افشای نور بر روی مکعب های اورانیوم دوران نازی با پزشکی قانونی هسته ای مدرن | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

زنی مکعب سیاه را در جعبه پرسپکس نگه داشته است

پس از اینکه نیروهای متحد مکعب های اورانیوم را که آلمان نازی برای توسعه فناوری هسته ای خود در طول جنگ جهانی دوم استفاده می کرد ، توقیف کردند ، در نتیجه اطمینان حاصل کردند که این برنامه موفق نمی شود ، اکثر آنها در تاریخ از بین رفتند. تنها حدود 12 مورد از آنها امروزه در چند موسسه مانند آزمایشگاه ملی شمال غربی اقیانوس آرام (PNNL) در ایالت واشنگتن ، ایالات متحده باقی مانده است. در حال حاضر ، محققان در حال استفاده از تکنیک های پزشکی قانونی مدرن هسته ای برای تعیین این مکعب ها هستند و ثابت می کنند که آنها واقعاً از برنامه هسته ای شکست خورده آلمان در جنگ جهانی دوم ناشی شده اند. آنها همچنین در حال آزمایش پوشش های خود هستند که برای محدود کردن اکسیداسیون استفاده شده است تا محل ایجاد آنها را کشف کنند.

از 1000 تا 1200 مکعب اورانیوم تولید شده توسط گروه های تحقیقاتی ورنر هایزنبرگ در دانشگاه برلین و کورت دیبنر در گوتو بیش از 80 سال پیش ، بیش از 600 مورد به ایالات متحده ارسال شد. هیچ کس واقعاً نمی داند که این مواد چگونه به جایی رسیده است ، از جمله در PNNL ، اما دانشمندان آنجا در تلاش هستند تا صحت آنها را تأیید کرده و درباره آنها بیشتر بدانند. بریتانی روبرتسون ، دانشجوی دکتری PNNL که در این پروژه مشارکت دارد ، این کار را در یک کنفرانس مجازی از انجمن شیمی آمریکا ارائه کرد.

روبرتسون در حال تطبیق یک روش رادیو کرونومتری – که مواد رادیواکتیو و محصولات پوسیدگی آنها را اندازه گیری می کند – است تا عناصر موجود در مکعب های اورانیوم را بهتر تفکیک و کمی کند و سن آنها را با دقت بیشتری تعیین کند. او همچنین این روش را برای تجزیه و تحلیل ناخالصی های عناصر کمیاب خاکی در مکعب ها تصحیح می کند ، که می تواند نشان دهد اورانیوم اصلی در کجا استخراج شده و آیا برای گروه هایزنبرگ یا دیبنر یا هر دو تولید شده است.

انحصار مجوز کارگزاری پس از 12 سال شکسته شد

احترام به تکنیک های پزشکی قانونی هسته ای

جان شوانتس ، سرپرست تیم تحقیق ، می گوید: “ما قصد داریم در اینجا از این پروژه سرگرم کننده برای پیشرفت برخی از روشهای جدید علم پزشکی قانونی هسته ای استفاده کنیم ، به امید اینکه این تکنیک ها در تحقیقات پزشکی قانونی هسته ای واقعی نیز به کار گرفته شوند.” تیم هسته ای و رادیوشیمی PNNL. تیم امیدوار است که در نهایت بتوان از این فناوری برای مقابله با قاچاق غیرقانونی مواد هسته ای و همچنین تأیید ادعاهای تاریخی استفاده کرد.

برای این پروژه ، شوانتس نمونه ای از مکعب اورانیوم واقع در PNNL داشت که آزمایشگاه از آن برای آموزش مرزبانان بین المللی و دیگران برای تشخیص مواد هسته ای استفاده می کرد. اما تحقیقات وی مستلزم دسترسی به مکعب های اضافی از این دوران بود و تیموتی کوث ، دانشمند مواد در دانشگاه مریلند ، که یادگاری های هسته ای را جمع آوری می کند ، نمونه هایی از دو مورد دیگر ارائه کرد.

این 125 سانتی متر3 مکعب ها ، که وزن آنها کمتر از 2.5 کیلوگرم است ، مضاعف در پلکسی گلاس محصور شده اند و دارای فاصله فوم برای جلوگیری از تماس ناخواسته با مواد رادیواکتیو هستند.

پس از تجزیه و تحلیل پوشش سطح یکی از مکعب ها ، تیم شوانتس تأیید کرد که احتمالاً در جنگ جهانی دوم ساخته شده است. علاوه بر این ، محققان در پوسته های اورانیوم که از لایه های سطحی آن مکعب برداشته شد ، استایرن پیدا کردند ، که نشان می دهد که حداقل بخشی از برنامه دیبنر بوده است.

هایزنبرگ برای جلوگیری از اکسیداسیون مکعب خود از یک پوشش مبتنی بر سیانید استفاده کرد ، در حالی که دیبنر از یک پوشش استایرن استفاده کرد. تیم PNNL در حال انجام استخراج روی دو مکعب دیگر است و اندازه گیری ها نزدیک است.

پروژه‌های شرکت ملی نفت با محور زنجیره تأمین ایرانی اجرا می‌شوند

روبرتسون به یاد می آورد: “من فکر می کردم که این یک پوشش طولانی است که این پوشش قابل تشخیص است.” “من فکر نمی کردم که یک ماده آلی در تمام این دهه ها در کنار فلز اورانیوم بماند و هنوز قابل تشخیص باشد.”

روبرتسون اگرچه از نتایجی که این تحقیق به دست می آورد بسیار هیجان زده است ، اما کار با این مکعب ها که به چنین دوران هولناکی در تاریخ مرتبط هستند “تا حدی سورئال و تا حدودی ترسناک” است.

او می گوید: “وقتی کلمه” نازی “را در برخی از نوشته های ما قرار می دهیم عجیب است ، زیرا احساس خیلی بدی دارد.” اما در عین حال ، بسیار راحت است که بتوانم این مواد را در دستانم نگه دارم ، زیرا اگر آنها موفق بودند ، احتمالاً واقعاً رادیواکتیو بود و من نمی توانستم آن را لمس کنم ، اما جهان نیز یک مکان بسیار متفاوت. ‘

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-27 13:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.