آیا در فضای کاری مسمومی فعالیت می‌کنید؟

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

آیا تا به حال مدیرانی داشته‌اید که خود شیفته‌‌اند؟ فقط به نیاز‌های خود فکر می‌کنند؟ گرم و سرد می‌شوند؟ سوء استفاده می‌کنند؟ همیشه دیگران را مقصر می‌دانند؟ مسئولیت‌پذیر نیستند؟ در قبال این مدیران چه کار باید کرد؟

آیا می‌دانستید که از هر پنج مدیرعامل، یک نفر خودشیفته است؟ در واقع نوعی خودبینی و جامعه‌گریزی در بعضی‌ها وجود دارد و احتمالا شما با یکی از این افراد روبرو شده‌اید. آن‌ها بسیار ویران‌گرند و در کار تاثیر منفی زیادی دارند. چگونه متوجه خواهید شد که با یک خودشیفته کار می‌کنید؟ آن‌ها یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌هایی‌اند که ممکن است مشاهده کنید: “خودشیفتگان”.

مریام وبستر “خودشیفتگی” را “احساس جذابیت شدید، خود‌بزرگ‌بینی و نیاز به توجه و تحسین” تعریف می‌کند. خودشیفتگان نقاب به چهره دارند، بنابراین به سادگی متوجه حضورشان نخواهید شد. پس لازم است قبل از اینکه روحیه و اعتبارتان را از بین ببرند، آنها را کشف کنید.

فقط به نیازهای خود فکر می‌کنند

آن‌ها به مسائلی که برای همکاران یا زیردستان مهم است، اهمیتی نمی‌دهند و در مواجهه با آن‌ها حالت تدافعی می‌گیرند، توجیه‌کننده هستند و عذرخواهی نمی‌کنند. به محض دریافت این الگوهای رفتاری، آن را یک نشانه بدانید، از طریق کانال‌های مختلف بررسی کنید و اگر متوجه شدید که به شرایط شما احترام نمی‌گذارند، ارتباط با آنها را به طور کامل قطع کنید.

نمی توانند شرایط سخت را تحمل کنند

در مواقعی که فشار کمی روی آنهاست ممکن است به خوبی عمل کنند، اما در مواقع بحرانی انتظار حمایت از جانب آنها را نداشته باشید. این مساله باید زنگ هشدار اتفاقات بدی باشد که به هنگام بروز مشکلات رخ خواهد داد.

شما را دق مرگ خواهند کرد

هنگامی که نتیجه‌ی کار ناامیدکننده باشد، فرد خودشیفته مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرد و تلاش می‌کند تا عملکرد بد خود را توجیه کند یا تقصیر را گردن فرد دیگری (احتمالا شما) بیاندازد. برای خودشیفتگان آسان نیست که صداقت در گفتار داشته باشند، بدون قضاوت تنها شنونده باشند و مسئولیت آنچه را که ایجاد کرده‌اند، به عهده بگیرند. این طرز رفتار به هیچ عنوان یک رابطه‌ی کاری حساب شده و امن نیست.

دومین واحد بزرگ مونواتیلن گلایکول جهان در آستانه بهره برداری

گرم و سرد می‌شوند

خودشیفته‌ها تعادل شخصیتی و ثبات در گفتار ندارند. یک روز به شما می‌گویند که شگفت‌انگیز و هوشمند هستید(بخشی از افسون گول‌زننده‌ی آنها) و روز بعد رفتاری سرد، تخریب‌گر و متفاوت خواهند داشت.

سوءاستفاده‌کنندگان بزرگی هستند

فرد خودشیفته برای برآورده‌کردن نیازهای خود، با همکارانش روابط دوستانه‌ی خارج از محیط کاری برقرار می‌کند و تلاش خواهد کرد تا آن‌ها را متقاعد کند که با او هم‌عقیده شوند، این مسئله ممکن است منجر به مشکلاتی شود و کل تیم را به خطر بیندازد. برای خنثی کردن حیله‌ی آنها می‌بایست در همه حال رفتار آنها را مشاهده و تحلیل ذهنی کنید اما آیا  چنین چیزی  ممکن است؟ اگر باشد که بی نظیر است!

دیگران را مقصر می‌دانند

هنگامی که نتایج کاری خوبی به دست نیاید، خوشیفتگان همکار و زیردستان خود را حتی به اشتباه و غیر‌عادلانه سرزنش می‌کنند. برای آنها هیچ وقت هیچ چیز کاملا رضایت‌بخش نیست. به عنوان یک همکار ممکن است با سعی بیش از حد، منفی‌نگری آنها را بی‌اثر کنید. اما بعد از مدتی دچار خودسانسوری و وسواس فکری خواهید شد زیرا از بازخورد‌ها هراس دارید. در واقع از ترس باخت، بازی جدیدی را شروع نخواهید کرد.

توصیه‌هایی برای برخورد با خودشیفته‌ها

هرگز مسئله را شخصی نکنید، به خود نگیرید و خودتان را سرزنش نکنید. مشکل آنها هستند نه شما. هر‌چه زودتر تشخیص بدهید که با یک خودشیفته همکار هستید، به همان نسبت زودتر کنترل احساساتان را به دست گرفته و راهتان را سوا خواهید کرد. بنابراین به خواسته‌های غیر منطقی آنها توجهی نکنید. در نهایت، مطمئن شوید که رئیس‌تان می‌داند چه اتفاقی در حال رخ‌دادن است و پشت شما را خالی نمی‌کند. به عبارت دیگر، همه چیز را مستندسازی کنید تا اگر مدیریت منابع انسانی  وارد عمل شد، در دفاع از خود، دست‌خالی نمانید.

منبع : تکراسا


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

پتروشیمی میدان دار نخست مبارزه با کرونا

منبع : wikiplast.ir
2021-09-25 11:49:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.