آتش‌سوزی در جریان شورش‌ها اثرات زیست‌محیطی مواد شیمیایی کشاورزی را که به‌طور صحیح ذخیره نشده‌اند را در معرض دید قرار می‌دهد | کسب و کار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

احتمالاً ناآرامی‌های داخلی در صدر فهرست آسیب‌پذیری‌های مهم شرکت‌ها برای تأسیسات شیمیایی نیست، اما ممکن است پس از قیام‌های سال گذشته در آفریقای جنوبی تغییر کند. برای بیش از یک هفته در ژوئیه 2021، شورش‌کنندگان ساختمان‌ها را در سراسر کوازولو ناتال غارت کردند و آنها را به آتش کشیدند، از جمله انبار تولیدکننده مواد شیمیایی کشاورزی UPL در کورنوبیا، شمال دوربان.

تصویری که یک پاک کننده را نشان می دهد که ماهی های مرده را از ذخیره گاه طبیعی مرداب uMhlanga در دوربان خارج می کند.

این هرج و مرج پس از آن آغاز شد که جیکوب زوما، رئیس جمهور سابق، به دلیل امتناع از پاسخ دادن به سؤالات در تحقیقات فساد، به 15 ماه حبس محکوم شد. همچنین گزارش شده که ناشی از بیکاری و نابرابری اقتصادی است که با همه‌گیری کووید-19 بدتر شده است.

UPL ممکن است از نظر کیفری در قبال آسیب های زیست محیطی ناشی از انتشار مواد شیمیایی آن مسئول شناخته شود. اگرچه تأسیسات اجاره‌ای آن عمداً آتش زده و با خاک یکسان شده بود، در تحقیقات بعدی مشخص شد که حجم مواد شیمیایی ذخیره‌شده در انبار UPL بیش از 500 متر مکعب بوده است. چنین حجم هایی احتمالاً باید به مجوزهای زیست محیطی اضافی، ارزیابی خطر و اقدامات بالقوه کاهش نیاز داشته باشند، که UPL وجود نداشت.

خشونتی که به عنوان بدترین خشونت در آفریقای جنوبی از زمان پایان آپارتاید توصیف می شود، منجر به آتش سوزی در سایت UPL در اواخر 12 ژوئیه شد. تلاش‌ها برای خاموش کردن آتش به دلیل نگرانی‌های امنیتی مرتبط با ناآرامی‌ها در خیابان‌ها و همچنین عدم دسترسی به منابع آب کافی و تجهیزات حفاظت فردی با مشکل مواجه شد. بخش‌هایی از ساختار انبار باید تخریب می‌شد تا آتش‌ندکاموند شیمین بتوانند با خیال راحت جیب‌های مواد در حال دود را خاموش کنند.

آتش سوزی که حدود دوازده روز به طول انجامید، ویژگی های امنیتی و ایمنی تاسیسات کاملاً جدید را تحت تأثیر قرار داد. آتش دود بزرگی را در جو منتشر کرد و مقدار زیادی آبی که برای خاموش کردن آن استفاده می شد دستگاه های حوضه آبریز را فرا گرفت.

UPL متعلق به هند به سرعت یک سرویس نظافت صنعتی را استخدام کرد که سعی در مهار آب سرریز کرد. متخصصان محیط زیست همچنین از رودخانه Ohlanga و تالاب uMhlanga در نزدیکی آن نمونه برداری کردند تا مشخص کنند که آیا این حادثه باعث آلودگی محیطی شده است یا خیر. ناآرامی مدنی جاری، حمل و نقل این مواد را برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه ها به تاخیر انداخت و مردم محلی را از قرار گرفتن در معرض احتمالی شیمیایی خود مطمئن نکرد.

حتما بخوانید :
کارت بازرگانی اجاره ای جرم است؟ رسیدگی به عهده کیست؟

دود و نشت

در پی آتش سوزی، UPL تاکید کرد که تعدادی از محصولات نگهداری شده در انبار آن بر پایه آب بوده و نگرانی سلامتی ایجاد نمی کند و اکثر قارچ کش ها و علف کش های آن احتمالا به طور کامل در آتش سوخته اند.

با این حال، این شرکت اذعان کرد که برخی از علف‌کش‌ها، مانند کلرواستامیدها و اسیدهای فنوکسی کربوکسیلیک، ممکن است به طور کامل نسوخته باشند. دو پیرتروئید تحریک کننده پوست، چشم و مجاری تنفسی – آلفا سیپرمترین و لامبدا سیهالوترین – ممکن است در دود وجود داشته باشد.

