آرامش دلار در انتهای تابستان

امتیاز دهید

دلار که در مردادماه، رشد دو رقمی را به ثبت رسانده بود، در آخرین ماه تابستان، روزهای آرامی را پشت سر گذاشت. یکی از نشانه‌های آرامش بازار محدود شدن بازدهی اسکناس آمریکایی بود. دلار در شهریورماه به افزایش 6 دهم درصدی اکتفا کرد.

به گزارش دکاموند شیمی به نقل از دنیای اقتصاد، بخشی از این رشد نیز ناشی از افزایش دو روز انتهایی شهریورماه بود. دلار روز سه‌شنبه 170 تومان رشد را به ثبت رساند و روز چهارشنبه 50 تومان افزایش را تجربه کرد. با این دو افزایش، دلار در شهریورماه روی عدد 27 هزار و 570 تومان به کار خود پایان داد.

یک ماه قبل، اسکناس آمریکایی در محدوده 27 هزار و 400 تومان قرار داشت. برخلاف افزایش قیمت دلار، سکه امامی در شهریورماه، کاهش قیمت را تجربه کرد.

سکه در آخرین ماه تابستان 4 دهم درصد از ارزش خود را از دست داد. افت ماهانه سکه در حالی رخ داد که در روز آخر تابستان، 75 هزار تومان رشد را به ثبت رسانده و در محدوده 11 میلیون و 995 هزار تومان به کار خود پایان داده بود. به گفته فعالان، رشد بهای اونس طلا یکی از مهم‌ترین عواملی بود که باعث شد سکه نزدیک به مرز 12 میلیون تومانی به کار خود پایان دهد.

زندان دلار در شهریورماه

بیشترین قیمتی که دلار در آخرین ماه تابستان ثبت کرد، مربوط به 6 شهریور بود که این ارز به محدوده 28 هزار و 100 تومان رسید.

پس از ثبت چنین رکوردی، بازار با سرعت در موقعیت نزولی قرار گرفت و قیمت در 8 شهریورماه به زیر کانال 27 هزار تومانی رفت.

به این ترتیب می‌توان گفت که بازار در روزهای ابتدایی شهریورماه نوسانات کاهشی و افزایشی قابل توجهی داشت ولی به مرور فضای بازار آرام‌تر شد.

دلار از 8 تا 15 شهریورماه در دامنه کوچک 26 هزار و 800 تا 27 هزار و 200 تومان زندانی شد و در نیمه دوم شهریورماه نیز توان عبور از محدوده 27 هزار و 800 تومان را از خود نشان نداد.

حتما بخوانید :
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد

البته در نیمه دوم شهریورماه اسکناس آمریکایی هیچ گاه هم نتوانست به زیر کانال 27 هزار تومانی برود. در هفته آخر شهریورماه نیز دلار در فاصله بین 27 هزار و 300 تا 27 هزار و 600 تومان سرگردان بود.

دلار چند روز در کانال 28 نوسان کرد؟

عمده نوسانات دلار در شهریورماه در کانال 27 هزار تومانی صورت گرفت و تنها قیمت یک روز در کانال 28 هزار تومان، معاملات خود را انجام داد. دو بار نیز اسکناس آمریکایی زیر کانال 27 هزار تومانی معامله شد. با این اوصاف می‌توان گفت که دلار در آخرین ماه تابستان در کانال 27 هزار تومان آرام گرفت.

به باور تحلیل‌گران فنی، دلار در صورتی می‌تواند با ورود تقاضای جدید و عبور از کانال 27 هزار تومانی مواجه شود که از محدوده 27 هزار و 800 تومانی عبور کند. در مقابل، انتظارات کاهشی در شرایطی در بازار فعال می‌شود که محدوده 27 هزار و 200 تومان از دست برود.

دلیل رشد دلار در انتهای شهریورماه

به گفته فعالان، یکی از مهم‌ترین عواملی که موجب شد دلار در روزهای آخر شهریورماه رشد قیمت را تجربه کند، برداشت معامله‌گران از صحبت‌های مقام‌های ایرانی و غربی درباره مذاکرات هسته‌ای بود.

در حالی که در ابتدای هفته معامله‌گران تصور می‌کردند به زودی مذاکرات هسته‌ای آغاز خواهد شد، در اواسط هفته، این باور تا حدی تعدیل شد. برخی معامله‌گران عنوان می‌کردند که صحبت‌های رئیس‌جمهور ایران و آمریکا نشان می‌داد که در مواضع دو طرف نسبت به چند ماه پیش تغییری ایجاد نشده است.

ایران خواستار لغو همه تحریم‌هاست و آمریکا به دنبال برگشت یکباره ایران به برجام. البته با وجود چنین انتظاراتی، همچنان امیدواری نسبت به لغو تحریم‌ها در بازار وجود دارد و همین عامل موجب شده است که خریداران درازمدت وارد بازار نشوند.

 


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

 

حتما بخوانید :
صنعتگران و دانش‌بنیان‌ها در توسعه صنعت نفت نقش‌آفرینی کنند

منبع : wikiplast.ir
2021-09-23 11:36:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:
کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.