ادعای وال استریت ژورنال درباره عامل ایجاد بن‌بست در مذاکرات وین

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شد پس از گفت‌وگو با منابع غربی درباره مذاکرات وین دریافته است آمریکا هیچ تضمینی به ایران برای خارج نشدن دوباره از برجام نمی‌دهد.

به گزارش دکاموند شیمی به نقل از ایسنا، لارنس نورمن، خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال در یک رشته توییت نوشت که به تازگی گفت وگوهایی را با منابع غربی درباره وقفه ایجاد شده در مذاکرات وین میان ایران و 1+4 داشته است.

وی نوشت که نقل قول ها درباره درخواست ایران از آمریکا برای ارائه تضمین دائمی مبنی بر عدم خروج مجدد آمریکا از توافق هسته ای صحت دارد و مدعی شد که این، به عاملی برای ایجاد بن‌بست در مذاکرات تبدیل شده است.

نورمن افزود: آمریکا تضمین دادن در این خصوص  را مغایر برجام می داند، چراکه معتقد است در توافق 2015 چنین تضمینی وجود نداشته و برجام یک توافق سیاسی بر مبنای تعهدات سیاسی است. واشنگتن می گوید که اگر ایران می خواهد توافق را تغییر دهد، آمریکا هم خواسته های خود را دارد.

خبرنگار وال استریت ژورنال در توییتی دیگر با تاکید بر اینکه منابع مختلف دیدگاه های مختلفی دارند، نوشت: برداشت من از این روایت ها این است، اینکه ایران و آمریکا به طور مستقیم با یکدیگر گفت‌وگو نمی‌کنند در ایجاد سوءتفاهم آنها از مواضع و انتظارات یکدیگر نقش داشته است.

وی مدعی شد که تیم ایران به سرپرستی عراقچی در دوران ریاست جمهوری روحانی در مراحل پایانی مذاکرات وین درخواستش را  از دریافت ضمانت دائمی درباره عدم خروج دوباره آمریکا از برجام تقلیل داده و خواستار اخذ ضمانتی مبنی بر عدم خروج دولت بایدن از توافق هسته ای شده بود.

وی همچنین نوشت: مسئله روشن بود؛ در واقع، به صورت علنی اعلام شد که ضمانت دائمی منتفی است. هیچ رئیس‌جمهور آمریکا اختیار ملزم کردن دولت بعدی به یک معاهده غیرالزام‌آور که از تأیید کامل سنا برخوردار نیست را ندارد. همان طور که (رابرت) مالی گفته بود.

مهم‌ترین ویژگی‌های روابط عمومی خوب و بد را بشناسید!

وی افزود: مالی گفت که آمریکا نمی خواهد این همه برای بازگشت به توافق تلاش کند تا تنها دلیلی برای خروج دوباره از آن بیابد. آن زمان رایزنی هایی جدی درباره لحن این ضمانت نامه وجود داشت تا اطمینان کافی به ایران داده شود و تیم این کشور بتواند در خانه آن را به عنوان یک دستاورد ارائه دهد.

دولت بایدن به صراحت این موضوع را بیان کرد که هرگونه ضمانت حقوقی، فراتر از توافقی خواهد بود که بر سر آن اجماع شده است. با این حال، آنها تمایل داشتند در داخل متن، تعهد سیاسی خودشان را به اجرای توافق و پایبندی به آن را درج کنند.

نورمن تصریح کرد: در آن زمان من متوجه شدم که بحث هایی درباره لحن و ادبیات این ضمانت در حال انجام است اما واضح است که در همین نقطه، یک اختلاف نظر واقعی میان ایران و آمریکا وجود داشته که همچنان هم ادامه دارد.

با این حال، نکته اساسی این است که مذاکرات در جریان بود و ادامه داشت. به نظر نمی آید که این، دلیل توقف مذاکرات باشد زیرا مذاکراه کنندگان آشکارا می گفتند که رایزنی ها ادامه دارد و در حال پیشرفت است اما شاید این، خط قرمز قطعی تهران است. چیزی که در حال حاضر آن را هرگز نمی فهمیم.

این خبرنگار ادامه داد: منابع غربی دریافته اند که خروج آمریکا از برجام در سال 2018 سبب شده است که ایران خواستار تضمین (برای عدم خروج دوباره) شود و این، کاملا یک درخواست منطقی است. شاید این شکافی بود که نمی توان آن را از میان برد اما تنها راه آزمایش آن مذاکره است، به طور ایده آل مذاکره مستقیم.

 


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

 

منبع : wikiplast.ir
2021-10-30 15:50:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.