کل یک اکوسیستم به طور جدی تحت تأثیر قرار گرفته است و ممکن است چندین سال طول بکشد تا از این حادثه بهبود یابد

در اواخر ژوئیه، کارشناسان رواناب آب های سطحی را مهار کرده بودند و آنها با مقامات زیست محیطی برای بررسی و کنترل آلودگی آب های زیرزمینی همکاری می کردند.

در همین حال، سواحل مجاور پس از سرازیر شدن جانوران دریایی مرده در سواحل بسته شدند و از مردم خواسته شد در آن مناطق ماهیگیری یا موج سواری نکنند. نمونه‌های آب و رسوب از امتداد سواحل شمالی کوازولو-ناتال گرفته شد و دولت آفریقای جنوبی تحقیقاتی را برای تعیین محیط نظارتی که انبار UPL تحت آن کار می‌کرد و همچنین اثرات زیست‌محیطی آتش‌سوزی و انتشار مواد شیمیایی آغاز کرد.

آسیب های زیست محیطی گسترده

UPL استدلال کرده است که نشت ناشی از عواملی خارج از کنترل آن است و هیچ سطحی از انطباق با مقررات زیست محیطی نمی تواند از آن جلوگیری کند. این شرکت همچنین حدود 300 میلیون R (14.5 میلیون پوند) را برای حمایت از پاکسازی متعهد کرده است. از اوایل اکتبر، UPL برای بازگشایی سواحل آسیب دیده، به دنبال تجزیه و تحلیل توسط “تیم متخصصان مستقل” فشار آورد.

اما در 3 اکتبر، آژانس محیط زیست آفریقای جنوبی گزارش اولیه ای را منتشر کرد که می گوید سواحل و محیط زیست ساحلی به طور قابل توجهی آسیب دیده اند. در پایان این گزارش آمده است که آتش سوزی نه تنها باعث آلودگی گسترده هوا و آسیب به اموال در مجاورت آن شد، بلکه آب اطفای حریق همچنین باعث آلودگی زمین، آب و دریا و آسیب های مرتبط با مناطق حفاظت شده و تنوع زیستی شد.

شواهد تجربی نشان می‌دهد که کل اکوسیستم، که شامل شاخه Ohlanga، خور uMhlanga، سواحل و محیط ساحلی است، نه تنها در مجاورت UPL، بلکه برای چندین کیلومتر به سمت شمال دهانه خور uMhlanga، به طور جدی تحت تأثیر قرار گرفته است. باربارا کریسی، وزیر جنگل‌داری، شیلات و امور محیط‌زیست آفریقای جنوبی، هنگام ارائه یافته‌های تحقیقات گفت: و ممکن است چندین سال طول بکشد تا از این حادثه بهبود یابد.

حتما بخوانید :
معرفی 30 طرح پایین‌دستی همزمان با نمایشگاه ایران پلاست

خسارت زیست محیطی فوری شامل مرگ حدود 3.5 تن ماهی بود. آب پایین دست محل نشت، و بالادست تلاقی با Ohlanga، به عنوان خطر “سمیت مزمن حاد/کوتاه بسیار بالا” ارزیابی شد که منجر به مرگ گسترده موجودات آبزی شد. علاوه بر این، نمونه برداری انجام شده در Ohlanga در بالادست شاخه آسیب دیده نشان داد که رودخانه نیز بسیار آلوده است. مرگ قابل توجهی از پوشش گیاهی مشاهده شد.

الزامات ارزیابی نادیده گرفته شد

گزارش دولت، UPL را مورد سرزنش قرار داد. به این نتیجه رسید که شرکت با عدم درخواست مجوزها، مجوزها و مجوزهای زیست محیطی اجباری، تکمیل ارزیابی های خطر مورد نیاز و اجرای کنترل های مناسب، مواد شیمیایی خطرناک را به طور غیرقانونی ذخیره کرده است. طبق این گزارش، آتش‌سوزی در محوطه UPL به هر دلیلی – خواه تصادفی یا عمدی – احتمالاً به دلیل این نقص‌ها باعث ایجاد یک رویداد جدی آلودگی می‌شود. به گفته این سازمان، این مراحل از دست رفته می‌توانست به شرکت اجازه دهد تا از انتشار آلاینده‌ها از انبار جلوگیری کند یا آن را به حداقل برساند.

انجام یک فعالیت بدون مجوز زیست محیطی یک جرم کیفری است که مجازات های بالقوه قابل توجهی را به همراه دارد

به گفته Creecy، یک پرونده جنایی علیه UPL در ماه سپتامبر باز شد و اداره ملی دادستان عمومی آفریقای جنوبی در مورد پیگیری این اتهامات تصمیم گیری خواهد کرد.

