آزمایش غیر حیوانی برای حساسیت پوست تأیید OECD | کسب و کار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) اولین استراتژی آزمایش کلی را برای پیش بینی واکنش های آلرژیک پوست بدون استفاده از حیوانات تصویب کرد. این استراتژی در یک همکاری ده ساله بین شرکت شیمیایی آلمان BASF و متخصص عطر و طعم سوئیسی گیواودان ایجاد شد. به گفته رئیس آزمایشگاه گیواودان آندریاس نچ ، غربالگری مولکولی ، در پیش بینی خطرات آلرژی انسان بهتر از آزمایش سنتی حیوانات است.

تصویری که نشان می دهد یک اسم حیوان دست اموز در دست است

حساسیت پوستی یکی از اثرات بالقوه ای است که باید برای یک محصول آرایشی ارزیابی شود. همانطور که روبرت لندسیدل ، نایب رئیس سم شناسی ویژه در BASF توضیح می دهد ، تیم فرآیند حساسیت را از اولین تماس یک ماده با پوست انسان تا شیوع درماتیت تماسی آلرژیک (ACD) پس از تماس مکرر تجزیه و تحلیل کردند و چندین رویداد کلیدی را که منجر به آن می شوند ، شناسایی کردند. ACD روشهای مختلف آزمایشگاهی در دهه گذشته توسط OECD برای رویدادهای کلیدی خاص تأیید شده بود ، اما یک استراتژی کلی نبود که بتواند نیاز به آزمایشات روی حیوانات را برطرف کند.

این تیم دریافت که ترکیب روش ها برای ارزیابی سه مورد از رویدادهای کلیدی کافی است. اولین ، سنجش واکنش پذیری مستقیم پپتید ، به بررسی این موضوع می پردازد که آیا ماده آزمایش کننده با استفاده از هپتاپپتیدهای مصنوعی به عنوان جایگزین به پروتئین های پوست (اولین مرحله از فرآیند حساسیت) متصل می شود یا خیر.

این رویداد اتصال باعث می شود سلول های دندریتیک در پوست به گره های لنفاوی مهاجرت کنند. دومین آزمایش ، یک آزمایش فعال سازی سلولی انسانی ، تغییرات سلولهای دندریتیک را هنگام جوجه کشی با ماده آزمایش اندازه گیری می کند.

سیستم ایمنی بدن به طور معمول تنها در صورتی به پروتئین های تغییر شده پاسخ می دهد که باعث ایجاد استرس یا آسیب شوند. روش سوم از یک مسیر پاسخ استرس سلولی استفاده می کند که به ژن گزارشگر بیولومنسانس متصل است و دو روش مبتنی بر لومینومتر برای تشخیص پاسخ در دسترس است.

جواد اوجی وزیر نفت شد + بیوگرافی

در حالی که با ترکیب این سه روش می توان تشخیص داد که آیا ماده آزمایش کننده حساس کننده پوست است یا خیر ، مقدار قدرت آن از دست رفته است. برای بررسی این موضوع ، اولین آزمایش برای اندازه گیری سرعت اتصال سریع گسترش یافت. این آزمایش جنبشی جدید در حال حاضر نیز توسط OECD پذیرفته شده است.

Landsiedel می گوید: “برای حساسیت پوستی ، بر خلاف تقریباً همه اثرات سمی دیگر ، داده های انسانی خوبی در دسترس است.” از این رو ، ما می توانیم نتایج آزمایشات استاندارد روی حیوانات و رویکرد جدید غیر حیوانی را با پتانسیل واقعی مواد آزمایش کننده حساس به پوست انسان مقایسه کنیم. “

تأیید این استراتژی از سوی OECD مورد استقبال فیونا سیول ، رئیس سم شناسی مرکز ملی بریتانیا برای جایگزینی ، پالایش و کاهش حیوانات در تحقیقات (NC3Rs) قرار گرفت. او می گوید: “این یک گام مهم رو به جلو برای تحقق هدف کاهش وابستگی به حیوانات آزمایشی در ارزیابی ایمنی مواد شیمیایی و داروها است.”

لندسیدل می گوید که BASF و گیواودان به کار بر روی روش های جایگزین دیگر از جمله سمیت باروری و سمیت تنفسی ادامه می دهند. او می گوید: “روش ها و استراتژی های آزمایش بر روی اثرات غدد درون ریز در حال حاضر اولویت توسعه روش جایگزین ما هستند.”

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-14 17:58:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.