اعتبار سبز فرآیند تبلور با استفاده از خشک کن مخروطی چرخشی تبدیل شد | پژوهش

امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

دانشمندان کانادایی مکانیک شیمی را با تجهیزات آزمایشگاهی تغییر کاربری داده اند تا یک فرآیند سنتز و تبلور جدید ایجاد کنند. مقیاس پذیر و کارآمد است، از حلال کم استفاده می کند و فرآیندهای کریستالیزاسیون و خشک کردن را با هم ترکیب می کند، بنابراین می تواند با صرفه جویی در زمان و هزینه آن در هنگام ساخت مواد فعال دارویی، و همچنین آسیب کمتری به محیط زیست نسبت به روش های فعلی، برای صنعت داروسازی مفید باشد.

فرآیندهای سنتز آلی و کریستالیزاسیون سنتی نسبتاً حلال هستند. با این حال، استفاده از حلال و بازیابی با مصرف انرژی قابل توجه و انتشار گازهای گلخانه ای و همچنین حجم وسیعی از حلال های زباله همراه است.

در سمت چپ تصویری از بیرون یک خشک کن مخروطی فلزی و در سمت راست داخل درام فلزی را نشان می دهد

برای از بین بردن این مشکل زباله و بهبود اعتبار زیست محیطی این فرآیندها، الکس استیرک، از Apotex Pharmachem در انتاریو، و تیمش فرآیندی را توسعه داده اند که آن را غلت زدن به کمک بخار می نامند. استیرک توضیح می‌دهد: «اگر تمام چیزی که از حلال خود استفاده می‌کنید این است که برخوردهای خوبی داشته باشید، پس اگر واکنش‌دهنده‌های خود را در نوعی دستگاه، در این مورد خشک‌کن مخروطی چرخشی به هم بزنید، می‌توانید مقدار حلالی را که واقعاً استفاده می‌کنید به شدت کاهش دهید.» .

خشک کن های مخروطی دوار معمولاً در تنظیمات شیمی صنعتی برای خشک کردن جامدات استفاده می شوند. تیم استیرک نشان داده است که تغییرات کوچک می‌تواند آنها را در ظرف‌های واکنشی پنهان کند که می‌توانند دو ماده جامد را در فضایی از بخار حلال به هم برسانند تا محصول مورد نظر را تشکیل دهند. این تکنیک مکانیکی می تواند در مقیاس کوچکتر در محیط دانشگاهی با استفاده از یک اواپراتور چرخشی استاندارد کار کند. در هر دو مورد، تجهیزات قبلاً برای به دام انداختن حلال‌هایی که از مواد جامد خشک‌کن خارج می‌شوند طراحی شده‌اند، بنابراین علاوه بر نیاز به مقدار بسیار کمتری از حلال، امکان بازیابی و بازیافت آن نیز وجود دارد. این فرآیند کریستالیزاسیون سبز باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

حتما بخوانید :
89.9 درصد عرضه های سبک خطی معامله شد

نموداری که بلورها را به شکل شش ضلعی در حال چرخش نشان می دهد

تومیسلاو فریشچیچ، شیمیدان سبز در دانشگاه مک گیل در کانادا، که در این تحقیق شرکت نداشت، می‌گوید: «مردم قبلاً چنین کارهایی را به‌عنوان مفهومی انجام داده‌اند، اما زیبایی این کار این است که روشی بسیار ساده نشان می‌دهد که انرژی کم، شیمی با حلال کم را می توان در یک محیط صنعتی اجرا کرد.

این تیم قبلاً نشان داده است که می‌توان از این فرآیند برای تولید چندین اشکال جامد فعال دارویی، از جمله نمک‌ها و کریستال‌های داروهای شناخته‌شده مانند آکالابروتینیب، اولانزاپین، اریپیپرازول و حتی کافئین استفاده کرد. استیرک نسبت به دیگر کاربردهای بالقوه این تکنیک خوشبین است. «اگر شخص دیگری بخواهد خودش این کار را امتحان کند، اصلاً نیازی به خرید ابزار دقیق جدیدی نخواهد داشت، عملکرد مورد نیاز آنها از قبل وجود دارد، فقط یک فرآیند فکری متفاوت وجود دارد، «آیا می توانم از این فرآیند برای واکنش خود استفاده کنم؟ استرک می گوید. “شما واقعاً فقط توسط تخیل خود محدود شده اید، آسمان حد است.”

منبع : www.chemistryworld.com
2022-01-05 18:02:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:
کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.