UPL در پاسخ به این گزارش تاکید کرد که این گزارش به این واقعیت اشاره نمی‌کند که آتش‌سوزی‌هایی که منجر به آلودگی شده‌اند توسط اغتشاشگرانی ایجاد شده است که اورژانس قادر به مهار آن نبوده است. این شرکت انگشت اتهام را به جای دیگری نشانه رفت و گفت که در واکنش دولت به این ناآرامی‌های مدنی «نارسایی‌های زیادی» وجود دارد، از جمله اقدامات «ناسازمان‌نشده، ناهماهنگ و متناقض» مقامات.

اما مایکل کید، استاد حقوق محیط زیست و آلودگی در دانشگاه کوازولو-ناتال در دوربان، می گوید که از اطلاعات موجود مشخص است که UPL برای ذخیره این مواد شیمیایی، بر اساس ارزیابی اثرات زیست محیطی، نیاز به دریافت مجوز زیست محیطی داشته است. انبار. او می افزاید که این شرکت همچنین باید به شهرداری درخواست می داد زیرا مواد شیمیایی که ذخیره می کرد به طور بالقوه برای محیط زیست یا سلامت انسان مضر است.

حتما بخوانید :
مشتری مداری در صنعت پتروشیمی

کید می‌گوید اگر UPL از این الزامات نظارتی پیروی می‌کرد، ممکن است مکان انبار اصلاً تأیید نشده باشد، و اگر تأیید می‌شد، اطلاعات مربوط به مواد شیمیایی ذخیره‌شده در آنجا قبل از رویداد عمومی می‌شد. او پیشنهاد می‌کند که این امر واکنش سریع‌تری را توسط افرادی که در معرض دود قرار می‌گیرند و دیگران تسهیل می‌کند.

کید می گوید: «با تفسیر من از مقررات قانونی مربوطه، UPL باید همه چیز را تمیز کند. دنیای شیمی ‘یقیناً، انجام یک فعالیت بدون مجوز زیست محیطی در شرایطی که لازم است، یک جرم کیفری است که مجازات های بالقوه قابل توجهی را به همراه دارد. اینها می تواند شامل جریمه های سنگین و حتی حبس باشد.

درس آموزی

به گفته کید، داستان UPL یک داستان هشدار دهنده برای سایر شرکت های شیمیایی است. روشن می کند که تأسیسات ذخیره سازی مواد شیمیایی حاوی ترکیبات خطرناک در چنین مقادیر زیادی هرگز نباید در منطقه ای بسیار نزدیک به مناطق مسکونی یا مدارس قرار گیرند و نشان می دهد که نزدیکی به رودخانه نیز بدون اقدامات مهار مناسب مشکل ساز است.

یک درس دیگر این است که تاسیسات شیمیایی باید طوری طراحی شوند که خروج مواد شیمیایی غیرممکن باشد. کید می‌گوید: «از آنجایی که مواد شیمیایی به رودخانه ختم می‌شوند، بدیهی است که اقدامات مهار UPL برای رواناب مواد شیمیایی و آب ناکافی بوده است». “اگر آنها کافی بودند، این اتفاق نمی افتاد.”

اکثر سواحلی که بسته شده بودند سرانجام در 2 نوامبر برای استفاده تفریحی بازگشایی شدند. وزارت توسعه اقتصادی، گردشگری و محیط زیست توضیح داد: «در حالی که متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که سواحل در حال حاضر امن هستند، نظارت و تحلیل بیشتری انجام خواهد شد و مردم از نتیجه آن مطلع خواهند شد». این وزارتخانه گفت: این نظارت برای آینده قابل پیش‌بینی ادامه خواهد داشت تا زمانی که شواهد نشان دهد که هرگونه خطر به اندازه کافی کاهش یافته است.

بازگشایی جزئی از توصیه‌های گزارش متخصصان در مورد ایمنی سواحل پیروی می‌کند، که توصیه می‌کرد برای اهداف تفریحی بازگشایی شوند، اما یک “منطقه محرومیت” در یک کیلومتری شمال و جنوب دهانه خور uMhlanga و یک کیلومتری ایجاد شود. خارج از دریا باید حفظ شود. این بدان معناست که 96 درصد از سواحل بسته شده در حال حاضر باز هستند، اما نه برای ماهیگیری.

منبع : www.chemistryworld.com
2022-01-24 17:23:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.