه ای امکان پذیر است.

45.7 درصد عرضه ها معامله شد/ آمار معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا؛ یکشنبه 24 مرداد 1400

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-07 17:10:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.